Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warnijskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
    To sobie zadzwoń do browaru i porozmawiaj z piwowarem.
    Telefon 095 751 51 14......dużo nie kosztuje
    Badania są ważniejsze niż gadanie piwowara, który musi gadać tak jak gada.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Maidenowiec
      Senior
      • 07-2004
      • 2287

      #17
      To przekaż Petrus linka do tego tematu, aktywność inwertazy nie kłamie
      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

      Thou shallt not spilleth thy beer!

      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
        To sobie zadzwoń do browaru i porozmawiaj z piwowarem.
        Telefon 095 751 51 14......dużo nie kosztuje
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
        Skontaktuj się z panią Dorotą Krawczyńską pod wew.206
        Rozwieje twoje wątpliwości co do pasteryzacji Lubuskiego.
        Bardziej wierzę Czesowi. Po drugie browar sam na etykiecie nie zamieszcza informacji o braku pasteryzacji, więc zarzucić mu nic nie można. A klientowi można, zwłaszcza przez telefon, wcisnąć każdy kit.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika keto Wyświetlenie odpowiedzi
          Pancernik daj znać jak jest na Pejzażowej
          W "temacie" Warnijskiego, czy czegoś jeszcze? Pytam, bo wpadnę tam pedem po robocie z rozwianą resztką włosów... .

          Comment

          • keto
            Senior
            • 07-2009
            • 388

            #20
            Tak Warnijskiego , a może jest też Starodawne z Konstancina, jak by było to będę wdzięczny z info
            Pozdrawiam
            Artur

            Comment

            • Tapir
              Senior
              • 10-2009
              • 730

              #21
              Proszę mnie tu łaskawie o żadne ściemy nie posądzać, podpieram się badaniami z tematu o niepasteryzacji.
              Co do piwa: Warnijskie na Pejzażowej jest, kosztuje 4.50
              Jest też na Broniewskiego za 4 z małym haczykiem
              Last edited by Tapir; 15-12-2009, 19:14.
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • Tapir
                Senior
                • 10-2009
                • 730

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, delikatnie mętny. [4.5]
                Piana: Gruba i gęsta, trzyma się dość długo. Zostaje po niej dziurawa kołderka. [4]
                Zapach: Mało intensywny, słodowy. Gdzieś daleko lekka chlebowa nuta. Pod koniec picia (pewnie z powodu ogrzania) dochodzi jeszcze leciuteńka winna nuta. [3.5]
                Smak: Słodowy, z wyraźnie wyczuwalną chlebowością. Goryczka za bardzo schowana. Lekka kwasowość. Tej wielozbożowości w smaku nie wyczuwam. [3.5]
                Wysycenie: Bardzo dobre. [5]
                Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, kontra też w porządku ale Kormoran musiał w swoim stylu wydrukować igłowką datę (po co w takim razie oznaczenia na boku kontry?) i dać byle jaki kapsel. Aż się prosi, żeby piwo, którym browar pewnie będzie chciał się pochwalić miało kapsel dedykowany. [4]
                Uwagi: Kupione za 4.30 (chyba) w sklepie na Broniewskiego/Rudnickiego.

                Piwo całkiem smaczne ale spodziewałem się po nim więcej.

                Moja ocena: [3.7]
                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Żółto-złoty na co wpływ ma fakt, że piwo nie jest filtrowane. [4]
                  Piana: Drobnopęcherzykowa uzyskana przy dość intensywnym nalewaniu. Jednak jej niepodważalną zaletą jest fakt że w postaci półcentymetrowego dywanika utrzymuje się bardzo długo pozostawiając dość dużo śladów na ściankach kula. [4.5]
                  Zapach: Nie bardzo intensywny jednak bardzo przyjemny i świeży. Na pierwszy plan wychodzi słód jednak chmiel również dość dobrze jest wyczuwalny. [4]
                  Smak: Początkowo lekka kwaskowatość, z której wyłania się słodowość, a na koniec chlebowe posmaki. Słabo wyczuwalny chmiel. Goryczka bardzo delikatna. W sumie piwo bardzo dobre, pełne w smaku, jednak brakuje mu "tego czegoś". [4]
                  Wysycenie: Bąbelki dość leniwe, mimo to dobrze utrzymują pianę praktycznie do końca spożycia. Jeśli chodzi o doznania "językowe" to nie są one zbyt wielkie, dlatego piwo to mogło by być nieco bardziej nagazowane. [4]
                  Opakowanie: Rewelacja. Super grafika, stonowana w pastelowych kolorach. Nazwa piwa dobrze wyeksponowana w stosunku do tła, a i tak tworzy z nim harmonijną całość. Wszystkie ważniejsze informacje są zawarte na kontretykiecie a dodatkowo krótki tekst o samym piwie. Jedyne do czego można się przyczepić to kapsel. [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.1]
                  Last edited by YouPeter; 15-12-2009, 20:26.
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • petrus33
                    Gość
                    • 01-2008
                    • 888

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
                    ....Proszę mnie tu łaskawie o żadne ściemy nie posądzać, podpieram się badaniami z tematu o niepasteryzacji....
                    Taaak, tylko nikt nie wie, jak te badania były przeprowadzone, w jakich warunkach i na jakim sprzęcie. Z tego co pamiętam z rozmowy z p.Krawczyńską, powiedziała mi ona, że piwo to jest trzykrotnie filtrowane. A to nie jest pasteryzacja, bo filtrowanie odbywa się na zimno. Efekt końcowy, to tak jak w przypadku Kasztelana Niepasteryzowanego, czyli smaczne piwo.
                    Z tym, że Lubuskie ma dużo krótszy termin spożycia. Sorry za Off Topic, ale warto czasem pewne rzeczy wyjaśnić.

                    Comment

                    • Maidenowiec
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 2287

                      #25
                      Jakoś szczerze wątpię, by 3-krotna mikrofiltracja doszczętnie odseparowała enzym
                      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                      Thou shallt not spilleth thy beer!

                      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                        tylko nikt nie wie, jak te badania były przeprowadzone, w jakich warunkach i na jakim sprzęcie.
                        Jest na to rada:

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33
                        To sobie zadzwoń [do SGGW] i porozmawiaj [z dr Andrzejem Sadownikiem]
                        Telefon [(0 22) 59 37 621] dużo nie kosztuje

                        Comment

                        • molszew
                          Junior
                          • 12-2009
                          • 21

                          #27
                          Warnijskie na Płowieckie wyschło. Kupiłm dzisiaj ostatnie dwa.

                          Sorki Panowie, ale nie mogłem się opamiętać.

                          Szef Piwosz ma podobno gdzies odłożoną w hutrowni jeszcze jedna kratkę, wieć mozę będzie pod koneic tygodnia.


                          Ale najbardziej mnie zasmuciła informacja, ze podobno wznawiająa produkcje dopiero późną wiosną...

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9732

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika keto Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tak Warnijskiego , a może jest też Starodawne z Konstancina, jak by było to będę wdzięczny z info
                            Jak już koledzy raportowali, Warnijskiego w "Rodzince" jest cała lodówa .
                            Starodawnego nie ma, wg pana sprzedawcy jest to wersja Dawnego na rynek pozawarszawski, więc u niego raczej go nie będzie...

                            Comment

                            • petrus33
                              Gość
                              • 01-2008
                              • 888

                              #29
                              Właśnie wróciłem z zakupów na Rudnickiego i spożywam Warnijskie.
                              Bardzo zacne piwo, ciekawe w smaku i zwyczajnie inne. A to chyba dzięki różnym zbożom i orkiszowi. Jestem pozytywnie zaskoczony !! Piana, zapach, kolor i smak.....wszystko tak jak trzeba. Kolejne odkrycie na warszawskiej pustyni Ponieważ piję je pierwszy raz, nie wypowiadam się szczegółowo na jego temat. Trochę czasu potrzeba, aby wyrobić sobie zdanie.

                              Comment

                              • iggy_j
                                Junior
                                • 06-2009
                                • 25

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Żółto-złoty, lekko mętne [4]
                                Piana: Mocna, biała, utrzymuje się bardzo długo [4]
                                Zapach: Bardzo przyjemny, intensywny, słodowo-chlebowy, wyrażne nutki chmielowe [4.5]
                                Smak: Raczej mało wyrazisty, delikatny, bez wyraźnych dominant [3.5]
                                Wysycenie: wystarczające [4]
                                Opakowanie: Jak to zwylke w piwach z BK - raczej osczcędna stylistyka, butelki trzeba słudo szukać na półce. Kapselek z flagą Portugalii [3]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.925]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎