Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haacht, Tongerlo Prior Tripel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Haacht, Tongerlo Prior Tripel

    Butelka 0,33 litra, alkohol 9 %, eks. brak, kapsel Tangerlo
    Kolor - żółto-miodowy, mętny
    Piana - drobna, niewysoka, nietrwała
    Zapach - słodko-owocowy z nutą winną
    Gaz - okey
    Smak - wyraźnie owocowe, lekka nuta winna, mocno słodkie, w tle średnia goryczka
    Smaczne tylko do degustacji

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2742 - moje 1397 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Prior:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Zapach: cytrusy, goździki, trochę wanilii i wina (wątek słodki). Z czasem coraz bardziej goździki w orzeźwiającym ciągu.
      Piana jak na triple'a słaba. Pod każdym względem. Niemniej firanki zostawia. Biała lekko przybrudzona. Gaz pracuje, trochę szczypie, ale jak na ten rodzaj piwa, za mało aktywnie.
      Kolor: stare złoto, leciutko zamglone. Ładny.
      Smak w pierwszej chwili wydaje się stosunkowo gładki, by nie rzec, nijaki. Jest trochę goryczy, gdzieś tam z rozwodnionej słodowości przebija jabłko winne, aż wreszcie w momencie, w którym zaczyna się przełykanie do głosu dochodzi duża gorycz: chmiel aż do piołunu, alkohol (trochę rozgrzewa) i jeszcze goździki i drożdże. To dominuje w efekcie ogólnym. Zapomina się o słabym początku. Piwo jest przy tym jednak zbyt jednoznaczne - zbyt gorzkie, za mało ostre (słaby gaz).
      Lubię mocno chmielone i ogólnie wytrawne piwa, lubię triple. Ten nie powala, ale daje całkiem sporo radości.

      Comment

      • hasintus
        Senior
        • 07-2006
        • 850

        #4
        Zapach: bardzo przyjemny aromat gruszkowy, lekkie nuty cytrusowe, gdzieś w głębi delikatna waniliowa słodycz, w otoczeniu cała paleta estrów aż do nutek wysychającej farby emulsyjnej.
        Piana gruba, gęsta, powoli opada malując grube wzory na szkle
        Kolor złoty, zamglony.
        W smaku słodkawe, owocowe, waniliowe, nuta alkoholowa dość dobrze przykryta, ale wyczuwalna. Złożona goryczka, trochę chmielowa, ale bardziej alkoholowa i cytrusowa z drożdżowym posmakiem. Nagazowanie przyjemnie wpływa na smak.
        Mocne i ciężkie piwo. Przyjemnie rozgrzewa.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Kupione w zeszłym roku w specjalistycznym sklepie na brugijskiej starówce za 2€.

          Kolor: Złoto-pomarańczowawy, opalizujący.
          Piana: Niezbyt pokaźna jak na tripla, ale i tak wysoka, gęsta. Szybko opada do mizernej kołderki, ale ładnie osadza się na ściankach.
          Zapach: Silny, drożdżowo-estrowy, z przewagą gruszek, poza tym nuta kojarząca się z białym porto. Poza tym trochę cytrusów i wanilii.
          Smak: Pierwsze wrażenie to treściwość, potem zaczynają dominować estrowe owocki, pojawia się wyraźny, rozgrzewający alkohol i mizerna goryczka, a całość wieńczy chlebowo-owocowy (znowu gruszki) finisz.
          Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Bardzo stonowana, czarno-złota kolorystyka, dzięki której opakowanie wygląda elegancko. Szkoda, ze kapsel browarowy, a nie dedykowany.
          Uwagi: Trochę zbyt alkoholowe jak na piwo odleżakowane niemal do terminu ważności, poza tym daje trochę za mało wrażeń smakowych jak na ten styl i ekstrakt. Jest to zacny tripel, ale do mojego ideału (Tripel Karmeliet) ma daleko.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Również pity przy końcu terminu ważności sprawiał wrażenie nazbyt alkoholowego. Niemniej triplowe nuty estrów były obecne. Goryczka znikoma. Dobre, choć nie idealne. Zakupione za 6 zł na promocji w sklepie online SmakPiwa.pl.

            Comment

            • darnisz
              Junior
              • 02-2017
              • 24

              #7
              Długa data, do 4/5/2018 czyli piwko świeże. Ładna złota barwa z szybko zanikającą pianą . Smak bardzo mi odpowiada. Od tripelka wymagałbym więcej ale jestem z tego piwa zadowolony.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎