Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Kormoran, Porter warmiński

    Parametry: ekstrakt 21%, alk. 9%, dostępny w butelce zwrotnej 500 ml.

    Kolorystyka oraz czcionka użyta na krawatce żywcem ściągnięta z amberowskiego Granda (złote, pochyłe litery na czarnym tle). Na etykiecie trochę lepiej (szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę wątpliwą urodę etykiet BK).

    Piana bardzo obfita, beżowa. Mimo zapewnień browaru o braku filtracji piwo wygląda klarownie.
    Podobieństwa do Granda znajduję również w smaku. Jest delikatny, posiada tę miłą, dyskretną, jakby czekoladową słodycz. Można byłoby spodziewać się bardziej zadziornego smaku po ekstrakcie 21% ale ten profil bardzo mi odpowiada.

    Dobrze, że Kormoran równa do najlepszych ale zastanawiam się nad ceną tego piwa. W olsztyńskim Raście to 4,79 a więc 60 gr drożej niż Grand. No a jeszcze mamy tu kaucję. Może w innych sklepach będzie lepiej, bo w przeciwnym razie wybiorę Ambera. W każdym bądź razie w mojej ocenie warmiński znajduje się w ścisłej czołówce krajowych porterów.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • chaoss
    Member
    • 05-2008
    • 52

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
    Dobrze, że Kormoran równa do najlepszych ale zastanawiam się nad ceną tego piwa. W olsztyńskim Raście to 4,79 a więc 60 gr drożej niż Grand. No a jeszcze mamy tu kaucję. Może w innych sklepach będzie lepiej, bo w przeciwnym razie wybiorę Ambera. W każdym bądź razie w mojej ocenie warmiński znajduje się w ścisłej czołówce krajowych porterów.
    W innych sklepach jest gorzej - cena 5.50 + kaucja. Ciekawe jakie ceny poza Olsztynem, 7 PLN ?

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ciągle źle, ciągle niedobrze, forum powinno zmienić nazwę z browar.biz na marudy.biz. Otrzymujecie prawdopodobnie (jeszcze nie piłem) świetny porter z polskiego mikrobrowaru o ekstrakcie 21%, którego nie ma tańszy o 60 groszy porter z Ambera i jeszcze narzekacie? To za ile chcielibyście go kupować? 2 zł? 3 zł? Najlepiej pewnie za 1,50 i szklanka gratis
      Zamiast narzekać i robić z siebie dusigroszy to wystarczy pomysleć, ile po kryzysie kosztuje wytworzenie takiego piwa, ile na tym browar zarabia, bo musi zarobić. Marża sklepów to juz osobny temat i do nich miejcie pretensje. Jestem pewien, ze w Warszawie inna cena będzie u Joli, a inna na Rudnickiego.
      Jeśli się okaże, że jest to produkt zajebisty smakowo, to na 21% portera nie pożałuję nawet i wyższej ceny niz juz jest podana na forum.
      Last edited by becik; 19-10-2009, 14:59.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Znowu manipulujesz. Nikt tu nie mówi o 2-3 zł.

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Właściwie to zgadzam sie z Becikiem. Tyle, że koszt wytworzenia DOBREGO portera to niecałe 3zł. Ale do cholery, przecież browar nie jest instytucją charytatywną, żeby robić po kosztach
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Jeszcze nie piłem, więc nie wiem jak z walorami smakowymi, ale kupiłem go w zeszłym tygodniu w łódzkim Zofmarze za 5,70 i uznałem tę cenę za ździebko przesadzoną.

            Comment

            • yoreck
              Senior
              • 04-2004
              • 526

              #7
              w Lublinie widziałem po 6,85

              Comment

              • wojtek_63
                Senior
                • 10-2004
                • 357

                #8
                Cena w Piwoszu na Płowieckiej w Warszawie 6,70zł a tak na marginesie to doskonały porter.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ciągle źle, ciągle niedobrze, forum powinno zmienić nazwę z browar.biz na marudy.biz. Otrzymujecie prawdopodobnie (jeszcze nie piłem) świetny porter z polskiego mikrobrowaru o ekstrakcie 21%, którego nie ma tańszy o 60 groszy porter z Ambera i jeszcze narzekacie
                  Z tym mikro to nie przesadzajmy.
                  Z mikro niżej dychy za porter nie zejdziesz.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #10
                    Kurde blaszka, jak to czytam, to mam wrażenie, że niektórzy zwolennicy tanich porterów jakieś gigantyczne kwoty oszczędzają w ciągu sezonu porterowego kupując portery o 60 gr taniej na butelce
                    Last edited by delvish; 19-10-2009, 17:23.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      Jakoś parę lat temu można było sprzedawać portera taniej niż 2 x cena pilsa.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jakoś parę lat temu można było sprzedawać portera taniej niż 2 x cena pilsa.
                        To było błędne pozycjonowanie cenowe. A tak zupełnie poważnie, to 2 rzeczy nie dostrzegasz. Po pierwsze ten pils z małego browaru kosztuje już ~3zł. Po drugie podwyżka akcyzy najbardziej uderzyła właśnie w portery
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          Tak czy siak, najbardziej frustruje mnie to to, że profil statystycznego polskiego konsumenta czyni pozycjonowanie tak skutecznym, i co za tym idzie kuszącym narzędziem.

                          A wszystko oczywiście przez wielką trójkę, tylko ciekawe, jak to się dla nich (i dla nas) skończy. No bo tak - teraz piwa z mniejszych browarów również mają tzw. cenę premium i te lemingi, które z automatu stawały się grupą docelową Ż, T i L (bo wszystko, co tańsze, to sikacze i marketówki), już zupełnie inaczej mogą patrzeć na małobrowarową konkurencję. Na razie jest ona oczywiście rzepem u psiego ogona, ale kto wie, co będzie za lat parę. Czy czeka nas wtedy wojna cenowa, a może gatunkowa?

                          Pomarzyć, rzecz ludzka

                          Comment

                          • pazurq
                            Senior
                            • 05-2007
                            • 120

                            #14
                            Porter b. dobry, choć ,,na końcu'' czuć lekką kwasowość i nadmierne szczypanie w jezyk (może przesadzam). Nie zgodzę się z docentem, ten porter zupełnie nie przypomina Granda. Co do ceny to w Piwach Rgionalnych w Olsztynie cena 5,50 a w raście 4,69 i ta druga jest do przyjęcia.
                            dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

                            Comment

                            • Tibor_Ferenczy
                              Junior
                              • 03-2009
                              • 28

                              #15
                              Bardzo dobry porter. Będę co jakiś czas powtarzał.
                              Swoją flaszkę kupiłem za 7 złociszy .

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎