Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chotěboř, Chotěboř Premium / Prémium Svátečni

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • granat862
    Senior
    • 12-2004
    • 945

    Chotěboř, Chotěboř Premium / Prémium Svátečni

    Alk. 5,1
    Kolor ciemno złoty.
    Piana gęsta wysoka, szybko opada pozostawia ślady na szkle.
    Zapach słodowo- chmielowy.
    W smaku dominuje słodowość, z dobrą goryczką.
    Wysycenie umiarkowane.

    Dobre piwo na gaszenie pragnienia, ale bez rewelacji.
    Kupione w łódzkim Zofmarze.
    Last edited by granat862; 24-10-2009, 15:31.
    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Wersja beczkowa, niepasteryzowana, pita w Zlý časy.

    Piana w tym piwie jest naprawdę świetna. Sądząc z opisu granata862 piwo w wersji lanej jest odmienne od butelki. Słodowośc nie dominuje, wręcz przeciwnie, akcent położony jest na ciekawą, lekko ziołową goryczkę. Jak na piwo z nowego, 'przemysłowego' browaru jest bardzo dobrze. Szkoda, że wersja butelkowa ma inną charakterystykę ale jak spotkam na pewno kupię.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Pivo:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6077

        #4
        Piana : Większa na krótko a potem redukcja do dywanika o,5 cm na dłużej...
        Zapach: Słodowy.
        Kolor : Jasny bursztyn nie klarowny...
        Wys. : Średnie.
        Smak : Słodowy. Piwko gęstawe i lepkie. Następnie pojawiają się smaki goryczki chmielowej które się "mieszają" ze słodowym...

        Fajne piwko, godne polecenia...

        Zakup u "Marii" Kraków. Około 3 zł. Partia do 3.3.10 r.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Tym razem wypiłem wersję butelkową i na szczęście nie odbiega ona smakiem od wersji beczkowej. Tutaj też główną rolę gra ta przyjemna, orzeźwiająca i świeża goryczkowość o lekko ziołowym charakterze. Tylko piana była słabsza niż w wersji lanej. Bardzo solidny pils, zdecydowanie wart polecenia.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            aromat - słodowo-chmielowy
            barwa - klasyczna, cimnosłomkowa
            piana - drobna, śrdniowytrzymała, nieco oblepia szkło
            wysycenie - w normie
            smak - dominuje goryczka, nieco syntetyczna /na szczęście posmak ten nie jest nachalny/, pozostawia przyjemny posmak w ustach, w smaku pełne, treściwe. Niezłe, ale bez uniesień.
            Piwo niepasteryzowane, chwali się, że najnowszy browar przemysłowy w Republice Czeskiej stosuje otwarte kadzie fermentacyjne.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Piwo kupione w Zofmarze za 3,50 zł.

              Kolor: Bardzo ładne, głębokie złoto, zaskakuje przy takim ekstrakcie.
              Piana: Ogromna! Nalewanie trwało bardzo długo, bo piana wolniutko opadała, więc musiałem trochę odczekać, żeby zmieściło się całe piwo.
              Zapach: Bardzo silna, ziołowa chmielowość z lekką słodowością w tle. Przyjemny i orzeźwiający.
              Smak: Tu też solidna ziołowa chmielowość, poza tym wyraźna goryczka. Słodowość jest, ale mocno ukryta pod komponentami słodowymi, które nie za bardzo dają jej się wyłonić.
              Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Etykieta mocno minimalistyczna, ale dzięki temu się wyróżnia. Nie ma przeładowania, jest fajny efekt graficzny. Szkoda że firmowy kapsel nieszczególnie pasuje do całości.
              Uwagi: Spore zaskoczenie, bo na pewno nie spodziewałem się aż tak chmielonego piwa. Na upał doskonałe.

              Comment

              • otvirak
                Senior
                • 04-2005
                • 764

                #8
                Chotěboř, Chotěboř Premium Svátečni

                Pivo firmowane przez sladka roku 2010 - p. Zarubę. Obj. alk. 5,1%, ekstraktu nie podano ('na oko' 12-13).
                barwa: bursztyn
                smak: goryczka, w tle słodowe nuty, potem goryczkowy intensywny posmak
                piana: piękna, średniopęcherzykowa, utrzymuje się godnie do końca
                wysycenie: średnie, lekko wyczuwalne na języku
                opakowanie: jak na zdjęciu, z firmowym kapslem.
                W sumie: chętnie powtórzę, bo warto
                Attached Files
                niepoprawny czechofil


                Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                WISŁA MISTRZ!

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  #9
                  Maria, Kraków?
                  Last edited by darekd; 03-01-2011, 21:55.

                  Comment

                  • otvirak
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 764

                    #10
                    Ano
                    niepoprawny czechofil


                    Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                    WISŁA MISTRZ!

                    Comment

                    • Kwadri
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 1216

                      #11
                      Chotěboř Premium

                      Kolor: Jasnobursztynowy, klarowny.
                      Piana: Niezbyt wysoka. Szybko opada do niepełnej warstwy. Później spory pierścień.
                      Zapach: Dużo diacetylu, a w tle delikatnie czuć słód i chmiel.
                      Smak: Słodowy, treściwy początek. Później dociera solidna goryczka i przez moment miło współgra ze słodowym początkiem. W finiszu dominuje już goryczka, ale nadal jest nieco złagodzona słodem. Smaczne.
                      Wysycenie: Średnie.
                      Opakowanie: Jak na fotce sibarha.
                      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                      Comment

                      • cap-n-go
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 273

                        #12
                        Piana obfita ale raczej lekka i szybko spłaszczająca się do około półcentymetrowego kożucha, barwa ciemno-złota, przechodząca w bursztyn, data ważności mojego egzemplarza do 27 lutego, z uwagi na niepasteryzację reklamowaną na etykiecie spodziewałem się odrobiny chlebowych posmaków ale tego w tym piwie brak. Jest za to treściwa, pełna gorycz,wyczuwalna zarówno przy pierwszym posmakowaniu jak i po przełknięciu. Piwo to mieści się zdecydowanie w kanonach klasycznych, czeskich pilsnerów - gorzkie, chmielone, treściwe. Polecam.

                        Comment

                        • karol1000
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 1823

                          #13
                          tak namnożył Chotebor tych świątecznych piw, bo dostępne w tym roku były:
                          świąteczny Premium Leżak alk. 5,1% przypadkiem tyle samo co standardowy Premium Leżak
                          świąteczny Polo alk. 4,3% przypadkiem tyle samo co standardowoy Polo
                          świąteczne czarne alk. 4,6% przypadkiem tyle samo co ich Czarne Premium
                          świąteczny Patron alk. 0,5% to chyba pierwsze "świąteczne" piwo bezalkoholowe w Czechach. Oczywiście jest też Patron nieświąteczny
                          świąteczny karmelowy special 5,7%alk i tu dla odmiany trochę mniej niż ich 6% Special

                          strasznie mnie wkur.. takie sprzedawanie piw świątecznych ale co tam pewnie na wielkanoc znowy będziemy mieli kolejne piwa świąteczne pytanie tylko czy będziemy otwierać nowe tematy żeby "porównać" "świąteczną" i nie świąteczną wersję.

                          tak więc mój świąteczny Premium był taki:
                          barwa: złota ładna
                          piana: mizerna już przy nalewaniu, znika w mgnieniu oka i aż mam przeczucie że coś jest nie teges
                          zapach: słody i kwasek
                          smak: delikatny i rozmyty. Na początku tępy, strasznie płaski słód, później pojawia się równie płaska goryczka. Piwo pite chwilkę przed końcem daty spożycia ale kwasków w smaku nie stwierdziłem. Smakuje po prostu jak kiepska 10. Zdecydowanie za mało treści.

                          Porównam niedługo z nie świąteczną wersją z lepszą datą bo właśnie się chłodzi

                          EDIT a przepraszam był też świąteczny Orginal alk. 4,1% przypadkowo tyle co standardowy Chotebor Orginal
                          Last edited by karol1000; 20-02-2012, 20:42.
                          LP

                          Comment

                          • karol1000
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 1823

                            #14
                            Mój egzemplarz był o niebo lepszy od pitego wcześniej wydania świątecznego. Piwo oczywiście to samo ale tym razem nie czekałem do dnia podanego na etykiecie lecz wypiłem wcześniej i dlatego doradzam pić piwa z Chocieborza grubo przed datą przydatności do spożycia.
                            Barwa: złota, dość ciemna, ładna
                            piana: wysoka grubopęcherzykowa, z gęstą gorą czapy
                            zapach: chmielowo-słodowy, świeży
                            smak: dobry, początek słodowy, lekko karmelowy, potem silna goryczka długa i smaczna, leciuteńko chlebowa
                            gaz: w normie
                            LP

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6077

                              #15
                              Piwo niezłe ale...
                              Na początek wielki minus zielona butelka...
                              Niby są smaczki chlebowe, goryczka niezła ale... dobija się jakiś kwasek...
                              Piana i gaz średni...
                              Etykieta z nowymi elementami...
                              Mam jeszcze drugą butlę z późniejszą datą zobaczymy...
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎