Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kegi w gumie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lewander
    Junior
    • 02-2006
    • 13

    Kegi w gumie

    Witam

    Znajomy w tym tygodniu ma mi dostarczyć dwa kegi, jedyny problem jak dla mnie to to, że keg jest gumowany. I teraz moje pytanie do bardziej doświadczonego grona użytkowników. Czy można tą gumę usunąć z powierzchni kega i przerobić go na kociołek, czy lepiej się w to nie bawić i wykorzystać kegi do czegoś innego?

    Pozdrawiam
  • wogosz
    Senior
    • 12-2005
    • 1007

    #2
    Daj znać co to za kegi (najlepiej jakieś zdjęcie), jakie duże, jakie mają fittingi. Może zamienimy się; mam normalne stalowe.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Gumiaki to 50 l. A fitting - co za różnica - kupno drugiej głowicy za 50 zł. Tylko trzeba pilnować górnegoo i bocznego gwintu, żeby były takie same.

      Comment

      • lewander
        Junior
        • 02-2006
        • 13

        #4
        Co to za kegi to jeszcze nie wiem, ponieważ nie widziałem tych zbiorników. Wiem tylko, że są gumowane i mają pojemność 50l. Więcej będę wiedział jak je dostane. Najbardziej mnie interesuje, czy da się je przerobić na kocioł do zacierania?

        Comment

        • wogosz
          Senior
          • 12-2005
          • 1007

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
          Gumiaki to 50 l
          Niekoniecznie. Ja mam gumową 30-tkę.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lewander
          Najbardziej mnie interesuje, czy da się je przerobić na kocioł do zacierania?
          Moim zdaniem się nie da. Raczej niemożliwe jest podgrzewanie takiego kega płomieniem; chyba że nie przeszkadza Ci swąd palonej gumy.

          Comment

          • lewander
            Junior
            • 02-2006
            • 13

            #6
            Właśnie o to mi chodzi, dlatego się pytałem czy ktoś miał już coś wspólnego z takimi kegami i czy próbował usuwać tą gumę, aby uzyskać ładny metalowy keg bez żadnej otuliny.
            Last edited by lewander; 01-12-2009, 22:06.

            Comment

            • wogosz
              Senior
              • 12-2005
              • 1007

              #7
              Myślę że usunięcie gumy się nie uda. Dlatego proponowałem że może zamienimy się kagami, bo ja mam dwa bez gumowej otuliny. Do piwa wolę w osłonie gumowej, bo lepiej trzyma temperaturę.

              Comment

              • gerdzio
                Junior
                • 02-2006
                • 27

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lewander Wyświetlenie odpowiedzi

                Czy można tą gumę usunąć z powierzchni kega i przerobić go na kociołek?
                Gumę uda się zdjąć i przerobić na kociołek. Ja robiłem w ten sposób: nacinałem piłką do metalu i po kawałku odrywałem od kega. Dołączam zdjęcie.
                Attached Files

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎