Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sierra Nevada, Torpedo Extra IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    Sierra Nevada, Torpedo Extra IPA

    Kolor bursztynowy, idealnie klarowne.
    Piana świetna - gęsta, brudząca szkło; trwała.
    Nasycenie sporawe, wg mnie nieco za duże.
    Opakowanie gustowne, z plantacją chmielu na obrazku.
    Zapach przepiękny (!!!!) intensywny, mozaika chmielowa: ziołowo-trawiasto-ziemny. Genialny, chociaż wątpię aby XIX-wieczne IPA'y TAK pachniały. Niemniej jeszcze chyba nigdy czegoś takiego nie wąchałem...
    Smak to potęga goryczki podbudowana alkoholową wytrawnością (jednak świetnie przykrytą chmielem). Pod goryczką wyczuwalna żywica, zioła; w dalekim tle cytrusy i odrobina słodu.

    Potężne piwo. Prezent od kumpla,l który był w US&A. Alk 7,2% vol. Niestety tylko 0,33l.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #3
      Genialne, potężna goryczka, intensywny aromat chmielu, żywiczno-cytrusowy. Kupiłem dziś na Hammersmith, niestety musiałem z buta wracać spory kawałek na Belgravię i wypiłem z gwinta po drodze. Trudno, następnym razem je opiszę.
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • Reventador
        Member
        • 03-2009
        • 47

        #4
        alk. 7,2% pojemność 350 ml

        Kolor: miedziano-bursztynowy, obecne umiarkowane zmętnienie
        Piana: średnio obfita, o drobnoziarnistej acz raczej wątłej strukturze, podczas opadania dość mocno oblepia szkło
        Wysycenie: intensywne, co równie dobrze można zobaczyć jak i poczuć
        Zapach: nie jest jakoś szczególnie nasilony, objawia się głównie w postaci nut kwiatowych i chmielowo-trawiastych
        Smak: od samego początku zdecydowana przewaga chmielowych akcentów, goryczka intensywna i długotrwała, z drugiego planu pojawiają się umiarkowane nuty słodowe głównie o charakterze owocowym i karmelowym, w posmaku również nieco przypraw i ziół

        Generalnie solidnie chmielone, esencjonalne i tym samym bardzo smaczne piwo

        Otrzymane jako gratis w Piwonii jakiś czas temu... za wszystkie piwa jeszcze raz dziękuję i liczę na kolejną taką okazje , albo chociaż na stałą dostępność tego typu piw, w rozsądnych cenach oczywiście

        Comment

        • lucifuge
          Senior
          • 11-2009
          • 309

          #5
          Warte spróbowania piwo, szczególnie dla fanów sporej goryczki Podeszło mi bardziej niż ich celebration ale. Ktoś wie ile to ma ekstratu? 7,2% alko kwalifikuje dla mnie to piwo jako zimowa IPA

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4994

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lucifuge Wyświetlenie odpowiedzi
            Ktoś wie ile to ma ekstratu?
            Plato 17.3°
            IBU 65
            Chmielone: Magnum, Crystal, Citra
            5400 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Barwa bursztynowa, z pomarańczowym odcieniem. Delikatnie mgliste.
              Piana niewysoka, tworzy za to krzaczki na ściankach. W postaci szumowinki zalega trwale na powierzchni.
              Wyrazisty aromat o głębokim kwiatowo-owocowo-żywicznym charakterze. Na drugim planie słodkawa słodowość. Brak nut alkoholowych, pomimo woltażu.
              Bardzo mocna goryczka w klimacie grejfrutowym, o żywicznym, trawiastym posmaku amerykańskich chmieli. Utrzymuje się w posmakach bardzo długo i stopniowo wygasa od głębokiej, ale nie ostrej, do delikatnych grejfrutowych odcieni. W smaku pojawia się już nieznaczna nuta alkoholu, który jednak odczuwalny jest przede wszystkim w postaci grzania w przełyku.
              Nagazowanie na przyzwoitym wysokim poziomie nadaje dodatkowej, poza smakiem, rześkości.
              Opakowanie jak u sibarha. Oryginalne, przyjemne dla oka, w stylistyce nieco kojarzącej się z Dzikim Zachodem, jak w innych piwach z Sierra Nevady. W okolicach kontry widnieje nieinwazyjnie umieszczona nalepka importera... Omerta, Kraków

              Solidne IPA, o wybitnie amerykańskim profilu smakowo-zapachowym. Według mnie mocno w kierunku Imperial IPA. Silnie degustacyjne. 8 w skali 1-10.
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                ... W okolicach kontry widnieje nieinwazyjnie umieszczona nalepka importera... Omerta, Kraków
                No popatrz, nie widziałem
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  No patrzę, nie widziałeś
                  Ale żeby było ciekawiej to dystrybuowane jest przez Piwiarnię Żywiecką
                  A właśnie, wybierasz się na Birofilię do Żywca w tym roku?
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    A ja myślałem, że importer to to samo co dystrybutor
                    Nie byłem jeszcze w Żywcu a i w tym roku pewnie też nie będę. No chyba, że odpuszczę FDP we Wrocku
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                      No popatrz, nie widziałem
                      Jarek z Omerty miał się zająć importem i dystrybucją niektórych piw znanych już wcześniej w jego knajpie w wersjach lanych i nie tylko. Widać wdrożył ten plan.

                      Comment

                      • wasyll
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 1823

                        #12
                        W Drink Hali widziałem na piwach oznaczenia Omerty na zagranicznych piwach.
                        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          Świetny trawiasto-owocowy aromat, genialny cytrusowo-żywiczny smak. Na minus pestkowa goryczka, choć przy tym IBU chyba do wybaczenia.

                          Nie doczekałem się lanego, musiałem otworzyć butelkę. Ta Omerta to na psy schodzi

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            #14
                            Kolor: Bursztynowy, lekko opalizujące.
                            Piana: Koloru złamanej bieli, gęsta, trwała, mocno oblepia szkło.
                            Zapach: Cytrusowo-owocowo-sosnowy, nie jest specjalnie intensywny.
                            Smak: Treściwe. Mocna słodowość z posmakami typowymi dla amerykańskich chmieli wykończona niezłą goryczką o minimalnie alkoholowym zabarwieniu.
                            Wysycenie: Średnie.
                            Ogółem: Bardzo dobre piwo. Nie można się do niczego przyczepić, choć nie obraziłbym się za odrobinę wyższą goryczkę
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • yoda79
                              Senior
                              • 01-2013
                              • 861

                              #15
                              Doskonałe piwo, cytrusy, goryczka pierwsza klasa, wreszcie dostępne z beczki w Warszawie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎