Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czenstochovia, Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Czenstochovia, Ciemne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9731

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Rubinowo-herbaciany, lekko mętny. Jak na ciemne, to dość jasne . [3.5]
    Piana: Dość krótka, kremowo-beżowa, nawet gęsta. [3.5]
    Zapach: Uuuu! Silny karmel, taki tradycyjny, z dawnych cukierków albo... przepalanki . [4]
    Smak: Słody palone, lekkie suszone owoce. Robi "domowe" wrażenie. [4]
    Wysycenie: Chyba jednak nieco za wysokie, nie wiem, dlaczego... [3.5]
    Opakowanie: Sugeruje piwo domowe. Mnie jednak nie bardzo pasuje, jest zbyt monotonne, a (m.in.) przez to mało czytelne. Plus za to, że jest... [3.5]
    Uwagi: To piwo także wpisuje się w klimat piw domowych, jest na tyle lekkie, że można przy nim siedzieć, wąchać, wąchać, wąchać... ... i pić .

    Moja ocena: [3.875]

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Rubinowo-brązowy, jakby siarczyście mocnej herbaty; lekko opalizuje [4]
      Piana: Mizerna, niby da się nalać ale jeszcze przed wypiciem 1/3 szklanki znika pozostawiając średnią obrączkę [3.5]
      Zapach: Najpierw czuję mocny chmiel ale taki, którego celem było nadanie piwu goryczy a nie aromatu. Dalej wyczuwalny palony słód. Powracający chmiel powoduje, że całościowo aromat nie pasuje mi do ciemniaka [3.5]
      Smak: Średniotreściwy; wyczuwalna goryczka i lekko jej ustępujący karmel z mleczną czekoladą. Na koniec zostaje posmak przypalonego tosta. Smak to najmocniejsza strona tego piwa [4]
      Wysycenie: Cały czas przyjemnie szczypie ale ideałem byłoby o 20 % słabsze [4]
      Opakowanie: Pełna informacja. Jeśli nie zgłębiać się w szczegóły to jest dobre. [4]
      Uwagi: Piwo zachęcające. Momentami miałem wrażenie, że ma coś wspólnego ze szczyrzyckim pilsem 14 Blg.

      Moja ocena: [3.775]

      Comment

      • Piwoteka
        Senior
        • 04-2008
        • 1209

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny rubin, wpadający w brąz.Mogłoby być nieco ciemniejsze. [4.5]
        Piana: Niezbyt obfita, cienki kożuszek utrzymuje się do końca kufla. [3]
        Zapach: W pierwszym momencie: przypieczona skórka chleba. Później dochodzi do głosu także chmiel i delikatny karmel. [4.5]
        Smak: Z początku, tak jak w zapachu, akcenty chlebowo-palone. Wyraźna, ale nie przesadzona goryczka wieńczy pierwszy łyk. W trakcie spożycia ujawniają się również akcenty karmelowe, w tle suszone owoce. Bardzo smaczny ciemniak! [4]
        Wysycenie: Idealne dla tego dość lekkiego piwa. [5]
        Opakowanie: Etykieta dość siermiężna, podstawowe dane są, brak kontry i dedykowanego kapsla. [3.5]
        Uwagi: Bardzo fajny dunkel, brakuje takiego piwa w ofercie browarów nie-restauracyjnych.

        Moja ocena: [4.125]
        Piwoteka
        Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
        www.piwoteka.pl
        Sklep Piwoteki na Facebooku
        Piwoteka Narodowa na Facebooku
        Piwoteka Narodowa na G+
        Дед Мороз (Dziadek Mróz)
        Browar Piwoteka

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: dla mnie to bardziej piwo czerwone, rubinowe niż ciemne [3.5]
          Piana: obfita moment po nalaniu, po chwili był tylko 3 cm kożuszek, po kolejnych kilku minutach w kuflach była mocna herbata [2.5]
          Zapach: dość intensywny, przypominał mi zapach zleżałych wiśni w lekka słodowym zapachem [4]
          Smak: bardziej wytrawne, pełne, pestkowa goryczka, lekko cierpka owocowość, w dalszym palnie można wyczuć lekko słodowe posmaki, przełamujące trochę początkowy wytrawny smak [4]
          Wysycenie: bez zarzutu [5]
          Opakowanie: w lokalu firmowy kufel, wafel, nic więcej do szczęscia nie trzeba [5]
          Uwagi: Dobre piwo, pije sie ze smakiem ale dla mnie to ciemniak taki na pół gwizdka

          Moja ocena: [3.925]
          Attached Files
          Last edited by becik; 12-10-2010, 18:44.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎