Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Jasny Pełny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Konstancin, Jasny Pełny

    Ekstrakt 12,1 Blg, alkohol 5,3%
    Piana obfita, ale dość szybko się dziurawi.
    Jasnozłocista barwa.
    W smaku od początku dominuje umiarkowana goryczka, o jakby lekko ziołowym charakterze. Goryczka ta z każdym łykiem staje się wyrażniejsza i długo utrzymuje się na języku. W tle delikatne nuty kwaskowe.
    Generalnie smakowo przypomina mi Mazowieckie, chociaż przy tym samym ekstrakcie ma mniej alkoholu
    Attached Files
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Wszystko fajnie, ale etykieta jest tragiczna. Oczywiście chodzi o kolory, bo pomysł sam w sobie jest ok.
    Last edited by kopyr; 05-02-2010, 13:36.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      #3
      Rok do półtora temu słyszałem o "optymalizacji portfela marek Browaru Konstancin" a w ostatnich tygodniach mamy wysyp nowych piw

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
        Rok do półtora temu słyszałem o "optymalizacji portfela marek Browaru Konstancin" a w ostatnich tygodniach mamy wysyp nowych piw
        No ja rozumiem, że go tak zoptymalizują, żeby był Konstancin taki śmaki owaki, a nie żadne tam Mazowieckie, Zdrojowe czy Mocne Warszawiaki.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          piana: bardzo duża, obfita, utrudnia nalewanie,
          kolor: pilsowy,
          zapach: słaby, nijaki, ale przyjemny,
          smak: smaczne mała goryczka, lekka słodowość,
          wysycenie: małe.

          Smaczne, mogłabybyć większa goryczka.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoto, ale trochę za jasne. [4]
            Piana: Dość ładna i wysoka, ale za szybko znika i niemal nic po niej nie zostaje. [3]
            Zapach: Silny, słodowo-chmielowy, świeży. Po wwąchaniu się czuć jednak niepokojącą, lekką nutę weizenową... Nie taką, by świadczyło to o jakimkolwiek błędzie z drożdżami, ale jest to jednak coś, czego być nie powinno. [4.5]
            Smak: Pełny, słodowy, z lekkimi akcentami chlebowymi i jakby miodowymi, zakończony zbyt lekką jak dla mnie goryczką. Gdyby piwo było lepiej dochmielone, oceniłbym je jeszcze wyżej, ale i tak na pewno będę do niego wracać. [4.5]
            Wysycenie: Idealne. [5]
            Opakowanie: Wzornictwo zgodne z resztą nowej linii Konstancina, ale zieleń z prawej strony jest moim zdaniem niepotrzebna, wystarczyłyby odcienie żółci. Aż dziwne, że etykietka jest niemal prosto przyklejona, za to kontra trochę poszarpana... [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.3]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Klasyczny, jasnozłotobursztynowy. [4]
              Piana: Biała i wysoka, lecz dość rzadka, osadza się ładnie na szkle. [3.5]
              Zapach: Niezbyt mocny, chmielowy i słodowy, klasyczny, choć tutaj także "dowąchałem" się warzyw. [3]
              Smak: Dominuje chmielowa goryczka, w miarę picia to wrażenie narasta, choć nie do przesady. [3.5]
              Wysycenie: Spore, w zasadzie w górnych granicach rozsądku. [4]
              Opakowanie: Nowa, pionowa, linia konstancińska. Bardzo charakterystyczna, spójna graficznie. Kolorystyka nie zawsze do mnie przemawia, ale nie będę się czepiał. [4]
              Uwagi: Hm, w sumie niezłe piwo, ale chyba oczekiwałem większych doznań, zwłaszcza smakowych...

              Moja ocena: [3.4]

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasnozłocisty, klarowne [5]
                Piana: ecru, drobniutka, utrzymuje się długo, nie osadza się na szkle [4]
                Zapach: taki jaki lubię orzeźwiający, chmielowy, dość mocny, w tle lekkie zapachy fermentacji [5]
                Smak: dominuje przyjemna chmielowa goryczka, mocna, można powiedzieć że aż wytrawna, może nawet zbyt wytrawna, w tle, ale w dalekim tle, da się wyczuć słodowe nuty [4.5]
                Wysycenie: trochę za dużo, lekko szczypie w język i w podniebenie [4]
                Opakowanie: podoba mi się nowa seria konstancińska, prosta i rzucając się w oczy [5]
                Uwagi: Kolejne dobre piwo z Konstancina, na pewno nie raz po nie sięgnę

                Moja ocena: [4.65]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Tibor_Ferenczy
                  Junior
                  • 03-2009
                  • 28

                  #9
                  Moim zdaniem słabsze od Mazowieckiego... Jeżeli Mazowickie ma zniknąć z rynku na rzecz Konstancina Jasnego Pelnego, to kiepsko... Zarówno nazwa, etykieta jak i przede wszystkim walory smakowe na korzyść Mazowieckiego.... choć zdaję sobie sprawę, że być może to to samo piwo

                  Comment

                  • lisiewski
                    Senior
                    • 12-2009
                    • 459

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Klasyczne, jasne złoto. [4.5]
                    Piana: Piana obecna tylko podczas nalewania. Bardzo szybko redukuje się do rozmiarów delikatnego pierścienia. [3]
                    Zapach: Konstanciński standard w zakresie pilsów, świeży i przyjemny chmielowy zapach. [5]
                    Smak: Dominująca wytrawna goryczka. Średnio treściwa słodowość, idealnie gasi pragnienie. [5]
                    Wysycenie: Akceptowalny poziom CO2. Powinien być jednak troszeczkę wyższy. [4]
                    Opakowanie: Opakowanie zgodne z nową konstancińską linią, ciepłe kolory sugerują przeznaczenie trunku do spożycia w gorące letnie wieczory. [4.5]
                    Uwagi: W smaku połączenie lekkości Zdrojowego z wyrazistością Dawnego. Z chęcią do niego wrócę.

                    Moja ocena: [4.7]

                    Comment

                    • toto
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 949

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: żółty, typowy, klarowny [4.5]
                      Piana: obfita, ale gruboziarnista i niezbyt trwała, trochę oblepia szkło [3]
                      Zapach: stęchłodowo-metaliczny, potem wyraźnie owocowy (maliny?), może też trochę trawiasty. Generalnie niezbyt przyjemny. [1.5]
                      Smak: Przeważa silna goryczka, ale wyraźne są też nuty słodowe. Da się wyczuć lekką kwaskowość i b. lekką metaliczność. [4.5]
                      Wysycenie: wizualnie niemal brak bąbelków, trochę wyczuwalne w żołądku, mogłoby być większe [3.5]
                      Opakowanie: butelka ŻGB, etykieta zielono-żółta z nowej pionowej serii, kapsel browarowy. Są wszystkie dane. [4]
                      Uwagi: Dobre smakowo piwo, ale o nieprzyjemnym zapachu. Do powtórzenia, szczególnie w lecie. Trwałość do 10.08.2010.

                      Moja ocena: [3.225]

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny Pełny ma kolor złoty, jest silniejszy niż słomkowy i słabszy niż ciemnozłoty. [4.5]
                        Piana: Piana tworzy się ładna, ale jest średniostabilna i znika zbyt szybko. [3.5]
                        Zapach: W aromacie wyczuwalne są herbatnikowo-słodowe nuty z domieszką świeżej trawy. Całość trochę bez wyrazu. [3]
                        Smak: To takie piwo w połowie drogi między pilznerem a marcowym. Na pilznera jest za mocne i za ciężkie, a na marcowe za chmielowe i za goryczkowe. W finiszu wyczuwam długą, mocno wytrawną przechodzącą w nieco chropowatą goryczkę. [3.5]
                        Wysycenie: Nasycenie jest wyraźnie wyczuwalne, musuje na języku. Dobrze robi, bo piwo daje poczucie silnej treściwości i nasycenie nieco ją niweluje. [4]
                        Opakowanie: Podane są ekstrakt i alkohol, ładny znany kapsel, ale szata graficzna, szczególnie w kolorystyce do poprawy. [3.5]
                        Uwagi: Warka: 11.08.2010

                        Moja ocena: [3.4]

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo klarowne złoto. Trochę zbyt jasne. [4.5]
                          Piana: Nawet zaraz po nalaniu średnioobfita i średnioziarnista. Szybko redukuje się do cienkiej warstwy, na szczęście pozostającej do końca. [3]
                          Zapach: Trochę słodu, trochę chmielu. Wszystko to zbyt mało intensywne. Nic specjalnego. [3.5]
                          Smak: O charakterze tego piwa przesądza przyjemna, dość dobrze zaznaczona goryczka. Taki profil jak najbardziej mi odpowiada choć chciałoby się poczuć coś więcej. [4]
                          Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
                          Opakowanie: Podoba mi się ujednolicona linia nowych konstancinów z pionowym, poprzecznym napisem na etykiecie. Pełne info na kontrze. [4.5]
                          Uwagi: Solidny, sesyjny pils. Lepszy niż ostatnie partie pasteryzowanego Mazowieckiego.

                          Moja ocena: [3.825]
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • Pier_88
                            Junior
                            • 05-2009
                            • 15

                            #14
                            Konstancin "Jasne Pełne"

                            Alkohol 5,3% Ekstrakt 12,1 Blg


                            Kolor; złocisty bardzo klarowne
                            Piana; Po nalaniu bardzo duża i zbita... w dalszej części picia przekształciła sie w cieniutką warstwę osadzającą na ściankach
                            Zapach: wyrazisty chmielowy
                            Smak: Bardzo wyczuwalna chmielowa goryczka... Jak dla mnie przyjemny smak
                            Wysycenie: niczego nie brakuje
                            Opakowanie: Etykieta bardzo uboga kolorystycznie pomarszczona od kleju... jednym słowem nie zachwyca

                            moja ocena 3.9

                            Fotka
                            Attached Files

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pier_88 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Konstancin "Jasne Pełne"
                              Fotka
                              Chłopie, po co wrzucasz tu tą marną fotę skoro już jedna jest zamieszczona w tym temacie? Do zdjęć służy Galeria.
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎