Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warnijskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasno złoty, mętny. Troche nijaki. [4]
    Piana: Obfita, gęsta, snieżnobiała. Opada powoli, zostawiając naprawdę gruby kożuch z "grzybem" i wiele śladów na szkle. [5]
    Zapach: Intensywny, chlebowo-chmielowy. [4]
    Smak: Na pierwszym planie zdecydowana słodowość i orzeźwiający kwasek, potem nuta chlebowa, na finiszu pożądna chmielowa goryczka. Ładnie zbalansowane, ale trochę nie mój klimat - wolałbym coś bardziej wyrazistego. [4]
    Wysycenie: Wysokie, dobrze tu pasuje i długo się utrzymuje. [4.5]
    Opakowanie: Rewelacja, są wszystkie dane, no i piękny kapsel. Mogli by tylko bardziej uwidocznić na etykiecie nazwę browaru. [5]
    Uwagi: Ciekawe, bardzo łagone, warto spróbować.

    Moja ocena: [4.175]
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • Viktor
      Senior
      • 04-2002
      • 617

      #62
      Warnijskie, Kormoran

      Znakomite piwo - zaprosiłbym na to piwo piwosza z Belgii i nie miałbym się czego wstydzić a wręcz przeciwnie. Piana znakomita, biała ,drobna, trwała , zostawia koronkę brabancką - cudo. Zapach słodowo - owocowy, kolor miodowy, lekko mętne, gazowanie wystarczające, posmak lekko kwaskowy ( jak w piwach pszenicznych ). Ciekawy smak piwa związany chyba z dużą mieszanką zbóż : jęczmień , pszenica, pszenżyto,owies, orkisz, plaskurka (?), oraz słód karmelowy. Dla browaru szóstka z kropką - brawo !!!

      Comment

      • granat862
        Senior
        • 12-2004
        • 945

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasne złoto, moim zdaniem trochę za jasne, lekko mętne. [4]
        Piana: Gęsta i bielutka, wysoka, opada powoli. Pozostawia ślady na szkle. [4.5]
        Zapach: Delikatny, słodowy. [3.5]
        Smak: Słodowość z delikatną kwaskowatością, pod koniec przyjemna goryczka. [4]
        Wysycenie: Wysokie [4]
        Opakowanie: Świetna etykieta, wraz z krawatką i nowym kapslem wspaniale współgra. [5]
        Uwagi: Kupione w Bełchatowskich Piwach Importowanych.
        Całkiem dobre piwo. Do powtórzenia

        Moja ocena: [3.925]
        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

        Comment

        • muzealnik
          Senior
          • 09-2007
          • 141

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie bój żaby, ten kto ma wiedzieć (czyli ten kto jest w stanie dać piątaka za butelkę piwa), ten wie.



          Teoretycznie tak, ale tak jest bardziej elegancko*. Wystarczy przecież ten orkisz wymienić na plakacie reklamowym, zawieszce na szyjkę itd. itp. sposobów jest mnóstwo.


          *wieśniackie kapsle co prawda burzą ten wizerunek, ale te zawsze można zmienić.
          Zatem okazuje się, że:
          1. Kapsle jak sugerował Kopyr weszły w erę cywilizowaną
          2. Orkiszowe to inne piwo niż Warnijskie (choć jako Warmiak wolałbym by smacznijesze orkiszowe zwało się własniej warmińskim)
          coś z piwem zrobić... próbuję

          Comment

          • Snus
            Senior
            • 03-2008
            • 128

            #65
            krótko: polecam
            podoba też mi się oprawa
            Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Dość jasne złoto, lekko opalizujące. Kolor zupełnie nie dziwi, jeśli brać pod uwagę, że w zasypie są pszenica, owies, orkisz i płaskurka. [5]
              Piana: Bardzo obfita i wysoka. Opada do grubych wysepek i solidnie oblepia szkło. [4.5]
              Zapach: Dość silny, czuć słodowość, ciut chmielu i pszeniczne fenole. Świeży i orzeźwiający. [4]
              Smak: Bardzo treściwy, z fajnymi nutami chlebowymi i toffi, z przyjemnym "razowym" finiszem. Goryczka słabiutka, ale to dobrze, bo inaczej przysłoniłaby złożoną słodowość. Pewne wrażenie "gęstości" może być wynikiem działania owsa, poza tym czuć słabiutkie nuty pszeniczne. [4.5]
              Wysycenie: Trochę za wysokie. [4.5]
              Opakowanie: Jak to dobrze, że ostatnie nowości z Kormorana są nie tylko co do jednej smaczne, lecz także dopracowane pod względem graficznym. Etykieta z pomysłem, dobrze wykonana, z lubianym przeze mnie motywem rysowanego krajobrazu. Podane wszystkie informacje, kapselek firmowy, a nie z tej wcześniejszych idiotycznych "kolekcjonerskich". Czego chcieć więcej? [4.5]
              Uwagi: Niedługo po Warnijskim piłem piwo stworzone z podobnym zamysłem, czyli Emmer Bier z niemieckiego browaru Riedenburger. Choć różnią się od siebie sposobem fermentacji i zastosowaniem w tym drugim także ciemniejszych słodów, łączy je wykorzystanie nietypowych gatunków zboża, czyli płaskurki i orkiszu (między innymi). Bałem się, że w takim pojedynku Warnijskie polegnie, a jednak wyszło z tarczą! Brawo za pomysł i wykonanie!

              Moja ocena: [4.35]
              Last edited by Twilight_Alehouse; 04-03-2010, 21:15.

              Comment

              • lisiewski
                Senior
                • 12-2009
                • 459

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Barwa słomkowa, struktura mętna, cieszy oko. [4.5]
                Piana: Ogromna, puszysta czapa w kolorze kremowym. Piwo nalewane w dwóch etapach. Do dna pozostaje na powierzchni puszysty kożuszek. [5]
                Zapach: Świeży zapach nęci i zachęca do spróbowania. Bez wyraźnego aromatu chmielowego. [4]
                Smak: Delikatna goryczka, którą spotykamy na początku przechodzi w lekką kwasowość, by na finiszu uraczyć smakosza chlebowym wykończeniem. Idealnie gasi pragnienie. [4.5]
                Wysycenie: Wysycenie troszeczkę za wysokie, jak na mój gust. Jednak w letnie wieczory idealnie spełni swoją rolę zapewniając trunkowi orzeźwiający charakter. [4]
                Opakowanie: Jedna z ładniejszych etykiet, jakie widziałem wśród polskich piw. Wykonana w arkadyjskim stylu, zachęca do sięgnięcia pamięcią do wspomnień znad mazurskich jezior [5]
                Uwagi: Dodane do ulubionych!

                Moja ocena: [4.375]
                Last edited by ART; 08-03-2010, 13:23.

                Comment

                • StAnger
                  Junior
                  • 03-2010
                  • 17

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty kolor. Lekko mętny. [4]
                  Piana: Wysoka, biała piana. Bardzo gęsta. Jest wysoka do końca piwa. [5]
                  Zapach: Zapach świeży, czuć różne słody i aromat chlebowy (zapewne od żyta). [3.5]
                  Smak: Piwo smaczne, czuć różne słody, chmielową goryczkę. Ten napój jest dość lekki. [4.5]
                  Wysycenie: Dość wysokie nasycenie. Praktycznie trzyma się do końca. [4.5]
                  Opakowanie: Piękna grafika na opakowaniu, wszystkie dane są zawarte na etykiecie. Kapsel bardzo pasuje. [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.2]

                  Comment

                  • Cannabee776i99
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 658

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnozłocisty, delikatnie mętny. [4.5]
                    Piana: Świetna. Piwo musiałem nalewać na trzy razy. Bardzo gęsta i zbita. Osiada na szkle i towarzyszy do końca konsumpcji. [5]
                    Zapach: Wyraźny, ciekawy i złożony. [5]
                    Smak: Z jednej strony czuć wielozbożowość, z drugiej chlebowość i delikatny kwasek, dający piwu orzeźwiający potencjał. Złożony i ciekawy. [5]
                    Wysycenie: Odpowiednio wysokie. [5]
                    Opakowanie: Małe dzieło sztuki. [5]
                    Uwagi: Warka z datą 01.05.2010. Rewelacyjne piwo.

                    Moja ocena: [4.975]

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dużo się spodziewałem po tym piwie - skład zasypu, brak filtracji, obiecywały niesamowite wrażenia. Niestety raczej się zawiodłem. Piwo nie jest złe, na pewno smaczniejsze od Świeżego, ale nie czuję tej aksamitności niefiltra, zbożowości i słodowości, którą obiecuje bogaty zasyp.
                      Obecnie jest znacznie lepiej. Za sprawą większej mętności, jest więcej aksamitu w smaku.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • AndrewZG
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 261

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jaśniutki słomkowy, jak na tą zawartość ekstraktu zbyt jasny. [3.5]
                        Piana: Bardzo ładna, wysoka, tłusta, drobniutkie pęcherzyki, długo utrzymująca się. [5]
                        Zapach: Słodowy, dosyć intensywny. [4]
                        Smak: Słodowy, ale chciałoby się zakrzyczeć: WIĘCEJ CHMIELU !!! [3.5]
                        Wysycenie: Brak zastrzeżeń. [5]
                        Opakowanie: Etykieta swoją przaśnością przypomina mi bardziej jakiś kwas chlebowy niż piwo. Butelka też nie należy do moich ulubionych. Po prostu standard Kormorana... [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.9]

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Słomkowy, po dobrym wymieszaniu piwa przed otwarciem odpowiednio mętny, tak jak przystało na niefiltrowane. [4]
                          Piana: Po nalaniu drobniutka i obfita. Piękny widok. Pozostaje do końca w postaci drobnopęcherzykowatej kołderki. [5]
                          Zapach: Dość świeży. Gdzieś tam majaczą jakieś pszeniczne nuty. Ogólnie pachnie słodowo-zbożowo ale ten zapach nie jest zbyt intensywny. [4]
                          Smak: Po takim doborze zbóż i słodów spodziewałem się zdecydowanie czegoś więcej. Piwo jest zharmonizowane, gładkie, delikatne. Ale brak mu jakiegoś wyraźniejszego charakteru. Brakuje mu złożoności jakiej można byłoby się spodziewać po składzie surowcowym. [3.5]
                          Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
                          Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, pełne info na kontrze. W końcu firmowy kapsel. Całość cieszy oko. [5]
                          Uwagi: Po premierze miałem nadzieję, że to piwo nabierze wyrazistszego charakteru. Jest w porządku ale na pewno bez rewelacji.

                          Moja ocena: [4]
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • grew
                            Senior
                            • 05-2009
                            • 766

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                            (...)
                            Smak... przeciętny. Mi przypomina troszeczkę Świeże z tego samego browaru. Wyczuwalny kwasek, ale nie podbudowany czymś więcej, może z domieszką lekkiej miodowej nuty. Dla mnie to wysycenie jest męczące.

                            Zapach - u mnie nie wyczuwam kromek chleba, co najwyżej okruszki po kromce z miodem.

                            Starałem się porównać do tego produktu:

                            (...)
                            Ogólnie daje radę, ale nie o to chyba chodziło.
                            Należy pochwalić browar /pamiętam sławetną stronę internetową/, że stara się obrać dobrą drogę, choć jeszcze bardzo długą.
                            Akurat jestem chwilę to spożyciu obu piw (Warnijskiego i Emmer Bier z Riedenburgera). I sprawa wygląda następująco.

                            Zacząłem od Warnijskiego: piwo mi nawet ogólnie rzecz biorąc smakowało: ładny zapach, dość smaczne. Jednakże po wypiciu Emmer Bier doszedłem do wniosków, jak darekd: droga Warnijskiego jeszcze daleka, a efekt - niepewny.
                            Wydaje mi się, że brak charakteru tegoż piwa spowoduje, że po niego nie sięgnę drugi raz - spróbowałem i wiem, że wolę Emmera (ach ten zapach i smak porządnego chleba razowego np. z Raszowa).

                            Comment

                            • lasiek
                              Junior
                              • 08-2005
                              • 23

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: słonecznie zółtawy, lekka mgiełka. Piękny kolor na nadchodzące lato. [5]
                              Piana: Średniopęcherzykowa, utrzymuje się długo, choć właśnie zanika [4]
                              Zapach: rześki, chlebowy z nutkami goryczki [4.5]
                              Smak: Pełny bogaty smak, który zapewne zawdzięcza bogactwo składu. I tak jak w Gościszewie wyczuwam finisz słonecznikowy. Goryczka subtelna. [5]
                              Wysycenie: prawidłowe [5]
                              Opakowanie: Ładna kolorystyka, stonowana, zawiera wszystkie informacje. Kapsel z nadrukiem. [5]
                              Uwagi: Pozytywne zaskoczenie. Jedno z lepszych piw na nadchodzące upały

                              Moja ocena: [4.725]

                              Comment

                              • CyboRKg
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 593

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Zloty, malo klarowny, metny. Przypomina piwa pszeniczne. [4]
                                Piana: Gruba gesta piana. Utrzymuje sie na powierzchni i oblepia scianki pokala [5]
                                Zapach: Przyjemny zapach slodowo-chlebowy. Malo intensywny. [4]
                                Smak: Smak slodowo-chlebowy, chmielowa goryczka w tle. Wrecz idealny! [5]
                                Wysycenie: Czasem bywa zbyt duze, pilem je juz kilka razy. Czasem trudno przelac butelke do pokala za jednym razem. [3.5]
                                Opakowanie: To dla mnie nieistotne. Wole tresc, a nie forme. Etykieta i kapsel typowy dla Kormorana. Podoba mi sie. [4]
                                Uwagi: Wiekszosc piw to zupka jeczmienna doprawiona chmielem. Nie do wiary, ze to doskonale piwo w ogole nie zawiera jeczmienia!

                                Moja ocena: [4.475]
                                "Jedno pivo ne vadi!"
                                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎