Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ravf
    Senior
    • 06-2013
    • 264

    Szczerze polecam warkę do 10.08.2015, dzisiaj już pewnie niestety nie do dostania... W zapachu śliwki z likierem w czekoladzie. Smak to ponownie śliwki, praliny, czekolada, wysoka pełnia, aksamitność. Zdecydowanie lepsze niż warki z 2013 które dotychczas piłem.

    Comment

    • titan
      Senior
      • 08-2014
      • 122

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: brunatny klarowny [4]
      Piana: słabiutka, zaraz opada, ale to może przez to ze piłem go w kielichu komesa [3]
      Zapach: palone słody, czekolada i kawa zbożowa, lekko wyczuwalny alkohol [4.5]
      Smak: gładki aksamitny, na początku słodka czekolada, ktora poźniej przechodzi w gorzką, na finishu lekko kwaskowy, goryczka średnia do niskiej [5]
      Wysycenie: wysycenie średnie [4]
      Opakowanie: dedykowany kapsel, etykieta poprawna, malo informacji o piwie [4]
      Uwagi: chyba najlepszy porter jaki pilem. warka do 10.10.2015

      Moja ocena: [4.475]

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        Firmowe szkło - czara/kielich ładnie wygląda ale nie jest praktyczna.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6114

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Rubinowy trochę za jasny jak na 21*. Niefiltrowane klarowne. [3.5]
          Piana: Tylko na początku. Za kilka chwil? 2 cm2 cieniutkiej pianki. [2]
          Zapach: Kawa, rodzynki, figi... tu nieźle. [4]
          Smak: Słodkie, trochę wodniste, kawa, susze owocowe. Malutka goryczka. Alkohol zwłaszcza na początku nie przeszkadzający. [3]
          Wysycenie: Średnie. [3.5]
          Opakowanie: Nie jest źle. Wilczek powinien się lepiej kontrastować. [4]
          Uwagi: To jest 21 stopni Plato? Bardzo ciekawe. Słodkie, cienkie, nie tak aromatyczne, wodniste - to raczej 18*. Chyba poszukam innej /lepszej/ warki.

          Nie liczyłbym na poprawę odczuć po dłuższym leżakowaniu warki 11.09.2015.

          Moja ocena: [3.35]
          Attached Files
          Last edited by Javox; 10-02-2015, 17:56.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6114

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
            No ależ Panowie, piszta warki, bo to dość istotne w takich piwach.
            Nie liczyłbym na odzew.
            Zauważam pewną prawidłowość /brak miasta, ten sam okres rejestracji, kilka postów, ocena koło 4/.

            Chyba wiem - wiemy o co chodzi.

            Comment

            • yoda79
              Senior
              • 01-2013
              • 861

              Nie kompromituj sie Javox. Ten porter sam się broni, nie potrzeba mu tutaj klakierów.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Co kto woli. Dla mnie jest troszkę za słodki, za mało treściwy i za ubogi w owoce.
                Za te 7zł z hakiem można oczekiwać większych doznań.

                Wiadomo, że nie jest to kiepski porter i nie siedzi na końcu stawki, ale jakoś za bardzo nie wybija się ku czołówce mojej listy.
                "Wadą" tego porteru jest to, że jest poprawny i za drogi (w porównaniu do innych na naszym rynku)

                W "partyzantów" na bbizie też do końca nie wierzę, ale nie takie rzeczy internet widział :]
                Last edited by dlugas; 10-02-2015, 19:03.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6114

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie kompromituj sie Javox. Ten porter sam się broni, nie potrzeba mu tutaj klakierów.
                  Zamiast jechać z grubej rury powinieneś trochę zawoalować twój hejt.

                  A może w "domniemaniu niewinności" można lżej - że trochę słabsza warka może była czy coś.

                  Takim bezceremonialnym hejtowaniem sam się kompromitujesz.

                  Dla jasności sprawy: Znam wiele piw Kormorana i większość sobie chwaliłem.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Chyba wyzdrowiałem to dla zasady i potrzymania dyskusji, aż chyba kupię i przetestuję jakąś losowo trafioną warkę :]

                    stay tuned
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      Ale ma wzięcie ten porter :-)

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6114

                        Dlugas nie "kompromituj się" nie znajdziesz gorszej warki w Kormoranie !!!

                        hehehehhehehe

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          Po czterech miesiącach piję znów tę samą warkę. Zaciekawiliście mnie...
                          Jest już lepiej, ale i tak głosowałem na Komesa, którego z początku nie lubiłem. Paradoks.
                          Piana niestety bez zmian, a jeszcze ze dwa lata temu była brązowa, a nie biała. Jest jednak trwała, wysoka oraz świetnie oblepiająca szkło. Oprócz barwy nie ma się do czego przyczepić.
                          W zapachu ciemne owoce, głównie figi oraz lekka, słodka czekolada.
                          Jeśli chodzi o smak to znów jest ten sam grzech: piwo nie jest agresywne jak kiedyś, goryczka gdzieś uleciała niczym Tusk do Brukseli, a słodycz jest tak duża, że nawet pięknie maskuje wysoki alkohol. Pije się przyjemnie, ale tylko jedno takie piwo.
                          Ze trzy lata temu uważałem porter olsztyński za najlepszy w Polsce, ale nie dziś.
                          Pozdrawiam serdecznie Dlugasa, miłośnika porterów.
                          Porter Warmiński nie jest zły, jest za słodki wprawdzie, ale np. czekolady tu więcej niż wcześniej.
                          Na minus absurdalnie droga cena, u mnie w mieście 6.80 zł.
                          Warka do 25.04.2015.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pozdrawiam serdecznie Dlugasa, miłośnika porterów.
                            .
                            ja także pozdrawiam fana czarnego polskiego złota :]

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                            Na minus absurdalnie droga cena, u mnie w mieście 6.80 zł.
                            .
                            dokładnie, gdyby nie te 7,5zł w PiP to już bym go dziś pił warkę 10.10.2015, a tak to wolałem kupić Komesa P.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4552

                              Już spory czas upłynął od kiedy założyliśmy w kilku prywatny bojkot (był osobny wątek ale nie chce mi się szukać) Kormorana od momentu przejścia przez browar na bezzwrotne butelki i drastyczną politykę cenową... Wciąż obowiązuje.

                              Comment

                              • Kones
                                Senior
                                • 07-2014
                                • 160

                                Niestety, u mnie to samo. Przy cenie Komesa w okolicy 5 zyla, Imperiala za 4,3 zyla i ostatecznie Ciechana za 6,5, Kormoran pozostanie na półce. Chyba że ktoś opisze jakieś feeryczno orgiastyczne doznania związane ze spożywaniem (powykręcane radością członki, te rzeczy). Na tą chwilę 3 komesy z legendarnej, czerwcowej warki poszły w szafę a na podorędziu nieco slodkawy ale na tą chwilę też mój ulubiony, Grand Imperial (polecam także warkę czerwcową - u mnie już brak, wziąłem w PP ostatnie cztery, lipcowej jeszcze nie piłem, trochę pękam).
                                Warmińskie Rewolucje w Kierfurze wzrosły z 3,93 do 4,19. W związku z powyższym przechodzę na buuuuuuuuu
                                Nową, świecką tradycją pozdrawiam Długasa i DariuszaSawickiego .
                                "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎