Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Starodawne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Konstancin, Starodawne

    ło matko, nie wiedziałem, że nie jest opisane Nie chce mi się dziś silić na dogłębne oceny i skupianie się na piwie, więc sobie popijałem czytając forum.

    ocena: bardzo mi smakowało, miało gęstą, fajną pianę.

    alk 6% ekstr. 14,1Blg

    Coś się kontretykieta źle wydrukowała, tak jakby dwa razy drukowali na tym samym i jeszcze się przesunęło.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnozłocisty, klarowne [5]
    Piana: biała, zwarta, sprawia wrażenie leciutkiej jak z ubitego białka, trzyma sie długi czas, nawet jak już piwo ze szkła zostało wypite, nie osadza się na szkle [4.5]
    Zapach: przyjemny, leciutki, woń świeżej fermentacji [5]
    Smak: dość pełne choć nie do końca, w smaku takie jakie lubię, chmielowy aromat i bardzo dobrze zarysowana goryczka, bez słodkich akcentów [4]
    Wysycenie: zbyt duże, nadmiernie nagazowanie leciutko szczypie w język i podniebienie [4]
    Opakowanie: podoba mi się basztowa wersja, firmowy kapsel, w kolorze identyczne jak Dawne [5]
    Uwagi: Dobre piwo, na pewno jeszcze po nie sięgnę. Pozostaje w ustach przyjemny goryczkowo-chmielowy posmak, taki jakie dobre piwo powinno pozostawiać

    Moja ocena: [4.5]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • skakacz
      Member
      • 02-2007
      • 64

      #3
      Starodawne - hm... - pełen satysfakcja.
      Nie przeniosło mnie co prawda w wieki średnie, ale spożywane z niezastąpionego kufelka Nadbużańskiej Huty Szkła, skutecznie przywołuje wspomnienia (dobre wspomnienia) z zamierzchłych czasów, kiedy w Tychach, Brzesku i Żywcu produkowano jeszcze piwo.
      Last edited by skakacz; 22-12-2009, 20:07.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Piana: obfita, gęsta, trwała, super.
        Kolor: złocisty.
        Wysycenie: średnie, w kierunku niskiego.
        Zapach: dziwny. Pachnie jak mocno zmrożone lody śmietankowe Śnieżka.
        Smak: niestety też dość nietypowy. Jest wyraźnie zaznaczona goryczka. Jest mokry karton, lekka kwaskowość. Całość sprawia wrażenie taniej czeskiej desitki, a nie 14tki. O co tu chodzi? Gdzie jest słodowość, pełność smaku?
        Opakowanie: Aż się prosiło o pasteryzowana wersję Dawnego. Czy nazwa Starodawne jest najszczęśliwsza? Nie jestem pewien, ale generalnie nie jest źle. Etykieta w tej samej poetyce, firmowy kapsel jest bardzo dobrze.

        Rozczarowanie. Zresztą jak właściwie wszystkie ostatnie moje styczności z piwami z Konstancina. I Czarny Dąb i Dawne i Mazowieckie N/P wszystkie poniżej moich oczekiwań. A tak się napaliłem na te piwa jak szczerbaty na suchary.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          #5
          Właśnie i ja wypiłem butelczynę, w związku z tym pozwolę sobie na własne wynurzenia.

          Nie mam zielonego pojęcia jak pachną zmrożone lody Śnieżka, przypuszczam, że dałoby się pod to podciągnąć jakieś stężenie diacetylu. A jako takiego w tym piwie akurat nie wyczułem. Za to w aromacie zdecydowanie na pierwszym planie jest aromat chmielu, zaraz za nim czuć słodowość, połączenie jakby nie patrzeć bardzo fajne i piwne.

          Zapach w przypadku tego piwa odzwierciedla smak. Czuć bardzo przyjemną goryczkę, pochodzącą z zastosowanego chmielu oraz tą słodową pełność. Mokry karton akurat jest opisem sensorycznym typowo zapachowym, nie wiem jak udało Ci się go sklasyfikować do jakiegoś smaku. W każdym razie zawartość pitej przeze mnie butelki nie wskazywała na jakiekolwiek oznaki utlenienia piwa. Z kolei samo piwo pije się bardzo przyjemnie, stąd może mylny wniosek, jakoby smakowało jak 10. Mnie tam akurat pasuje, że piwa mocniejsze mogą w obiorze być tak łatwe jak piwa sesyjne

          Dawne jest już doskonale kojarzone jako marka przez ludzi absolutnie niezwiązanych z piwowarstwem czy różnymi portalami piwnymi. Myślę, że użycie nazwy Starodawne na pasteryzowaną wersję Dawnego jest dobrym posunięciem, jedno z drugim się kojarzy i wiąże. W przypadku braku możliwości spróbowania wersji niepasteryzowanej, zdecydowanie polecam
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
            Właśnie i ja wypiłem butelczynę, w związku z tym pozwolę sobie na własne wynurzenia.

            Nie mam zielonego pojęcia jak pachną zmrożone lody Śnieżka, przypuszczam, że dałoby się pod to podciągnąć jakieś stężenie diacetylu. A jako takiego w tym piwie akurat nie wyczułem. Za to w aromacie zdecydowanie na pierwszym planie jest aromat chmielu, zaraz za nim czuć słodowość, połączenie jakby nie patrzeć bardzo fajne i piwne.

            Zapach w przypadku tego piwa odzwierciedla smak. Czuć bardzo przyjemną goryczkę, pochodzącą z zastosowanego chmielu oraz tą słodową pełność. Mokry karton akurat jest opisem sensorycznym typowo zapachowym, nie wiem jak udało Ci się go sklasyfikować do jakiegoś smaku. W każdym razie zawartość pitej przeze mnie butelki nie wskazywała na jakiekolwiek oznaki utlenienia piwa. Z kolei samo piwo pije się bardzo przyjemnie, stąd może mylny wniosek, jakoby smakowało jak 10. Mnie tam akurat pasuje, że piwa mocniejsze mogą w obiorze być tak łatwe jak piwa sesyjne

            Dawne jest już doskonale kojarzone jako marka przez ludzi absolutnie niezwiązanych z piwowarstwem czy różnymi portalami piwnymi. Myślę, że użycie nazwy Starodawne na pasteryzowaną wersję Dawnego jest dobrym posunięciem, jedno z drugim się kojarzy i wiąże. W przypadku braku możliwości spróbowania wersji niepasteryzowanej, zdecydowanie polecam
            Brzmi nieźle. Powiem szczerze, że zacząłem się już zastanawiać, czy to może coś ze mną nie tak.

            Dodam jeszcze, że jeśli chodzi o karton, to dlatego znalazł się w smaku, bo wyczułem go podczas gdy wziąłem łyk, nie wyczułem gdy wąchałem piwo. Takie rozróżnienie jest dla mnie bardziej naturalne niż smak: słodki, słony, kwaśny, gorzki, a cała reszta to zapach.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Maidenowiec
              Senior
              • 07-2004
              • 2287

              #7
              To tak sensorycznie, łyk łykiem, ale nie zmienia to faktu, że jest to bodziec zapachowy Za mokry karton odpowiedzialny jest trans-2-nonenal wskazujący na utlenienie piwa.
              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

              Thou shallt not spilleth thy beer!

              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                To tak sensorycznie, łyk łykiem, ale nie zmienia to faktu, że jest to bodziec zapachowy Za mokry karton odpowiedzialny jest trans-2-nonenal wskazujący na utlenienie piwa.
                Ja wiem za co odpowiada mokry karton. I teraz tak, mokry karton pachnie w określony sposób, ale jak weźmiesz karton do ust i go będziesz żuł, to też masz określony smak.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  jak weźmiesz karton do ust i go będziesz żuł, to też masz określony smak.
                  Żułeś kiedyś mokry karton?
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                    Żułeś kiedyś mokry karton?
                    Jak zaczynałem żuć, to był suchy.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, bardzo ładny choć może trochę za jasny jak na czternastkę. [4]
                      Piana: Biała, średnio gęsta i dość trudna do uzyskania przy nalewaniu. Utrzymuje się przez ok 3-4 minuty po czym przez następne kilkanaście minut pozostaje w postaci cienkiego dywanika. Nie pozostawia większych śladów na ściankach kufla. [3]
                      Zapach: Chmielowo-sodowy z przewagą tego drugiego. Nie bardzo intensywny ale przyjemny. [3.5]
                      Smak: Po przełknięciu najpierw odczuwalny jest smak słodu ale dość szybko dochodzi chmielowość. Goryczka delikatna, odpowiednia dla tego piwa. Gdyby było pełniejsze w smaku to zasłużyło by na wyższą ocenę. [3.5]
                      Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Stonowane, trochę nudne i nie wyróżniające się niczym specjalny. Jest informacja o ekstrakcie. Kapsel standardowy z Konstancina. [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.5]
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładne złoto, ale faktycznie, chyba ciut za jasne jak na czternastkę. [4]
                        Piana: Bardzo ładna, wysoka i zwarta. Opada wprawdzie dość szybko, ale ładnie osadza się na ściankach. [4]
                        Zapach: Bardzo przyjemna kompozycja słodowo-chmielowo-ziołowo-miodowa, wszystkie te nuty wyczuwalne w równym stopniu. Szkoda, że nie jest trochę silniejszy. [4]
                        Smak: Bardzo treściwy, ma się wrażenie gęstości na podniebieniu. Czuć głównie słodowość, potem pojawia się chmielowa ziołowość i niewielka goryczka. Plus właśnie za to smakowe, a nie tylko goryczkowo-aromatyczne wykorzystanie chmielu. [4]
                        Wysycenie: Dobre. [4.5]
                        Opakowanie: Nie będę już wydziwiał nad nazwą, jak przypadku Dawnego, bo się przyzwyczaiłem. Prosta, stonowana kolorystycznie etykieta, czytelna kontra z wszystkimi koniecznymi danymi (choć też z marketingowymi farmazonami), pasujący jak ulał firmowy kapsel. Całość wprawdzie nie powala na kolana, ale po prostu dobrze ygląda. [4]
                        Uwagi: Kupione w Zofmarze za 2,40 zł.

                        Moja ocena: [4.025]

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6077

                          #13
                          Moje piwko nie miało długotrwałej piany i gaz nie był duży ale reszta całkiem fajna.
                          Kto lubi słodkawe piwka z lekką goryczką w tle będzie usatysfakcjonowany...

                          Ta 14-stka jest całkowicie nie podobna do klasycznych 14-stek np. czeskich ale się nie czepiam...
                          Attached Files
                          Last edited by Javox; 14-01-2010, 23:39.

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9729

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasnozłoty, przejrzysty. 14-tka mogłaby być nieco ciemniejsza... [4]
                            Piana: Wysoka, drobna, kremowa. Dość krótkotrwała, niestety. [4]
                            Zapach: Przede wszystkim słodowy, ale moźna wyczuć także chmiel i piwniczny powiew... [4]
                            Smak: Zbilansowany, słodowo-goryczkowy. Goryczka lekko przeważa. Jak na 14-tkę to sprawia dość lekkie wrażenie... [3.5]
                            Wysycenie: Pasujące do charakteru drobne bąbelki... [4]
                            Opakowanie: Od dziecka słowo "starodawne" mnie wk...irytuje. To trochę tak, jak "jasnobiałe" :/. Fajna dopasowana kolorystyka (łącznie z kapslem), info jest. Minus za tę nazwę. [3.5]
                            Uwagi: Kolejne smaczne piwo z Konstancina. Ponieważ jednak ma "dobrosmaczną" wewnętrzną konkurencję, będę preferował inne produkty tego browaru .

                            Moja ocena: [3.775]

                            Comment


                            • #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: złoty [5]
                              Piana: odpowiednia długo utrzymująca sie w kuflu [5]
                              Zapach: prawdziwy piwny troszkę za mało intensywny [4.5]
                              Smak: supeer nie nazbyt gorzki [5]
                              Wysycenie: ok [4.5]
                              Opakowanie: dla mnie bomba pasuje do nazwy ładny kapsel [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.8]
                              ---------------
                              Ocena usunieta z rankingu.
                              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                              Art, Admin

                              ---------------
                              Last edited by ART; 03-02-2010, 22:37.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎