Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Czarna Perła Extra Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • myha
    Junior
    • 10-2002
    • 8

    Perła, Czarna Perła Extra Strong

    Co myślicie o nowym piwie jakie pojawiło się jakieś 2 tyg temu, pod koniec października...
    Leją je Perła Browary Lubelskie, opakowanie: puszka i butelka 0,5l...
    Zawartośc ekstraktu 17%, alkoholu 8%...
    Dla mnie choc nie przepadam za mocnymi piwami to ma spory plus, za wyrazisty złoty kolor, świetną gęstą pianę i smak, jak na piwa mocne bardzo wyrazisty, ale nie czuc w nim tego alkoholu jak to jest moim zdaniem np. w Dębowym...
    Jestem po konsumpcji pierwszej puszki i wrażenia są bardzo pozytywne...
  • pawelp111
    Junior
    • 09-2009
    • 3

    #2
    Miałem okazję już dwa razy raczyć się Czarną i muszę powiedzieć, że za pierwszym razem jakoś mi nie podeszło. Na początku myślałem, że jest to wina mojej niechęci do piw mocnych - z reguły nie pasuje mi zbyt słodki smak i zalatywanie spirytusem. Jednak przy drugim podejściu było zdecydowanie lepiej, mogę nawet powiedzieć, że było całkiem przyjemnie. Nie napiszę nic o walorach smakowych i zapachowych ze względu na dość duże papierosowe zadymienie lokalu, w którym dokonałem konsumpcji. Muszę je zweryfikować w warunkach zdecydowanie obojętnych dla nosa. Może nawet dzisiaj wieczorem Generalnie zdecydowanie bardziej mi smakowało od Mocnej Perły. Nie jest tak słodkie i nie czuć alkoholu (chyba ), ale to jak już pisałem muszę sprawdzić.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładna złota miedź [4.5]
      Piana: Drobna, udało się nalać 2 centymetrowy kożuch ale znikła zaraz po odstawieniu kufla na stół [2.5]
      Zapach: Sympatyczny; początkowo głównie chmielowy, w miarę ogrzewania dochodzi do głosu słód a na koniec niestety alkohol [4]
      Smak: Ani dobry ani zły, raczej bezpłciowy i bezsmakowy. Początkowe ciepełko przechodzi w lekki alkohol ale nie tak nachalny jak można było przypuszczać [3]
      Wysycenie: Dobra norma [4]
      Opakowanie: Butelka i wykrój kontry w stylu Perły. Kolor wiodący to czerń i miedź, mnie pasują. Ładny kapsel [4]
      Uwagi: Piwo nie jest wadliwe ale nie oferuje niczego za czym można by tęsknić i co powodowałoby nerwowe szukanie go na półce. Jak będę zdesperowany żeby się upodlić to będzie lepsze od mocnych z wielkiej trójcy

      Moja ocena: [3.475]

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Tylko dlaczego "czarna" skoro to piwo jasne?
        Chyba słowo "czarne" było zastrzeżone dla piw ciemnych?Oczywiście nieformalnie. Ale nie przestrzegając zasad niedługo spotkamy piwo "pszeniczne" z ziemniaków.
        Attached Files

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złotobursztynowy, klarowny, ładny. Dopasowany do woltażu. [4]
          Piana: Biała, drobna, pierwotnie na 4 cm. Jak na piwo mocne - bardzo przyzwoicie. [4]
          Zapach: Słód, ale wyczuwam jeż jakiś drażniący, kwaskowaty zapaszek (?). [3]
          Smak: Po pierwszych łykach alkohol drapie w gardle, stępia doznania. Potem, gdy kubki smakowe się oswoją , można się doszukać słodu i ogólnie jest to całkiem miłe... [3.5]
          Wysycenie: Dużo małych bąbelków pracowicie mknie do góry... [4]
          Opakowanie: Moim zdaniem najładniejsze z "pereł", urzekł mnie zwłaszcza kapsel. [4]
          Uwagi: Całkiem niezłe piwo mocne, z tych "porządnie" mocnych. Całokształt wrażeń psuje bezsensowna, oklepana i myląca nazwa, ale miedziane barwy opakowania tak mi się spodobały, że za nazwę nie odjąłem punktu.

          Moja ocena: [3.45]

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Bardziej mi smakuje mocniejsza wersja Perły niż wersje exportowe czy flagowe, niemniej Czarna Perła Extra Strong jest zbyt mocna - czuć alkohol i nie wnosi nic nowego w stosunku do np. wojakowych mocarzy. W przeciwieństwie do poerterów ta ilość alkoholu jest rekompensowana ciekawym bukietem, paloną goryczką. To piwo jest kolejnym mózgotrzepem i tyle.

            Comment

            • Lacriferno
              Senior
              • 07-2005
              • 783

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Przyczepić nie ma się do czego. Dość ciemne, 'ruskie' złoto. Pasuje do ekstraktu. [5]
              Piana: Niezła na początku: zbita, intensywna, gęsta. Z czasem opada do zera. Utrzymuje się dość długo jak na mocne piwo. [4]
              Zapach: Średnio-intensywny, słodowy, z wyczuwalnym alkoholem, pomimo dobrego schłodzenia. [3]
              Smak: Gorzko-alkoholowy od samego początku. Nuty słodowe da się uświadczyć gdzieś w tle, ale dopiero po przyzwyczajeniu się do sporej goryczki i wyraźnego alkoholu, który pozostawia ślad swej obecności w całych ustach. [2.5]
              Wysycenie: Dobre, ale szybko ulatuje, pod koniec prawie niewyczuwalne. [4]
              Opakowanie: Bardzo ładna kolorystyka etykiety, estetyczna, przyciąga wzrok. Kapsel podobnie. Oczywiście brak ekstraktu. [4.5]
              Uwagi: Gdy dowiedziałem się, że pojawiło się takie piwo jak Czarna Perła, pierwszym skojarzeniem było, że Browary Lubelskie wypuściły piwo ciemne. Rozczarowałem się, gdy okazało się, że jest to kolejny twór zapychający lukę w niszowym segmencie piw jasnych mocnych. Szkoda, bo nazwa i etykieta pasowały by do ciemniaczka, ale niestety, Perła nie wykazała się oryginalnością i wypuściła na rynek kolejnego mózgojeba.

              Moja ocena: [3.125]

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo głębokie złoto, właściwie już miedź. Piękny. [5]
                Piana: Tworzy się zaskakująco ładna czapa, ale opada szybko i niemal nie zostaje na ściankach. [3.5]
                Zapach: Silny, przede wszystkim słodowy, ze słabo wyczuwalnym chmielem. Niezbyt to przyjemne, a przy tym typowe dla stylu. [3]
                Smak: Jak można się było spodziewać, piwo jest bardzo słodowe. Po chwili do głosu dochodzi jakaś cierpka ścierowatość, wyraźny alkohol, a później lekka alkaliczność. Zadziwiający jest finisz, bo leciutko chlebowy. Goryczka słabiutka. W swoim stylu po prostu średnia. [3]
                Wysycenie: Dobre. [4]
                Opakowanie: Wzornictwo etykiety bardzo mi się podoba. Klasyczne i z klasą. Do tego dedykowany kapselek. Niestety muszę dać spory minus, bo tylko jakiś niezrównywany mistrz marketingu mógł chyba wpaść na to, żeby jasne piwo ekstra mocne nazwać "czarna"... [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.25]

                Comment

                • andszcz
                  Senior
                  • 07-2008
                  • 310

                  #9
                  Trudno mi oceniać coś, czego na oczy nie widziałem, ale na pewno spróbuję, gdy tylko się u nas pojawi. Skoro jednak Szanowni Przedmówcy piszą, że jest to piwo jasne (o kolorze "ruskiego złota" - jak podał Laciferno, pozdrawiam) to nazwa jest wybitnie myląca!
                  Last edited by andszcz; 21-12-2009, 10:39.
                  "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                  Comment

                  • Lacriferno
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 783

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                    o kolorze "ruskiego złota"
                    Czyli złota o kolorze ciemno-żółtym, niemalże pomarańczowym, które onegdaj przemycane było zza naszej wschodniej granicy lub spotykane jest bardzo często u 'turystów' z Ukrainy jako wątpliwa ozdoba jamy ustnej.

                    Comment

                    • andszcz
                      Senior
                      • 07-2008
                      • 310

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czyli złota o kolorze ciemno-żółtym, niemalże pomarańczowym, które onegdaj przemycane było zza naszej wschodniej granicy lub spotykane jest bardzo często u 'turystów' z Ukrainy jako wątpliwa ozdoba jamy ustnej.
                      Ależ wiem, pamiętam doskonale pozdrawiam
                      "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: No mało czarna. Ciemno-złotawa. Jakby nie nazwa, byłoby więcej. [3.5]
                        Piana: Nie spodziewałem się fajerwerków. Była, znikła bez śladu... [3.5]
                        Zapach: Słód, alkohol, lekki chmiel. W sumie ciekawy, choć mało intensywny. Niestety w tle zapach syropu na kaszel. [3.5]
                        Smak: Słodkie, nieco landrynkowe. Alkohol nie ma za czym się schować. Brak goryczki. Złożoność nikła.
                        Pije się ciężko. Misiowate.
                        Porównanie do Wojaka extragrip jak najbardziej na miejscu. [2.5]
                        Wysycenie: Moim zdaniem nieco przesadzone. [4]
                        Opakowanie: Brak ekstraktu. Czemu czarna???? Poza tym estetyczne. [4]
                        Uwagi: W sumie od czasu zamknięcia Browaru w Zwierzyńcu staram się nie kupować produktów Perły, ale nowości trzeba spróbować.
                        Wypijalne. Bałem się, że będzie gorzej.

                        Moja ocena: [3.15]
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • granat862
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 945

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny bursztyn. [4]
                          Piana: Była skromna i szybko znikła. [3]
                          Zapach: Słodowo chmielowy, z wyraźną nutą alkoholową. [2.5]
                          Smak: Mocno gryząca goryczka, alkohol. [2.5]
                          Wysycenie: Średniowysokie [4]
                          Opakowanie: Minus za kolejną głupkowatą nazwę z "extra strong" w roli głównej. Plus za zwrotną butelkę. [3.5]
                          Uwagi: Z datą do 28.04.2010

                          Moja ocena: [2.75]
                          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                          Comment

                          • walko
                            Junior
                            • 01-2010
                            • 1

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ładny [4]
                            Piana: no tu mogłoby być lepiej [1.5]
                            Zapach: dla mnie w sam raz [4.5]
                            Smak: troszkę zbyt mał goryczki. w sumie bardzo podobne do warki strong, ale to akurat na plus. [4]
                            Wysycenie: ok. nie za mało i nie za dużo [4.5]
                            Opakowanie: piątka z plusem !!!!!!nie ma sie czego pzrzyczepić. [5]
                            Uwagi: Ostatnio stałem sie fanem tego trunku i w zasadzie od paru tygodni, pije tylko Perełkę , czarną rzecz jasna

                            Moja ocena: [4]
                            ---------------
                            Ocena usunieta z rankingu.
                            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                            Art, Admin

                            ---------------
                            Last edited by ART; 28-02-2010, 22:54.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: bardzo ładny, miedziano-złocisty [5]
                              Piana: kolor ecru, zwarta, z początku gęsta, wręcz śmietankowa, niestety zbyt szybko opada, nie osadza sie na szkle [3]
                              Zapach: wyraźny, słodowy, z lekka domieszka alkoholu [3.5]
                              Smak: treściwe, pełne, w smaku dominuje zbyt mocna słodycz oraz zbyt mocno wyczuwalne nutki alkoholowe, gdzieś na drugim tle słabo mozna wyczuć lekka goryczkę [3.5]
                              Wysycenie: nagazowanie bez zarzutu [4.5]
                              Opakowanie: mi puszeczka w tonacji czarno złotej bardzo się podoba [5]
                              Uwagi: W kategorii piw power super jest na pewno to dość dobry produkt, jednak nie jest to mój smak, wypiłem, oceniłem, za więcej dziękuję

                              Moja ocena: [3.65]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎