Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svijany, Pšeničné

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Svijany, Pšeničné

    Tego piwa nadal nie ma na oficjalnej stronie browaru Svijany, choć dostępne jest w wybranych lokalach Pragi już od dobrych kilku miesięcy. Spotkałem tylko i wyłącznie wersję beczkową.

    Barwa złota, umiarkowanie mętne.
    Piana średnioobfita, średnioziarnista, utrzymuje się do końca w postaci cienkiej warstwy.
    Zapach bananowo-goździkowy dość delikatny
    Pierwszy łyk pszenicy powinien od razu atakować kubki smakowe specyficznym smakiem a tu jest inaczej, te charakterystyczne nuty są jakby w tle. Dopiero w miarę osuszania szklanki piwo nabiera pszenicznej wyrazistości ale brakuje mi tu dopełnienia (np. posmaku wanilii), przez to piwo jest dość płaskie.

    Na ulotce reklamowej tego piwa nie znalazłem żadnych niepokojących informacji. Górna fermentacja, klasyczne surowce, alk. 5%, niefiltrowane.

    Dla mnie ta pszenica plasuje się na ostatnim miejscu jeśli chodzi o pszeniczne wyroby czeskich browarów przemysłowych aczkolwiek nie można powiedzieć, że jest zła. Ja jednak wybieram Svijanskiego Kvasničaka.

    Foto dostępne tutaj.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • danhaj
    Senior
    • 04-2010
    • 619

    #2
    Niestety wyprawa do Svijan nie pozwoliła odkryć tego piwa w wersji butelkowej. Jak dotąd to piwo to króliczek, którego nie potrafię złapać, a w tym wypadku nie chodzi raczej o to, by gonić go.
    Szanowny docencie, możesz podać knajpę(y), gdzie można dostać do piwo?
    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

    www.czechforum.pl

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
      Szanowny docencie, możesz podać knajpę(y), gdzie można dostać do piwo?
      Svijanska pszenica dostępna jest "U Rokytky" w Pradze.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Lekko pomarańczowawe, mętne. Piana solidna, bielutka, drobna i utrzymywała się do końca w zadowalającej postaci. Aromat słodowy, z pszenicznego charakteru głównie goździkowy, dopiero w tle pojawiały się lekkie banany. W smaku średnio treściwe, choć w pierwszej chwili wydawało się płytkie. Tym razem więcej bananów ale nadal nie dominowały. Spokojna czwórka. Tyle z pamięci.
        W końcu upolowane w Strefie Piwa.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎