Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, po skierowaniu pod światło widać ładne ciemnowiśniowe refleksy. Piwo wygląda na klarowne choć browar zapewnia o braku filtracji. [5]
    Piana: Zaraz po nalaniu drobna, średnioobfita o beżowej barwie. Niestety po chwili pozostaje tylko wianuszek a niedługo później piany nie ma już wcale. [3]
    Zapach: Wrażenia zapachowe zmieniają się w przypadku tego piwa jak w kalejdoskopie.
    Najlepiej tego portera wąchać wprost z butelki, zaraz po otwarciu, pachnie wtedy jak stout! Palony jęczmień, aromaty kawy, czekolada. Po nalaniu do pokala zapachy te słabną i wyczuwalna jest jakiś lekko duszący aromat, kojarzący mi się ze sklepem malarskim. Gdy piwa na dnie już jest mało, dominującym zapachem jest zwykły karmel niestety. Po ponownym napełnieniu pokala z kolei dominuje nieprzyjemny zapach alkoholu Równowaga wraca gdy piwa już nie ma, szkło nosi podobny zapach, który był wyczuwalny na początku, kusząc do otwarcia kolejnej butelki... [3.5]
    Smak: Czuć że to 21% porter. Jest moc, jest pełnia smaku. Zapachy obecne zaraz po otwarciu butelki na szczęście są utrwalone w smaku piwa. Porter jest bardzo zharmonizowany. Kawowa wytrawność dopełniona jest delikatną słodyczą czekolady a alkohol jest dyskretnie ukryty, choć jego moc jest wyczuwalna. Pod koniec wskutek ataku ‘wódczanych’ aromatów piwo staje się trochę mniej atrakcyjne. [4.5]
    Wysycenie: Piwo bardzo pracuje od samego początku nalania do szkła i trochę brakuje mi tego optymalnego nasycenia pod koniec. [4.5]
    Opakowanie: Kolorystyka krawatki i krój czcionki całkowicie ściągnięte z amberowskiego Grand Imperial Portera. Motyw wyjącego wilka na tle pełni mało z Warmią mi się kojarzy aczkolwiek stylistycznie wygląda nieźle (a już na pewno nieźle jak na styl etykiet BK). Pierwszy raz widzę piwo z Kormorana gdzie podano ekstrakt! [4]
    Uwagi: Oceniania partia 06.IV.2010.

    Moja ocena: [4]
    Last edited by docent; 16-11-2009, 05:35.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Prawie nieprzejrzysty, brunatno-rubinowy, robi wrażenie. [5]
      Piana: Beżowa, dość drobna, niezbyt trwała, zamienia się w kożuszek. [3.5]
      Zapach: Kawowo-dymny, są też suszone owoce i lekki karmel... [4]
      Smak: Ostry, wytrawny, nuty popiołu. Palony słód, wyciagnięty smak winny. Treściwy, ale jednocześnie lekki, nie zamula. [4]
      Wysycenie: Lekkie, adekwatne dla stylu i miłe dla podniebienia. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta nieco nawiązuje do Granda, ale bez przesady. Ciekawy motyw wilka, głupawy kapsel. Dla portera można jednak było spiąć się bardziej... [4]
      Uwagi: Interesująca nowość w skąpej ofercie porterów wagi ciężkiej. Pity bezpośrednio potem Grand to przy nim jak kompot z wiśni .

      Moja ocena: [4.025]

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        #63
        Ciężki, kwaskowaty Porter... Długo siedzi na wątrobie. Po jego wypiciu poczułem się cięższy o 20 kg i od razu miałem ochotę na coś lekkiego.
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #64
          piana: średniodrobna, duża, nalewane na dwa razy, opadła do obrączki i cienkiej plamy na środku kufla,
          kolor: czarny, nieprzejrzysty,
          zapach: kawowy, paloność,
          smak: pierwsze łyki lekko kwaskowe, niestety ale pierwsze łyki to także wyczuwalny alkohol, trochę za mało treściwe, kawowość z zapachu wyczuwalna również w smaku, jednak poza kawą dalej zionie pustką czyli nicością, urywa się to jakoś wszystko,
          wysycenie: wydaje się trochę za duże.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarne, smoliste. Nic do zarzucenia. [5]
            Piana: Na początku ładna, jakby pszeniczne. Z czasem redukuje się do obrączki. Pod koniec znikła zupełnie. [3.5]
            Zapach: Słodowy, kawowy, winny, lekko cytrynowy, mocno palony. [4]
            Smak: W pierwszych łykach zaatakowała mnie słodycz (nie słodowość) - intensywna, landrynkowa. Szok! Co to jest? Fruktoza? Dosładzane?? Strzelam, że tak.
            Z czasem jakby doroślał. Pojawia się palona gorycz, winność alkoholowa, miód, orzechy... Wykończenie jakby ajlowatowymi fuzlami. DZIWNE. [3.5]
            Wysycenie: sporawe - górna granica akceptowalności. [4]
            Opakowanie: Kluczowy był ten tekst:
            Tylko co za kolce sterczą temu wilkowi z paszczy?
            gdybym nie czytał - może bym nie zauważył... a tak wymiękłem...
            Kapsel beznadziejny - wolałbym łysy.
            Podany ekstrakt. [3]
            Uwagi: Moim zdaniem nie warte swojej ceny (prawie 7zł).
            Ale spróbować trzeba.

            Moja ocena: [3.75]
            Last edited by Seta; 21-11-2009, 13:06.
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • zloty74
              Junior
              • 09-2007
              • 13

              #66
              Bardziej męski od Krajanowskiego, trochę pedziowaty przy Zamkowym, mniej wytrawny i mniej zrównoważony smakowo niż Amberowski. Ale cena? Krajan góra 4 złote, Cieszyński ok 4,5 , Amber koło 5, a cena wyjącego wilka to 6,95. Na plus-mniej ciężki niż CIeszyński nie siedzi tak na wątrobie i chyba bardziej kobietom smakuje, tak myślę

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: pod światło ciemny, dla Portera idealny [5]
                Piana: gęsta czapa na początku, do końca tworzy okrąg na szkle [4.5]
                Zapach: jedyny minus tego piwa - na początku ładny, słodowy, ale później alkoholowy [3.5]
                Smak: pełne, smaczne, nie czuć mocy - gorzki smak zostaje na kubkach smakowych na długo [4.5]
                Wysycenie: z uwagi na to, że jest to Porter ocena jest mniej surowa - mogło by być lepsze nasycenie, ale silne 4 [4]
                Opakowanie: poprawne, butelka, ładna etykieta kolorystycznie dopasowana do gatunku piwa [4.5]
                Uwagi: polecam - sam zimą chętnie do tego piwa będę wracał, o ile będzie w sklepach - sam nabyłem w Białymstoku w monopolowym na Malmeda

                Moja ocena: [4.15]
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • pazurq
                  Senior
                  • 05-2007
                  • 120

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piana: beżowa, obfita, opada do solidnej warstwy, drobnopęcherzykowa.
                  Kolor: w moim szkle praktycznie nieprzejrzysty, jednak pod światło widać, rubinowe przebłyski.
                  Wysycenie: średnie.
                  Zapach: kawa, delikatny karmel, porto, cały aromat raczej słaby.
                  Smak: wyraźna goryczka, wyraźny, choć dość szlachetny, mocno rozgrzewający alkohol. Lekki karmel, lekki aceton. Czuć od razu, że to waga ciężka. Na szczęście nie jest ulepkowaty, jak Komes.
                  Opakowanie: pomysł z wilkiem kiczowaty niczym jeleń na rykowisku, ale w porównaniu do innych etykiet z Kormorana, to po prostu mistrzostwo świata. Tylko co za kolce sterczą temu wilkowi z paszczy?
                  Złote litery zerżnięte z Granda. Wydaje mi się, że trzeba już było być konsekwentnym i dać całość w czerni. Choć można to też interpretować tak, że w ogóle jest czarny, a pod światło rubinowy. Naklejać kontrę i nie napisać, ani zdania o tym piwie to jest grzech zaniedbania.
                  Kapsel oczywiście tandetny, niefirmowy, całe szczęście, że nie z serii "kolekcjonerskich".

                  IMO najlepsze piwo ze stajni Kormorana. To jest jakiś fenomen ten porter bałtycki. Kto by się za niego nie wziął to praktycznie zawsze wyjdzie mu piwo dobre lub bardzo dobre.

                  Na marginesie jeszcze, u mnie w sklepie najdroższy porter 6,99zł. A niestety powinien być droższy, ale nie chciałem przekroczyć tych 7zł. Także cena ustalona dość niebezpiecznie wysoko szczególnie jak na niedokładnie naklejoną etykietę, reklamowy kapsel i niczym się nie wyróżniającą butelkę.
                  to nie kolce to sa wąsy )
                  dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

                  Comment

                  • TomX
                    Senior
                    • 09-2004
                    • 1035

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, pod światło ledwo prześwituje krwistą czerwienią. [5]
                    Piana: Beżowa, obfita, kremowa w konsystencji, dość trwała. Do końca zostawia grubą obrączkę, odtwarza się przy byle trąceniu kufla. [4.5]
                    Zapach: Palone słody, kawa i czekolada, lekka nuta alkoholu. [4.5]
                    Smak: Podobnie jak zapach - palone słody, kawa, rozgrzewający (ale nie nachalny) alkohol. Goryczka dość słaba, wyczuwalna lekka, orzeźwiająca kwaskowatość i delikatny posmak jakiś owoców (wiśnie, brzoskwinie? - w każdym razie fajna słodycz). Piwo treściwe ale nie ciężkie. Rewelacja! [5]
                    Wysycenie: Właściwe i trwałe. [5]
                    Opakowanie: Nieomal wspaniałe - bardzo gustowne etykiety, komplet informacji o produkcie na kontrze (nawet rodzaje użytych słodów - choć o chmielu nie wspominają). Jedyny minus za byle jaki, seryjny kapsel. Mi motyw wilka na etykiecie bardzo się podoba, a te "kolce" sterczące mu z pyska, co tak niektórych zadziwiają, to pewnie wibrysy - jak dla mnie powód do pogratulowania grafikowi realistycznego oddania detali. [4]
                    Uwagi: Świetny porter, obok Granda najlepszy jaki znam. Cena (~5,5 zł w Marii, dokładnie nie pamiętam) dla mnie do zaakceptowania. Gratulacje dla BK!

                    Moja ocena: [4.725]
                    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                    Comment

                    • nynek
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 274

                      #70
                      Nieoficjalne informacje. Olsztyński porter ma leżakować w drewnianych beczkach do marca przyszłego roku. Czy zniknie ze sklepów? Czy tylko jakaś konkretna warka będzie poddana temu procesowi? Tego nie jestem pewny.
                      Last edited by nynek; 02-12-2009, 23:34.

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny, brunatny. Pod światło rubinowe prześwity. [5]
                        Piana: Początkowo wysoka, potem szybko opada. [3.5]
                        Zapach: Początkowo delikatny, z czasem coraz wyraźniejszy. Czuć palone nuty, słodkie, mdławe akcenty, nieco alkoholu. [5]
                        Smak: Niezły, porterowy smak - akcenty palone, wręcz "dymne", słodycz, goryczka i lekko wyczuwalne ścierkowe nutki. [4.5]
                        Wysycenie: Trwało do końca. [5]
                        Opakowanie: Ładne. Wilkowi w paszczę nie zaglądałem. [4.5]
                        Uwagi: Nie jest tak zdecydowanie wytrawne jak Żywiecki, ani tak głęboko palone jak Łódzki, ani tak "misiowaty" jak Grand. Jednak w sumie oceniam je jako niezły porter.

                        Moja ocena: [4.625]

                        Comment

                        • Hrustgurd
                          Senior
                          • 05-2007
                          • 431

                          #72
                          W zeszlym weekendzie w Moskwie byla przeprowadzona kolejna III Porterowa Gwiazdkowa degustacja.
                          Pierwsze miejsce zajal Porter Warmiński - 8,2 z 10 stopni!
                          Drugie miejsce - Zywiecki Porter (7,7 stopni).
                          Nie byl tam, dla tego nic nie ma powiedziec o smaku.

                          27 lutego bedzie III primaPorterFest w Petersburgu. Nie mamy tylko Granda i Warminskiego (Okocima tez nie mamy, na tyle wiem on tylko dla USA).

                          Comment

                          • Hrustgurd
                            Senior
                            • 05-2007
                            • 431

                            #73
                            Jeszcze moge dodac ze bylo 30 porterow z 12 krajow.

                            Comment

                            • kibi
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 1875

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hrustgurd Wyświetlenie odpowiedzi
                              (Okocima tez nie mamy, na tyle wiem on tylko dla USA).
                              Już nie tylko .

                              Comment

                              • Garrota
                                Member
                                • 12-2006
                                • 46

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: brudnobrązowy bez specjalnych efektów [3]
                                Piana: dobrze się rozbryzguje ,intensywna , gęsta , utrzymuje się na ściankach do końca picia , najlepszy element tego piwa [4]
                                Zapach: spirytusowy , płaski , słodko-landrynkowy [2.5]
                                Smak: mocno wódczany , posmak podfermentowanych jabłek , na końcu pozostaje metaliczny posmak [2.5]
                                Wysycenie: dobrze iż nie za wysokie [4]
                                Opakowanie: etykieta z cieniem wyjącego wilka na tle srebrnej luny piękna [4.5]
                                Uwagi: oceniali Jacek,Marcin i Garrota

                                Moja ocena: [2.85]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎