Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gab, Blue Grass

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Gab, Blue Grass

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Pale ale.
    Alkohol 5%, ekstrakt 12,5%.
    Butelka 0,5 ltr bezzwrotna, kapsel czarny.
    Piana niewielka, barwa bursztynowa.
    W smaku lekko słodowe z nutami jabłkowymi i niezbyt silną, ale wyrażną goryczką
    Parametry wskazują, że to pasteryzowana wersja "Zdrowego" ale smak jest różny, niezależnie od kwestii pasteryzacji.
    Attached Files

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Nota bene nazwa pasowałaby raczej do piwa z Kentucky, bo stamtąd wywodzi się muzyka bluegrass.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Nikt nie zauważył, że są co najmniej 2 etykiety do tego piwa?
        Dla porównania: http://www.browar.biz/forum/showpost...1&postcount=30

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • cororo
          • 04-2003
          • 766

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Nikt nie zauważył, że są co najmniej 2 etykiety do tego piwa?
          Dla porównania: http://www.browar.biz/forum/showpost...1&postcount=30
          Nikt nie napisał Zauważyć zauważył!

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            A mi się podoba napis: Beer Pale Ale
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
              Nota bene nazwa pasowałaby raczej do piwa z Kentucky, bo stamtąd wywodzi się muzyka bluegrass.
              Muzyka to bluegrass, ale blue grass to angielska nazwa wiechliny łąkowej. Ogólnie ta etykieta w konkusie na najbardziej debilną polską etykietę byłaby bardzo wysoko.

              Comment

              • j_Q
                Senior
                • 10-2009
                • 176

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Adekwatny do typu pale ale. Lekko mętny, nieco ciemniejszy i bardziej brązowy niż bursztyn [4.5]
                Piana: Niestety, słaby punkt tego piwa. Mimo lania "czeską" metodą, utworzył się jedynie leciutki kożuszek. [3]
                Zapach: Coś pięknego! Kwiecisto - owocowy aromat, bardzo wyraźny, ale jednocześnie nie narzucający się. [5]
                Smak: Smak, niestety, niespecjalnie harmonizujący z zapachem. Z początku aromat, który ciężko mi jednoznacznie zakwalifikować. Z pewnością nie jest to smak owoców. Jest to posmak pale ale, ale taki jakby rozwodniony. Po przełknięciu pozostaje na języku ciężka, mocna goryczka. Z czasem, w miarę wzrostu temperatury, zaczyna być wyczuwalny kwas. [3.5]
                Wysycenie: Coś tam czuć, nieco mniej widać, ale mogłoby być odrobinę mocniejsze. Być może nadałoby smaku. [4]
                Opakowanie: Dobry pomysł na "blusowe" piwo, a jednocześnie wykonanie adekwatne do pomysłu. Całość utrzymana w beżowo - brązowej tonacji. [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.1]

                Comment

                • Tapir
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 730

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny bursztyn. [4.5]
                  Piana: Zastanawiam się, czy wypada nazywać to zjawisko pianą... Kożuch z pięcioma bąblami pośrodku i pięcioma następnymi przy ściance. [1.5]
                  Zapach: Słodowo-owocowy, dość delikatny. W tle jakaś słodkawa nuta. [3.5]
                  Smak: Lekko słodowy, wyraźna nuta jabłkowa (i jest to jabłko raczej kwaskowe), średnia goryczka i ledwie wyczuwalny słodkawy posmak kojarzący mi się z toffi. Niezbyt treściwe. [4]
                  Wysycenie: Za niskie. [3.5]
                  Opakowanie: Nie podoba mi się od nazwy, przez etykietę, na czarnym kapslu z banderolą kończąc. Jest też trzecia wersja etykiety (Indianin z pióropuszem). [2]
                  Uwagi: Kupione za 4.50 u Joli

                  Moja ocena: [3.475]
                  Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Kolor ciemnoherbaciany z miedzianymi przebłyskami.
                    Piana niska, błyskawicznie opadająca.
                    Zapach na pierwszy nos wydaje się zdominowany przez bardzo świeżo pobrzmiewający chmiel (ja czuję też zielone orzechy włoskie ale może to siarka?), w głębi natomiast jest zbalansowany, między chmielem, słodem a zielonymi owocami.
                    Smak wytrawny, owocowa kwasowość z mocno goryczkowym finiszem.
                    Opakowanie koszmar. Może GAB celowo strzela sobie w kolano?

                    Najlepsze z trzech dotąd wypitych przeze mnie nowych GABów (bez stouta), a jeśli to jest EPA to wydaje się być zgodne ze stylem bo
                    Jest to raczej luźny styl, który umożliwia szeroką interpretację


                    cyt. za wiki.piwo.org

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10836

                      #11
                      Co to za styl EPA?
                      Może miałeś na myśli India Pale Ale.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                        Co to za styl EPA?
                        Może miałeś na myśli India Pale Ale.
                        Extra Special/Strong Bitter - English Pale Ale

                        Piłem chyba tylko jednego IPA natomiast więcej bitterów i jakoś ten Grass bardziej mi w tym kierunku podchodzi. Choć to moze szukanie stylu na siłę
                        Last edited by leona; 03-12-2009, 11:33.

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10836

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...)Choć to moze szukanie stylu na siłę
                          Raczej tak
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • kloss
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 2526

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nikt nie zauważył, że są co najmniej 2 etykiety do tego piwa?
                            Są co najmniej 3 etykiety - kowboj, indianka i indianin z pióropuszem.

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Piana: bardzo, bardzo słaba, nawet jak na ten styl. Musiałem lać z góry, a i tak szybko zniknęła.
                              Kolor: klasyka, herbaciano-miedziany, klarowny.
                              Wysycenie: średnie, w kierunku niskiego.
                              Zapach: karmelowo-owocowy z delikatną sugestią fenoli, a może już się sugeruję Zdrowym. Żadnego chmielu nie czuję.
                              Smak: no jest apteka (fenole). Zdecydowanie mniejsza niż w Zdrowym, na poziomie takim, że można to piwo wypić (bo Zdrowe, po skończeniu opisu i 1/3 szklanki, wylądowało w zlewie). Goryczka średnia, zdecydowanie mogłaby być wyższa. Karmelowe, przyjemne owoce. Lekka kwaskowość, ale jak najbardziej na miejscu. Ciutkę zbyt słodkie.
                              Opakowanie: najładniejsze z nowej serii, najbardziej dopracowane. Kolekcjonerów cieszą pewnie różne warianty etykiety. Niestety na kontrze ani słowa o tym piwie, o stylu, o nazwie. To jest grzech zaniechania. Kontra to jest jak list do klienta. A tu jest pustka.

                              Piwo nie porywa, ale pierwsze koty za płoty. Miejmy nadzieję, że jeszcze dopracują się swojego smaku. Sugerowałbym mniej słodu karmelowego i więcej chmielu. No i trzeba popracować nad higieną, bo pewnie gdyby nie pasteryzacja, to byłoby kiepsko.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎