Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lista piw do weryfikacji do Plebiscytu na Piwo Roku 2009

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Lista piw do weryfikacji do Plebiscytu na Piwo Roku 2009

    Pomimo zupełnie wariackiego roku, drobnymi kroczkami staram się przywrócić pewne działania BrowarBizu na właściwe tory - jednym z tych działań są przygotowania do BrowarBizowego Plebiscytu na Piwo Roku 2009.

    Plan jest ambitny lecz wykonalny. Przez grudzień mam wielkie parcie abyśmy uskutecznili wspólnie weryfikację listy piw, które staną do Plebiscytu. Przy okazji zaktualizujemy dane piw dostępnych na naszym rynku oraz przeniesiemy do historycznych te wary , których już się nie warzy. Tu już mam pewne przygotowania poczynione dzięki hiperaktywności pewnego BrowarBizowicza, który by pewnie zawstydził poza mną także i turboalternatormena.

    Sam Plebiscyt zaplanowany jest na styczeń 2010. Terminowość przeprowadzenia tegoż przedsięwzięcia wziąłem sobie głęboko do serca i zrobię co w mej mocy aby się wszystko zgodnie z planem powiodło.

    Do końca tygodnia chcę zmieścić się z zamieszczeniem w niniejszym wątku instrukcji co, gdzie i jak.

    Tymczasem życzę miłych snów.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #2
    poszukiwana pomocna ekipa

    Poniżej zamieszczam listę browarów, do każdej z pozycji browarowej poszukuję opiekuna, tak aby na nikogo nie spadło za dużo pracy.

    Chodzi mi na razie o osoby, które albo z racji związania zawodowego z danym browarem albo z racji znania wiarygodnej osoby związanej z danym browarem są w stanie udzielić lub zaczerpnąć od znanych im osób informacje o piwach warzonych w danych browarach w roku 2009 oraz w roku poprzednim jeśli piwa miały datę ważności do spożycia ustaloną jeszcze na rok 2009 i tym samym mogły znaleźć się na naszym rynku w roku 2009. Chodzi mi oczywiście o WSZYSTKIE piwa warzone w danym browarze, nie tylko wybrane.

    Ponieważ zdaję sobie sprawę, że choć wiele osób zechce pomóc, to nie każdy musi mieć chęć ujawniania swego miejsca pracy czy kontaktów - proponuję w takim przypadku zgłoszenie się do mnie na PW na liście będę sobie oznaczał tylko na zielono czy dany browar pozyskał opiekuna.

    Co będzie do czynienia? Dana osoba otrzyma ode mnie listę piw z określonego browaru do zweryfikowania (wg danych z BrowarBizu) i ewentualnie do uzupełnienia. Czasu na to będzie ok 7-10 dni licząc od teraz. Po tym czasie lista piw zostanie tutaj zaprezentowana do poprawek.

    W tym temacie oznaczać będę na liście browarów poniżej czy dany browar ma już swojego "opiekuna" (bądź sam jestem w stanie ustalić co trzeba) - będzie to pogrubienie i zazielenienie. Browary bez ochotnika, będą oznaczone zwykłą czcionką na czerwono - zatem proszę się nie krępować i zgłaszać się gromadnie do pomocy!

    1. Amber
    2. Bartek
    3. BG SA Zabrze
    4. Bierhalle Katowice
    5. Bierhalle Łódź
    6. Bierhalle Warszawa
    7. Bosman
    8. BOSS
    9. Brok
    10. Brovaria
    11. Brovarnia
    12. Browar na Jurze
    13. BrowArmia
    14. C.K. Browar
    15. Ciechanów
    16. Czarnków
    17. Czenstochovia
    18. Dojlidy
    19. EB
    20. EDI
    21. Fortuna
    22. Gab
    23. Głubczyce
    24. Gościszewo
    25. Grodzka 15
    26. Grybów
    27. Haust
    28. Imielin
    29. Jabłonowo
    30. Jagiełło
    31. Janów Lubelski
    32. Jędrzejów [ex. Strzelec]
    33. Kasztelan
    34. Kielce [ex. Belgia]
    35. Konstancin
    36. Koreb
    37. Kormoran
    38. Kowal
    39. Krajan
    40. Lech
    41. Leżajsk
    42. Łomża
    43. Łódzkie
    44. Marysia
    45. Namysłów
    46. Okocim
    47. Perła - Lublin
    48. Perła - Zwierzyniec
    49. Pivovaria
    50. Płock Minibrowar
    51. Połczyn-Zdrój
    52. Racibórz
    53. Spiż - Katowice
    54. Spiż - Wrocław
    55. Staropolski
    56. Sulimar
    57. Tarczyn
    58. Tumski
    59. Tyskie
    60. Van Pur
    61. Warka
    62. Zamkowy
    63. Złoty Róg
    64. Zodiak
    65. Żywiec
    Last edited by ART; 20-12-2009, 21:59.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • toto
      Senior
      • 12-2006
      • 949

      #3
      Dla przypomnienia dodam, że w 2009 r. dostępne były piwa z zamkniętych jeszcze w 2008 r. browarów w Grudziądzu i Krakowie ("Relakspol"), których nie ma na liście.

      Comment

      • Gopher
        Senior
        • 10-2007
        • 450

        #4
        Perła-Zwierzyniec - w 2009 dostępne były jeszcze Pils (do 30.03.2009) i Carmell (do 30.05.2009)
        Grodzka 15 - Pils, Dunkel, Alt, Pszeniczne, Miodowe i będzie Bock (premiera w sylwestra)
        Janów - Jasne Pełne i Mocne
        Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

        Comment

        • BroWarszawski
          Junior
          • 02-2005
          • 10

          #5
          Zglaszam sie do "obsluzenia" BrowArmii! Do nastepnego poniedzialku postaram sie dostarczyc liste.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23792

            #6
            Piw z Grudziądza, Relakspolu, Brzegu nie uwzgledniam w tym roku. Browary odeszły w niebyt w roku 2008 i nie ma co wskrzeszać umarłych.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23792

              #7
              Wstępnie prosiłbym o zgłoszenia osób, które chciałyby podjąć się opieki danym browarem - na komentowanie listy piw za niedługo przyjdzie czas
              Last edited by ART; 14-12-2009, 12:48.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • arzy
                Senior
                • 06-2002
                • 2814

                #8
                GAB, Czenstochovia.
                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                Bractwo Piwne
                Skład Piwa
                Piszę poprawnie po polsku!

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  #9
                  Nie wiem gdzie zamieścić następujące pytanie: Czy będzie kategoria ' Rozczarowanie roku'? Bo mam swojego murowanego kandydata
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • arzy
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 2814

                    #10
                    GAB

                    GAB
                    Stout - Ekstrakt: 13.0% wag. Alkohol: 5.5% obj. - Stout*

                    Oslo Pils Żywe - Ekstrakt: 11.0% wag. Alkohol:5.5 % obj - Lager - jasne pełne*

                    Dragon´s Eye - Ekstrakt: 13% wag., Alkohol: 5.0% obj. - Stout

                    Kama Sutra - Ekstrakt: 11.1% wag. Alkohol: 5.0% obj. - Ale górnej fermentacji*

                    Jubilat - Ekstrakt: 9.0% wag. Alkohol: 4.7% obj. - Lager - piwo stołowe*

                    Super Mocne - Ekstrakt: 15.1% wag. Alkohol: 7.8% obj. - Lager - jasne mocne

                    Mocny - Ekstrakt: 15.0% wag. Alkohol: 7.0% obj. - Lager - jasne mocne*

                    Złote - Ekstrakt: 11.0% wag. Alkohol: 5.5% obj. - Lager - jasne lekkie

                    Dragon´s Blood - Ekstrakt: 11.1% wag. Alkohol: 5.0% obj. - Ale górnej fermentacji

                    Blue Grass - Ekstrakt: 12.5% wag. Alkohol: 5.0% obj. - Pale Ale

                    Zdrowe Niepasteryzowane Niefiltrowane - Ekstrakt: 12.5% wag. Alkohol: 5.0% obj. - Pale Ale

                    Irish Oslo - Ekstrakt: 12.0% wag. Alkohol: 5.5% obj. - Specjalne*

                    Oslo Pils - Ekstrakt: 11.0% wag. Alkohol: 5.5% obj. - Lager – jasne pełne*

                    Oslo Świeże - Ekstrakt: 11.0% wag. Alkohol: 5.5% obj. - Lager - jasne pełne*

                    *- piwa wycofane z produkcji
                    Last edited by arzy; 17-12-2009, 17:31.
                    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    Bractwo Piwne
                    Skład Piwa
                    Piszę poprawnie po polsku!

                    Comment

                    • arzy
                      Senior
                      • 06-2002
                      • 2814

                      #11
                      Czenstochovia

                      Czenstochovia

                      Ciemne - Ekstrakt: 12.5% wag. Alkohol: 4,9% obj. - Cienme

                      Jasne / Pils - Ekstrakt: 12.5% wag. Alkohol: 5.4% obj. - Lager - jasne pełne

                      Miodowe - Ekstrakt: 12.5% wag. Alkohol: 5.6% obj. - Aromatyzowane

                      Pszeniczne - Ekstrakt: 12.5% wag. Alkohol: 5.1% obj. - Pszeniczne
                      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      Bractwo Piwne
                      Skład Piwa
                      Piszę poprawnie po polsku!

                      Comment

                      • toto
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 949

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                        GAB
                        A Double Pleasure? Nie wiem wprawdzie czy ten dwupak jest na rynku, ale etykiety już widziałem. Nawet jeżeli to to samo piwo co Blue Grass, to marka jednak inna.
                        Sorry Art za OT, ale chciałem zawczasu rozwiać wątpliwości.
                        Last edited by toto; 18-12-2009, 15:05. Powód: uzupełnienie

                        Comment

                        • arzy
                          Senior
                          • 06-2002
                          • 2814

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto Wyświetlenie odpowiedzi
                          A Double Pleasure? Nie wiem wprawdzie czy ten dwupak jest na rynku, ale etykiety już widziałem. Nawet jeżeli to to samo piwo co Blue Grass, to marka jednak inna.
                          Sorry Art za OT, ale chciałem zawczasu rozwiać wątpliwości.
                          prosze bardzo

                          GAB
                          Double Pleasure Ekstrakt: 11.1% wag. Alkohol: 5.0% obj. - Ale górnej fermentacji
                          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          Bractwo Piwne
                          Skład Piwa
                          Piszę poprawnie po polsku!

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23792

                            #14
                            Dziękuję kilku osobom za zgłoszenie się do wspólnej pracy - zaktualizowałem listę. Ktoś jeszcze chętny do pomocy?
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19166

                              #15
                              W C.K. Browarze widziałem w tym roku tylko 4 podstawowe piwa: jasne, dunkel, weizen i ingwer, ale czy był jeszcze na początku roku marzen to nie daję głowy. Zarówno w czerwcu na giełdzie w Żywcu jak i podczas zwiedzania browaru w 2008 pani Krystyna nie wspominała o chęci warzenia innych piw.
                              Last edited by e-prezes; 21-12-2009, 11:39.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎