Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Gavroche

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    BOSS, Gavroche

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowny, adekwatny do zawartości ekstraktu. [5]
    Piana: Po nalaniu na około 3 cm, dość równomierna drobnoziarnista. Po kilku minutach opada (trochę za szybko) do postaci kołderki. Pozostawia na szkle dość gęstą "firankę". [4]
    Zapach: Słodowo - owocowy, z lekką drożdżowością dość wyraźny i ciekawy. [4.5]
    Smak: Doznania smakowe bardzo pozytywne. Dominuje orzeźwiająca owocowość, po chwili pojawia się na podniebieniu goryczka i lekka chlebowość, a wszystko to ładnie się harmonizuje. [5]
    Wysycenie: W górnej strefie normy, bąbelki pracowały w szklance do końca picia, jak dla mnie nie było by szkodą dla piwa, gdyby było ciut niższe. [4]
    Opakowanie: Butelka typu "piknik", kapsel z serduszkiem. Etykieta ciekawa z wkomponowaną w nazwę lokalu wieżą Eifla, takie logo jest też na krawatce. Na kontrze opis w 3 językach o unikatowej recepturze, braku chemii i konserwantów i ekologiczności piwa. Niestety, nie podano ekstraktu. [4]
    Uwagi: Piwo produkowane dla prężnie działającej szczecińskiej knajpki Petit Paris, której szefem jest rodowity Francuz, zakochany w polskich piwach z małych browarów. Zapragnął mieć też "swoje " piwo i osiągnął cel. Jak głosi etykieta piwo jest niepasteryzowane i uwarzone na bazie unikatowej receptury. Nie wiem jak jest naprawdę, spodziewałem się że to może Lubuskie z inną etykietą, smak trochę się różni ale jest równie dobre.

    Moja ocena: [4.625]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      A tak wygląda:
      Attached Files

      Comment

      • Christof
        Senior
        • 04-2009
        • 128

        #4
        Czy to piwo jest dostępne w sklepach, czy tylko w lokalu Petit Paris?

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4538

          #5
          Trzeba by spytać kogoś ze Szczecina. Ja otrzymałem w czasie pobytu w Petit Paris. Goście, którzy zamówili przynajmniej 2 l dzbanek któregokolwiek piwa, przy płaceniu rachunku byli obdarowywani 1 butelką Gavroche gratis.

          Comment

          • Krotoszyniak
            Senior
            • 08-2002
            • 516

            #6
            Ciekawe ja znam piwo Gavroche (biere de Garde) z Francji St. Sylvestre i bylo calkiem niezle.
            Admin z Ratebeera
            Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
            Poromotor piwnej Polski na swiat :)

            Comment

            • aMarcin
              Senior
              • 08-2005
              • 152

              #7
              Myślę, że jest dostępne tylko w lokalu, bo w żadnym sklepie w Szczecinie go nie widziałem.

              Comment

              • brzeczka
                Senior
                • 12-2003
                • 373

                #8
                Piwo dostępne jest tylko w lokalu, ale nie warto specjalni jechać do Szczecina - to zwykły witnicki cienkusz, w knajpie jest jeszcze Noteckie jasne i cimne z kija + Nakło z butelki.
                opracowanie Tomasz Kaczmarski Szczecin

                Comment

                • Mikko
                  Senior
                  • 12-2008
                  • 583

                  #9
                  Piłem wczoraj po raz pierwszy, jak dla mnie jest to Lubuskie, tyle że z beczki nie ma tych 'żelazowych' posmaków jak w wersji butelkowej.

                  Comment

                  • Psychomanteum
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 207

                    #10
                    Piwo jest dostępne w tyskiej sieci sklepów Promil
                    http://picasaweb.google.pl/psychomanteum1/
                    2011 kapsli - 44 państwa... w tym 222 Polska

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Słomkowy, jak dla mnie - nieco za jasny [3]
                      Piana: Jest co prawda gęsta, ale cienka i nietrwała - słaba strona tego piwa [3.5]
                      Zapach: Przyjemny, owocowy, nie natrętny [4.5]
                      Smak: Ot - zaskakujący melanż - bo jest i goryczka, słód, lekka owocowość i drożdżowy posmanczek - wszystko nieźle połączone [4.5]
                      Wysycenie: Podobnie jak piania - trochę bąbli po nalaniu, potem cieniutko [3]
                      Opakowanie: Ciekawa etykieta z kaszkietem, kapsel "Polskie Piwo" [4.5]
                      Uwagi: Kupione w "Promilu" w Tychach na pl. Ziętka (os. Z). Bardzo przyjemne, mile zaskoczyło po wrażeniach z "Lubuskiego".

                      Moja ocena: [4.25]
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎