Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nymburk, Nežny Barbar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • otvirak
    Senior
    • 04-2005
    • 766

    Nymburk, Nežny Barbar

    Spieszę opisać kolejne pivo z Nymburka
    Pod zagadkową nazwą kryje się postrizinsky polotmavy special, czyli po naszemu specjalne piwo półciemne Zawartość alkoholu 5,3%, ekstraktu nie podano. Zapach chmielowo-słodkawy. Piana na początku obfita, średniopęcherzykowa, znika po kilku minutach pozostawiając malutkie krzaczki na szkle. W smaku początkowo chmiel i słodowe nuty, potem dominuje goryczka i ona pozostaje na dłużej. W miarę degustacji (i podwyższania się temperatury trunku) coraz bardziej przebija się słodkawość 'tmavego'. W sumie bardzo smaczne, wręcz orzeźwiające, a zarazem typowe dla tego browaru. Wysycenie dość duże, czuć je na języku. Bardzo gustowna etykieta, kontra i krawatka w tonacji ciemnorubinowo-brązowej, z portretem Bohumila Hrabala - patrona całej serii piw z Nymburka - na przedzie. Dodatkowo na krawatce herb Nymburka. Całość robi bardzo pozytywne wrażenie na brązowej butelce i świetnie pasuje do polotmavego piva. Kapsel z logo pivovaru. Zakupione w sklepie na Kobierzyńskiej, po ok. 3,50 (dokładnie nie pamiętam). Fotkę dołączę wkrótce. I na pewno do tego piwa wrócę - wcale nie z powodu niepoprawnego czechofilstwa i hołdu dla prozy Hrabala
    niepoprawny czechofil


    Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
    WISŁA MISTRZ!
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika otvirak Wyświetlenie odpowiedzi
    Pod zagadkową nazwą
    Po prostu czuły barbarzyńca, czyli Vladimir Boudnik.
    Bardzo miło ze strony browaru, że i o nim pamiętał, ale jeśli już, to na etykietę mogli wrzucić którąś z jego grafik. To dopiero by się ucieszył patrząc na nas z góry.

    Comment

    • otvirak
      Senior
      • 04-2005
      • 766

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław Wyświetlenie odpowiedzi
      Po prostu czuły barbarzyńca, czyli Vladimir Boudnik.
      Bardzo miło ze strony browaru, że i o nim pamiętał, ale jeśli już, to na etykietę mogli wrzucić którąś z jego grafik. To dopiero by się ucieszył patrząc na nas z góry.
      Po prostu jakoś wątpię w to, że dla większości użytkowników 'zlateho moku' w kraju naszym pomrocznym mowa Hrabala jest zrozumiała ot tak, po prostu A co do Boudnika, to całkowicie się zgadzam. Szczególnie, że niektóre z jego grafik przypominają rozlaną piwną pianę
      niepoprawny czechofil


      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
      WISŁA MISTRZ!

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4566

        #4
        Choć nigdy nie byłem zwolennikiem piw polotmavých (wolę bardziej konkretne - albo ciemne albo jasne) do nymburskiego Barbara podszedłem z całkowitym zaufaniem. Ten browar nigdy mnie nie zawiódł, a piwa z Nymburka należą do moich ulubionych.
        Tak jest i tym razem. Piwo jest świetne, opis Otvirak'a powyżej, właściwie mówi wszystko. Ja dodam od siebie podziw dla piwowara, który niesamowicie połączył wyraźny goryczkowy, chmielowy posmak, ze słodowo - karmelowym smakiem, jeszcze do tego z lekkimi nutami suszonej śliwki. To potrafią tylko Czesi! Będę wracał do tego piwa przy każdej okazji.

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4566

          #5
          Jeszcze fotka. I kolejne podziękowania dla Jurandofila za dostarczenie.
          Attached Files

          Comment

          • Tapir
            Senior
            • 10-2009
            • 730

            #6
            Kolor - herbaciany.
            Piana - koloru beżowego. Wysoka, gęsta, dość trwała, zostawia sporo śladów na szkle.
            Zapach - intensywny, słodowo karmelowy, lekko chmielowa nuta.
            Smak - na początku słód, lekka paloność i karmelowa słodycz, potem rownoważąca słodkie nuty dość intensywna goryczka chmielowa, długo pozostająca w ustach i delikatna orzechowa nuta. Średnio treściwe.
            Wysycenie - średnie.
            Opakowanie - jak na zdjęciu dadka.

            Kupione w Zofmarze za okolice 3zł.
            Bardzo dobre, zdecydowanie do powtórzenia.
            Last edited by Tapir; 05-08-2010, 18:39.
            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6130

              #7
              Muszę powtórzyć to piwko bo chyba źle trafiłem choć nie do końca...

              Jeżeli nie wąchać zawartości kufla to będzie ok. Zapach przypominał zatęchłą piwnicę.
              Reszta była spoko. Dość dobra goryczka i nie za mocny gaz.
              Reszta głębszych smaków jak u poprzedników.

              Przy następnej dostawie spróbuje innej partii nie z 8.6.11

              Comment

              • Fala
                Senior
                • 07-2004
                • 671

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                Oj mam świetną cembrowaną piwniczkę i nieraz był tam zapasik...
                może to stąd ta piwnica
                Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                Admin ma zawsze rację

                PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6130

                  #9
                  Do mojej piwnicy po przeróbkach ciężko się wchodzi i Barbarzyńca do niej nie trafił...
                  Posiedział w zimnej szafce w garażu od poniedziałku i to chyba źle na niego zadziałało...

                  Poza tym moja piwnica ma przewiew i tam nie ma takiego smrodka...
                  Last edited by Javox; 30-03-2011, 10:21.

                  Comment

                  • karol1000
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 1823

                    #10
                    z wielką ciekawością otwierałem butelkę bo cały dzień chodził za mną smak polotmavego i wiedziałem co czeka na mnie w domu (kurde brzmi trochę jak z pamiętnika alkoholika)

                    do rzeczy
                    barwa: ciemne złoto wchodzące w bursztyn
                    piana: średnio wysoka i dość szybko opada
                    zapach: słodowo-karmelowy, lekko owocowy (chyba porzeczkowy)
                    smak: na początku palone słody, w oddali dobija się kawa ale leciutka i delikatna, później całkiem fajny dopełniający chmiel z goryczką. Dobrze zbalansowane piwo które się rewelacyjnie pije. W miarę ogrzania więcej palonych słodów i karmelu
                    gaz: w normie
                    Uwagi: po raz pierwszy trafiłem na niedolane butelkowe piwo!
                    Attached Files
                    LP

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6130

                      #11
                      No i jest powtórka...

                      Piwko bardzo dobre... tym razem bez zastrzeżeń...

                      W "domniemaniu" spadku formy Nymburka po zmianie szaty graficznej Barbarzyńca trzyma się nieźle...
                      Attached Files

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #12
                        Nežny Barbar

                        Kolor: Brąz z lekko rubinowymi odcieniami.
                        Piana: Lekko beżowa, początkowo średniobąbelkowa i wysoka. Szybko się dziurawi, a po chwili opada do cienkiej warstwy. Do końca zostaje pierścień.
                        Zapach: Średniointensywny, słodowy z delikatną piwnicą w tle. Po ogrzaniu trochę skórki od jabłka.
                        Smak: Początek lekko słodowy, szybko dociera mocna goryczka, która zostawia intensywny, ziołowy posmak od chmielu. Finisz długi, wytrawny z lekko palonymi smaczkami. Całkiem smaczne, jednak niezbyt treściwe.
                        Wysycenie: Średniowysokie.
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6130

                          #13
                          Mija rok od mojego wpisu więc coś napiszę...

                          Piana dziś większa i trwalsza...
                          Zapach słaby... słodowo... leciutko karmelowy... ok
                          Smak niezły... słodowo-zbożowy... goryczka średnia... w miarę dopasowana...

                          Piwko nie upadło na smaku... w tym kapitalistycznym świecie...

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Wytrawny karmel, sporo nut tostowych a nawet palonych. Goryczka średnia.
                            Bardzo mi podeszło ostatnio. Polotmave z zębem

                            Comment

                            • grodek
                              Senior
                              • 06-2015
                              • 527

                              #15
                              KOLOR: miedziany, piwo klarowne.
                              PIANA: kolor złamanej bieli; drobnopęcherzykowa, średnio obfita.
                              ZAPACH: słodowy, karmelowy, nieco nuty miodowej, chmielowej i diacetyl.
                              SMAK: treściwe, wyraźnie słodowe. Posmak słodu, karmelu, nieco miodowy. Wyczuwalny, podobnie jak w aromacie chmiel oraz diacetyl. Goryczka lekko zaznaczona, balans przesunięty w stronę słodowości.
                              WYSYCENIE: średnio niskie.
                              OGÓLNIE: słodkawe, trochę dla mnie ciężkie w odbiorze, ze stosunkowo niską goryczką. Piwo nie jest złe, jednak to nie jest mój faworyt z browaru w Nymburku. Wypite, zaliczone. Na plus etykieta z wizerunkiem mistrza Hrabala. Butelka o pojemności 0,5L, termin do 10.12.2019. Piwo kupione w Nymburku.
                              604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎