Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Pilsweiser Exclusive Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Grybów, Pilsweiser Exclusive Beer

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • danio_145
    Senior
    • 02-2005
    • 723

    #2
    Z ostatnich nowych piw grybowskich mnie wydaje się najlepsze. Na plus zasługuje fakt, że zrezygnowano wreszcie z błękitnych etykiet na wszystkich piwach z Grybowa. W ich miejsce całkiem znośna czerwono-biala etykieta.
    Gdyby życie miało sens, piwo byłoby 2x tańsze

    Zasada zasadności zasadniczo jest uzasadniona...

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danio_145 Wyświetlenie odpowiedzi
      Na plus zasługuje fakt, że zrezygnowano wreszcie z błękitnych etykiet na wszystkich piwach z Grybowa.
      To nie do końca prawda:

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • danio_145
        Senior
        • 02-2005
        • 723

        #4
        Wiem o Women'sie ;-) Troche nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło o to, że już nie na wszystkich piwach jest błękitna etykieta. Została ona tylko na piwie dla kobiet ()
        Gdyby życie miało sens, piwo byłoby 2x tańsze

        Zasada zasadności zasadniczo jest uzasadniona...

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, o pół tonu ciemniejszy, niż wersja "premium". Przejrzysty. [4]
          Piana: Drobna, biała, sztywna i dość trwała, pozostawia na długo kożuszek. [4]
          Zapach: Słód jest na pierwszym planie. Dalej jakieś podmuchy winno-alkoholowe. [3.5]
          Smak: Słaba goryczka, płaski słód. Trochę kwaśno-ścierkowe, alkohol lekko obecny... [3]
          Wysycenie: Spore, pomaga przełknąć (op, pardą, zdegustować ). [3.5]
          Opakowanie: Nowa grafika, czytelna, choć bez polotu. Nie wiem, czemu ten napój zawdzięcza określenie "exclusive"... [3]
          Uwagi: Piwo wypijalne, ale jego wypicie powoduje zdecydowany brak ochoty na kolejne.

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasno bursztynowe, co do klarowności mam małe wątpliwości [4]
            Piana: lekko obfita po nalaniu, opada dość szybko, zostaje jedynie cienki okrąg na piwie w szkle [2.5]
            Zapach: typowo mocna słodowa woń, czyli zapach fermentacji [3]
            Smak: szczypiące w język, ostre, lekko kwaśnawe, domieszka czegoś gorzkiego, bardziej chemicznego niż posmak naturalnego chmielu [2.5]
            Wysycenie: zdecydowanie za dużo, przez to piwo jest szczypiące, ostre, zbyt wodniste [2]
            Opakowanie: średnio przeciętna etykieta w tonacji narodowej, gładki kapsel [3.5]
            Uwagi: Więcej nie spróbuję, jedyny plus to taki, ze to piwo nie jechało ścierką

            Moja ocena: [2.775]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • cororo
              • 04-2003
              • 766

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik;871039[b
              Uwagi[/b]: Więcej nie spróbuję, jedyny plus to taki, ze to piwo nie jechało ścierką
              Moja ocena: [2.775]
              Jak się możemy domyślać jechało Twoim Volvo

              Comment

              • Tapir
                Senior
                • 10-2009
                • 730

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, klarowny [4.5]
                Piana: Średnio wysoka na początku, niezbyt gęsta, opada dość szybko [2.5]
                Zapach: Słodowy, niezbyt intensywny. [3]
                Smak: Lekko słodowy, kiepska goryczka. Lekko wyczuwalny alkohol. Pozostawia kwaśno-gorzki posmak po przełknięciu. Do tego w kolejnym piwie z Grybowa w finiszu wyczuwam nutę kojarzącą mi się ze smakiem... wody z cukrem. Nie wiem jak to fachowo nazwać ale nie jest to przyjemny smak. [2]
                Wysycenie: Za wysokie, przeszkadza w piciu. [3]
                Opakowanie: Ja rozumiem, że małe browary mają swoje wydatki ale wydaje mi się, że gdyby dali te jakiemuś biednemu 100zł studentowi to zaprojektowałby 10x ładniejszą i bardziej efektowną etykietę, za następną stówę wymyśliłby jakąś lepszą nazwę. Kapsel goły, ekstraktu brak. Rozwalił mnie tekst "Nasze piwo jest zdrowe" - w jakim sensie zdrowe? Katar po nim mija czy leczy bóle stawów? Poza tym na innym "Zdrowym" już się ostatnio przejechałem... [1.5]
                Uwagi: Kupione w "Rodzince Bis" za 2.80.

                Szału nie ma, wypite, ocenione i koniec. Nie wrócę do niego.
                Partia 20.07.2010.A

                Moja ocena: [2.55]
                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny bursztyn. Zauważalne delikatne zmętnienie choć data do lipca 2010. [4]
                  Piana: Drobna, dość obfita i trwała. Zdecydowany wyróżnik tego piwa. [4.5]
                  Zapach: Ciężko tu coś wyczuć. Jeśli już, to delikatną landrynkowatą słodkawość. [2.5]
                  Smak: Specjalnych wrażeń nie ma tu co szukać. Lekka słodowa dominanta to jedyna charakterystyczna rzecz jaką zauważyłem w tym piwie. [2.5]
                  Wysycenie: Umiarkowane. [4]
                  Opakowanie: Tandetna stylistyka w narodowych barwach. Idealnie komponuje się z zawartością - nieciekawe opakowanie do nieciekawego piwa. [2.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [2.85]
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ładny bursztyn. [4]
                    Piana: Jak na polskie piwo to powiedziałbym, że bardzo dobra. Generalnie tworzy sie śnieżnobiałą czapą ale szybko zamienia się w cienki ale zwarty okrąg. [3.5]
                    Zapach: Słodowy , przy mocniejszym wdechu jednak nieprzyjemne nuty. [2.5]
                    Smak: Słodowe a nieprzyjemną ścierkową goryczką. Płaskie. [2.5]
                    Wysycenie: Ciężko wchodzi. [2]
                    Opakowanie: Co tu komentować, stylistyka słaba, kolorystyka słaba. ani to klasyk ani nju dizajn [2]
                    Uwagi: Nie mogę uwierzyć, ze Czesi kierują tym browarem. Piwo ciężko wchodzi i naprawdę nie zachęca do powtórnego zakupu.

                    Moja ocena: [2.625]
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie mogę uwierzyć, ze Czesi kierują tym browarem.
                      I słusznie, bo to Słowacy
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemno złoty, lekko opalizujący. [4.5]
                        Piana: Nawet gęsta po nalaniu, redukuje się do kocyka , nieco nawet brudzi szkło. [4]
                        Zapach: Słodowy, dość czysty, leciutka ściereczka i warzywko w tle, nie można (bardzo) narzekać... [3.5]
                        Smak: Ech... Byłoby nie najgorsze, gdyby nie posmak. Zaczyna się od nawet miłego lekkiego słodku, dochodzi raczej przesadny cytrynowy kwasek i końcówka totalnie ścierowata. Bez sensu. [2]
                        Wysycenie: Sporawe, gdyby było mniejsze wylałbym do zlewu. [4]
                        Opakowanie: Tandeta, a nazwa to już mnie przeraża... Zawiera produkty chmielowe. Akurat. Chmiel z byka... [2]
                        Uwagi: Kupione w Biłgoraju. To największy plus...

                        Moja ocena: [2.95]
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • ucho
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 500

                          #13
                          Rozczarowałem się, bo spodziewałem się zupełnie czegoś innego. Pite po Pilsweiser Strong Beer i gdyby nie etykieta to nie zorientowałbym się, że pije inne piwo. Znów dominuje aromat słodkiego karmelu. Różnica jest może taka, że nie czuć tej wodnistości i samo piwo jest mniej słodkie, a bardziej kwaskowe niż mocna wersja. Nie wrócę do niego.
                          Last edited by ucho; 11-09-2010, 22:56.

                          Comment

                          • WiciuDT
                            Junior
                            • 06-2010
                            • 5

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Odpowiedni... choć nie idealny... [4]
                            Piana: Na początku dobra, później opada. [4]
                            Zapach: Słód i tyle. Nie mogę doszukać się standartowo chmielu... [2.5]
                            Smak: Takie przeciętne i nijakie. Nie rozumiem czemu nie nachmielają bardziej... być może było by wtedy naprawdę nieźle... [2.5]
                            Wysycenie: Szczypię. Zdecydowanie za mocne... później jest już lepiej. [2]
                            Opakowanie: Brzydziej dobrane kolory w porównaniu do "Premium Beer", ale jest miarę dobrze. [3.5]
                            Uwagi: Wydaję mi się, że nigdy już po nie sięgnę. Takie nijakie i bez charakteru. Zdecydowanie chyba najgorszy produkt tego browaru.

                            Moja ocena: [2.75]

                            Comment

                            • Czapayew
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 1966

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnosłomkowy [3.5]
                              Piana: O dziwo dość gęsta i długo się utrzymująca. [4.5]
                              Zapach: Dominuje nuta słodowo-chmielowa [3.5]
                              Smak: Trochę negatywnie nastawiły mnie oceny Koleżeństwa, a tu piwko niczego sobie - i goryczka, i nuta słodowa, brak rozwodnienia. [4]
                              Wysycenie: Więcej niż poprawne - piwo bąbelkuje długo i drobno. [4]
                              Opakowanie: Słabiuchno - etykieta w biało-złoto-czerwonej tonacji brzydka, kapsel goły. [2]
                              Uwagi: Kupione w "ZORBIE" w DG-Ząbkowicach. Nie odstręczyło od siebie, można wrócić do konsumpcji.

                              Moja ocena: [3.75]
                              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                              www.zamkoszlaki.com
                              www.piwnekapsle.net

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎