Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warnijskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Samoglow
    Senior
    • 07-2007
    • 606

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemna słomka, lekko zamulony, ale czy to aż tak niefiltrowane? [4]
    Piana: Bardzo ładna, wysoka, trzyma się długo. Nawet po 10 min jest całkiem słuszny dywanik i ślady na szkle. [5]
    Zapach: Słodowo - chmielowy, lekkie naleciałości pszeniczniaka, wyraźny i całkiem miły. [4]
    Smak: Bardzo smaczne piwo. Ma bogaty, świeży smak, czuć dość złożony bukiet smakowy. Jest wyraziste, a za razem delikatne. Przypomina jęczmienne niepasteryzowane. Jestem mile zaskoczony. [4.5]
    Wysycenie: Wysokie, ale nie przesadzone - super. [5]
    Opakowanie: Bardzo elegancka etykieta, pełne info o składzie, ekstrakcie, brawo Kormoran! [5]
    Uwagi: Browar Kormoran bardzo przyjemnie ostatnio zaskakuje. Coraz to ciekawsze piwa utrafiające w nisze rynkowe i gusta piwoszy. Oby tak dalej!

    Moja ocena: [4.4]

    Comment

    • as59
      Member
      • 08-2007
      • 58

      #32
      Piwo warnijskie -nowość ,ale jaki smak. Bardzo dobre piwo ,a i etykieta bardzo ciekawa. Brawo Kormoran

      Comment

      • j_Q
        Senior
        • 10-2009
        • 176

        #33
        Piwo zacne, choć wczoraj piłem je z kolegą w warunkach niespecjalnie pozwalających na szczegółową i prawidłową ocenę (małe szklanki). Ale oboje byliśmy pozytywnie zaskoczeni. No i ta czapa

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika j_Q Wyświetlenie odpowiedzi
          Piwo zacne, choć wczoraj piłem je z kolegą w warunkach niespecjalnie pozwalających na szczegółową i prawidłową ocenę (małe szklanki). Ale oboje byliśmy pozytywnie zaskoczeni. No i ta czapa
          Możesz wytłumaczyć dlaczego picie z małej szklanki uniemożliwia 'szczegółową i prawidłową' ocenę piwa?
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • petrus33
            Gość
            • 01-2008
            • 888

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
            Możesz wytłumaczyć dlaczego picie z małej szklanki uniemożliwia 'szczegółową i prawidłową' ocenę piwa?
            Ciekawe co Ci odpowie.....

            Comment

            • toto
              Senior
              • 12-2006
              • 949

              #36
              Nikt o tym nie wspominał, a ja za każdym razem jak piję Warnijskie, to wyraźnie czuję DMS (siarczek dimetylu - zapach gotowanych warzyw). Dla mnie to jednak istotny minus.

              Comment

              • j_Q
                Senior
                • 10-2009
                • 176

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                Ciekawe co Ci odpowie.....
                Generalnie chodziło o to, że szklanki były małe, z kolorowego szkła, więc ani koloru, ani piany dobrze się nie oceni w czymś takim. Poza tym atmosfera nie sprzyjała szczegółowemu zastanawianiu się nad parametrami Po prostu.

                Comment

                • as59
                  Member
                  • 08-2007
                  • 58

                  #38
                  Piłem Warnijskie z normalnych szlanek a i lekko schłodzone a żadnego smaku gotowanych warzyw nie wyczułem.Nie te klimaty.

                  Comment

                  • jedrek122
                    Member
                    • 12-2008
                    • 43

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nikt o tym nie wspominał, a ja za każdym razem jak piję Warnijskie, to wyraźnie czuję DMS (siarczek dimetylu - zapach gotowanych warzyw). Dla mnie to jednak istotny minus.
                    Kolego ja piłem to piwo i nie wyczułem zapachu jakichkolwiek gotowanych warzyw , dla mnie to super i niepowtarzalne piwo , aby kolejna warka była taka sama
                    jedrek122

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika as59 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Piłem Warnijskie z normalnych szlanek a i lekko schłodzone a żadnego smaku gotowanych warzyw nie wyczułem.Nie te klimaty.
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jedrek122 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kolego ja piłem to piwo i nie wyczułem zapachu jakichkolwiek gotowanych warzyw , dla mnie to super i niepowtarzalne piwo , aby kolejna warka była taka sama
                      Część populacji nie wyczuwa DMSu, podobnie jak inna część nie czuje diacetylu, co nie znaczy, że ich nie ma. Sam tego piwa jeszcze nie piłem, więc nie wypowiadam się na temat piwa, tylko ogólnie.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • j_Q
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 176

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Część populacji nie wyczuwa DMSu, podobnie jak inna część nie czuje diacetylu, co nie znaczy, że ich nie ma.
                        Zawsze można zrobić analizę chemiczną

                        Comment

                        • j_Q
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 176

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemniejszy niż słomka, jaśniejszy niż bursztyn [4.5]
                          Piana: Ratunku, ucieka! A tak poważnie po nalaniu czapa imponująca, gęsta, jednak grubopęcherzykowa. Opada dość powoli, ale skutecznie, do wyraźnego kożucha. Oblepia ścianki [4.5]
                          Zapach: Ciekawa mieszanka słodów z wyraźnym zapachem goryczki. Przyjemny. [4]
                          Smak: Piwo dość lekkie w smaku, orzeźwiające. Nie czuć w smaku niestety pszenicy. Gdybym nie przeczytał, że to piwo wielozbożowe, to bym po smaku nie uwierzył. Bardzó ładnie zbilansowana goryczka. [4.5]
                          Wysycenie: Bardzo wyraźne, ładnie szczypie w język. Nawet nie wiem, czy ciut nie za mocne. [4]
                          Opakowanie: Bardzo trafione. Łany zboża jak z olejnego obrazu, napisy też jakby malowane, a nie po prostu nadrukowane. Zrobione z pomysłem i starannością. [5]
                          Uwagi: Jeśli to faktycznie partia próbna, to powiem jedno: tak trzymać! Kormoran wypuścił ostatnio kilka nowych produktów i widać, że są dopracowane. Oby tak dalej.

                          Moja ocena: [4.325]

                          Comment

                          • skitof
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 2478

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnożółty i oczywiście mętny, co przy takim składzie piwa jest naturalne, a dodatkowo spotęgowane brakiem filtracji. Pasteryzacja została przeprowadzona. [5]
                            Piana: Niektórzy pisali o świetnej pianie, u mnie była ona przeciętna. Dość szybko zanikła do cieniuteńkiej warstewki. Bez żadnych efektów na szkle. [2.5]
                            Zapach: Słodowy z miodową nutką w tle. Raczej nie DMS, bo nie mam wrażenia negatywnego. [4]
                            Smak: Mimo deklarowanego przez producenta słodu karmelowego, ja bardziej wyczuwam lekki posmak miodu, choć czuć także zbożowy charakter piwa. Nie jest to jednak smak świeżego ziarna konkretnego zboża, lecz ogólne wrażenie pewnej nuty chlebowej, słodowej, zbożowej Skład jest imponujący: orkisz, jęczmień, pszenica, owies, płaskurka, żyto, pszenżyto, ale żadne z tych zbóż nie wybija się na pierwszy plan.
                            W końcówce smakowej uwidacznia się też wytrawny charakter chmielu, który dobrze uzupełnia wcześniejsze wrażenia. Warnijskie to piwo treściwe o dominującej nucie słodu, ale pije się go przyjemnie. [4]
                            Wysycenie: Bardzo dobre. Lekko musuje na języku, i w dobrym natężeniu. [5]
                            Opakowanie: Na piwo zwróciłem uwagę dzięki etykiecie, która dobrze pasuje do charakteru piwa. Wszystkie informacje są podane. Jedynym minusem jest kapsel (mój z serii o żaglowcach, w tonacji niebieskiej). Do wymiany (byle nie na samoloty)! [4.5]
                            Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia: 09.02.2010

                            Moja ocena: [3.975]
                            Last edited by skitof; 19-12-2009, 23:08. Powód: data przydatności do spożycia

                            Comment

                            • woosaa
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 1548

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemnosłomkowy,klarowny [4]
                              Piana: bardzo obfita i trwała,początkowo gęsta,z czasem tworzą się ciekawe "dziury" [4]
                              Zapach: ciekawy i nawet dość mocny aromat mieszaniny słodów,w oddali delikatne nutki owocowe [4.5]
                              Smak: dośc bogaty smak,dobrze skomponowane i dobrane słody i zboża tworzą ciekawą "architekturę"smakową [4.5]
                              Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                              Opakowanie: pasuje do piwa,na kontrze ładny opis,kapsel z niemieckim"tygrysem" [5]
                              Uwagi: Polecam!

                              Moja ocena: [4.45]
                              mb WOS

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                #45
                                Piana: obfita, drobna, trwała, ładnie oblepia szkło.
                                Kolor: niefiltrowane? . Bardzo delikatna opalizacja. Szkoda, bo mętne jest piękne. Złociste.
                                Wysycenie: średnie.
                                Zapach: przyjemny, delikatnie kwaskowo-chmielowy. DMSu nie czuję.
                                Smak: Wiem, że wielu zaszokuję, ale dla mnie smakuje jak... Ciechan Wyborny. Bardzo podobna orzeźwiająca kwaskowość, średnia (no może ciutkę większa niż w Ciechanie) goryczka, smak chmielowy. Lekki ziemisty posmak.
                                Opakowanie: Etykieta to mistrzostwo świata. Piękna, wysmakowana, na dobrym papierze. Krawatka ok, tylko dlaczego ani słowa o nazwie browaru. Wstydzą się? Kontra przeładowana trochę tekstem, ponadto ten tekst nie nosi śladów formatowania. Plus za to, że data przydatności nie szpeci etykiety, a kontrę. Niestety całość wieńczy obciachowy kapsel.

                                Dużo się spodziewałem po tym piwie - skład zasypu, brak filtracji, obiecywały niesamowite wrażenia. Niestety raczej się zawiodłem. Piwo nie jest złe, na pewno smaczniejsze od Świeżego, ale nie czuję tej aksamitności niefiltra, zbożowości i słodowości, którą obiecuje bogaty zasyp. Powiem więcej, nie chce mi się wierzyć w te 5,1% z 12,5% ekstraktu. Mam wrażenie, że jest o wiele głębiej odfermentowane. Bardzo przypomina mi Ciechana Wybornego z warek do 6 i 27.12.09.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎