Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Katalog etykiet niemieckich

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • etykieta
    Senior
    • 08-2005
    • 180

    Katalog etykiet niemieckich

    witam wszystkich,
    Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie stworzenie katalogu niemieckich etykiet piwnych (DVD) bez podziału na NRD i NRF tylko np. od 1900 r?. w formie plików graficznych (jpg). Zdaję sobie sprawę z ogromu tego przedsięwzięcia, ale przynajmniej chciałbym spróbować się z tym zmierzyć. Chciałem podzielić katalog na land/miasto/browar (bez podziału na otwarty czy zamknięty) i etykiety (niekoniecznie z podziałem na czas ich występowania bo w wielu przypadkach może się to okazać trudne lub niemożliwe) tylko grafiki. Dlatego chciałnym Was zapytać co o tym pomyśle sądzicie, jakie macie sugesite bo odwieść się mnie o tego pomysłu w tej chwili nie da.W jakich rozdzielczościach dpi zbierać pliki. chciałbym zapytać czy ewentualnie mogę liczyć na Waszą pomoc w postaci porad, skanów wskazówek informatycznych itp. z góry dziękuję pozdrawiam i Wasze
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Szkoda marnować taki zapał na robienie czegoś za Niemców. Na początek proponuje zrób katalog naszych etykiet. Jak już opracujesz powiedzmy tak hmmm.... 40 może 50 tysięcy etykiet i jeszcze Ci zapał nie zgaśnie jak silnik na jedynce podczas przejazdu przez tory to weźmiesz się za etki zza Odry w ilości pewnie 200-250 tysięcy minimum
    Pamiętaj , jeśli tłumy zobaczą postęp z pewnością przyłączą sie z braterską pomocą
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • panbibi
      Junior
      • 10-2003
      • 27

      #3
      Katalog etykiet z NRD i z Berlina do roku 1990 już istnieje, w sumie ponad 30000 etykiet
      Bier,Brauereien,Sammeln,Chroniken,Bieretiketten,Bierdeckel,Versteigerung,Historisches,Braugeschichte,Infos.

      no chyba że chcesz się zająć etykietami po 1990 roku

      Pozdrawiam i gratuluję zapału
      Twoje

      Comment

      • etykieta
        Senior
        • 08-2005
        • 180

        #4
        dzięki za odzew, nie znałem tej strony. Wiem, że temat polskiego katalogu etykiet był już na forum i temat upadł - nie było woli narodu. Chyba jednak zdecyduję się na Niemcy na giełdach chyba nikt tego nie zbiera a szkoda bo mają piękne etykiety. Życzliwych proszę o dalsze uwagi

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          Zawsze możesz zacząć szlifować temat browarbizowego katalogu etykiet
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • etykieta
            Senior
            • 08-2005
            • 180

            #6
            http://www.ehmsammler.de

            Odnośnie strony (jw) duża część etykiet jest nieczytelna widać ogólny zarys ale do poszczególnych napisów trzeba mieć mikroskop bo powiększyć się tego nie da. Powiem Wam, że im więcej kłód pod nogi tym bardziej mnie to kręci

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Ile et już poskanowałeś przez te 1,5 miesiąca ?
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • etykieta
                Senior
                • 08-2005
                • 180

                #8
                jakieś 200-300 sztuk, wiem, że to pikuś, umiem przeliczyć te 200 tys/200 - to kilka ładnych latek wyjdzie, ale nie o to chodzi. Chciałem popytać na początku drogi o tę najlepszą, żeby potem nie przerabiać wszystkiego od nowa a postępy przyjdą w miarę możliwości. Na razie chcę ruszyć temat a jak sił nie stanie :-) albo osiwieję, może znajdzie się inny czubek, który to ruszy ale przynajmniej nie będzie musiał zaczynać od 0

                Comment

                • cororo
                  • 04-2003
                  • 766

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika etykieta Wyświetlenie odpowiedzi
                  jakieś 200-300 sztuk, wiem, że to pikuś, umiem przeliczyć te 200 tys/200 - to kilka ładnych latek wyjdzie, ale nie o to chodzi. Chciałem popytać na początku drogi o tę najlepszą, żeby potem nie przerabiać wszystkiego od nowa a postępy przyjdą w miarę możliwości. Na razie chcę ruszyć temat a jak sił nie stanie :-) albo osiwieję, może znajdzie się inny czubek, który to ruszy ale przynajmniej nie będzie musiał zaczynać od 0
                  Skąd bedziesz pozyskiwał skany etykiet , tych których nie masz w kolekcji?

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Taki katalog miałby sens gdybyś miał do zeskanowania ok. 200 000 etykiet niemieckich. Wtedy faktycznie jest co prezentować, a ile obecnie masz materiału?
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Micho441
                      • 04-2008
                      • 812

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika etykieta Wyświetlenie odpowiedzi
                      jakieś 200-300 sztuk, wiem, że to pikuś, umiem przeliczyć te 200 tys/200 - to kilka ładnych latek wyjdzie, ale nie o to chodzi. Chciałem popytać na początku drogi o tę najlepszą, żeby potem nie przerabiać wszystkiego od nowa a postępy przyjdą w miarę możliwości. Na razie chcę ruszyć temat a jak sił nie stanie :-) albo osiwieję, może znajdzie się inny czubek, który to ruszy ale przynajmniej nie będzie musiał zaczynać od 0
                      To bardzo karkołomna sprawa.


                      Bieretikettenkatalog auf dem Gebiet der ex-DDR und Berlin bis ca. 1990

                      Samych tylko z DDR jest tam ponad 16 000 szt.
                      Tylko etykiet z DDR mających miśki jest 131 browarów.A gdzie pozostałe?

                      Comment

                      • etykieta
                        Senior
                        • 08-2005
                        • 180

                        #12
                        na początek coś koło 4-6 tys szt., potem będę szukał dalej, wiem, że temat jest ciężki kilka osób już zaoferowało swoje skany na razie kilka , kilkadziesiąt sztuk ale nic nie powstaje od razu, trzeba czasu i cierpliwości

                        Comment

                        • cororo
                          • 04-2003
                          • 766

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika etykieta Wyświetlenie odpowiedzi
                          na początek coś koło 4-6 tys szt., potem będę szukał dalej, wiem, że temat jest ciężki kilka osób już zaoferowało swoje skany na razie kilka , kilkadziesiąt sztuk ale nic nie powstaje od razu, trzeba czasu i cierpliwości
                          Masz dobre podejście, ale nazbyt optymistyczne. W zbiorach kolekcjonerów w kraju jest max. 20.000 etykiet niemieckich. Dlaczego uwziąłeś się na browary naszych zachodnich sąsiadów? Po co szukać na obcym podwórku? Dlaczego nie możesz stworzyć katalogów etykiet z naszego kraju? Podwaliny w postaci kilku browarów stworzył Henryk Ostatek. Witek Wieczorek zebrał i skatalogował browary nieczynne ,zamkniętę poniżej roku 81. Gdybyś podjął się tego tematu miałbyś już sporo materiału zeskanowanego. Nie wierze że Grzesiek Płatek nie wsparłby Cię swoimi zasobami. Artur zwrócił już uwagę na to że spokojnie można rozwijać zbiór browarbizu! Ja również byłbym w stanie wesprzeć przedsięwzięcie, oczywiście w miarę możliwości. Mógłbyś zacząć np. od mniejszych browarów, mini i restauracyjnych. Pomyśl poważnie nad tym zagadnieniem!
                          Last edited by cororo; 13-02-2010, 21:51.

                          Comment

                          • etykieta
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 180

                            #14
                            katalog etykiet niemieckich

                            Nie uwziąłem się na etykiety naszych zachodnich sąsiadów, po prostu bardzo mi się podobają. Jak pisałem temat katalogu polskich etykiet był chyba ze 2 lata temu na forum i temat upadł - może były chęci ale nie było zgodności jak to zrobić i jak to ma wyglądać w ostateczności. Jest nas kilka tysięcy na browar.biz każdy wrzuca etykiety do galerii ale katalogu jakoś nie udało się na naszym podwórku stworzyć.
                            Masz o większe doświadczenie kolekcjonerskie i znajomości wśród birofilów niż ja ale wydaje mi się, że zbyt nisko oceniasz liczbę etykiet niemieckich w naszych - polskich zbiorach - chociaż może rzeczywiście nikt tego nie zbiera podobnie jak Czechosłowacji bo teraz jest moda na tzw. Egzotykę podobno można na tym najlepiej zarobić lub pochwalić się, że ma się jedną etykietę z wyspy XY nie o to tutaj chodzi.
                            Wydaje mi się, że na giełdach każdy większy etykieciarz ma tych etykiet w pudle od metra i traktuje pogardliwie jako zapchajdziurę będąc szczęśliwym, jeżeli się tego pozbędzie.
                            Chcę spróbować- jak widzisz po moich postach jestem niedoświadczonym zbieraczem może naiwnym ale optymistycznie nastawionym do sprawy. Może to wynik ostatnich przemyśleń na temat własnych zbiorów tychże etykiet,może fascynacji różnorodnością wzorów sam nie wiem. Chciałem zasygnalizować na forum taką inicjatywę,czy ktoś będzie ją wspierał nie wiem, jeżeli tak będę wdzięczny. Za wszystkie sygestie i linki dotyczące tego tematu bardzo serdecznie dziękuję i proszę kolegów kolekcjonerów o dalsze.

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #15
                              W takim razie najszybciej będzie jesli na początek zeskanujesz zbiór kolegi S. Mittenzwey'a. Prawie 190 000 na dzień dobry to niezły start. Później będziesz już tylko dorzucał brakujące
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎