Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomoc w identyfikacji starej butelki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Adrianer7
    Junior
    • 11-2009
    • 6

    Pomoc w identyfikacji starej butelki

    Witam, chciałem poprosić o pomoc w identyfikacji starej, prawdopodobnie po niemieckiej butelki. jest na niej wypukły napis- HIRSCHBERGER BRAUHAUS . A na denku podwójne zarysowane i wypukłe ST, napisy na denku nakładają się na siebie. Nie mogę nic znaleźć na jej temat
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2542

    #2
    Jelenia Góra. Pod tą nazwą były browar akcyjny, który ostatecznie splajtował 1894 roku, działał do roku 1898, w którym został przyłączony do browaru akcyjnego w Kamiennej Górze. Możliwe jednak że stara nazwa "Hirschbrger Brauhaus" była używana jeszcze do pierwszej wojny światowej.
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

    Comment

    • Adrianer7
      Junior
      • 11-2009
      • 6

      #3
      Rozumiem, dokładnie nie wiem z którego roku jest, ale najwidoczniej ma już koło 90latek ciekawi mnie jeszcze jaką może mieć wartość. Nie mam jedynie kapsla do niej. Dzięki za odpowiedź

      Comment

      • cororo
        • 04-2003
        • 766

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Adrianer7 Wyświetlenie odpowiedzi
        Rozumiem, dokładnie nie wiem z którego roku jest, ale najwidoczniej ma już koło 90latek ciekawi mnie jeszcze jaką może mieć wartość. Nie mam jedynie kapsla do niej. Dzięki za odpowiedź
        około 8000.

        Comment

        • pizmak666
          Senior
          • 12-2006
          • 1898

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cororo Wyświetlenie odpowiedzi
          około 8000.

          Ojro oczywiście.
          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          • pieczarek
            zwykle cham i prostak
            • 06-2001
            • 5011

            #6
            8000 jurków to za stan byle jaki. W stanie bardzo dobrym może kosztować nawet dwa razy tyle.

            Comment

            • Paco
              Senior
              • 12-2007
              • 265

              #7
              Z tymi cenami to trochę przesada, ale prawdopodobnie taka sama butelka i też bez kapsla jakieś dwa lata temu została sprzedana na najbardziej popularnym w Polsce serwisie aukcyjnym za nie co ponad 6300 zł
              Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
              zbieram ELBING
              wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

              Comment

              • cororo
                • 04-2003
                • 766

                #8
                Albo mam deja vu, albo temat jak z wiekiem się zaczyna. Jeszcze brakuje tylko poezji.

                Comment

                • Adrianer7
                  Junior
                  • 11-2009
                  • 6

                  #9
                  To elegancko, nie podejrzewałem że może mieć taką wartość jest lekko uszkodzona, tzn. ma parę rysek. Wcześniej przeglądałem forum w poszukiwaniu informacji o niej, jeden z użytkowników był w posiadaniu takiej butelki, ale bez napisów ST na denku. może właśnie w tych symbolach zawarta jest jakaś informacja o np. dacie produkcji czy czymś w tym stylu? próbuje się domyślać, chciałbym wiedzieć czy miały jakieś znaczenie w produkcji tej butelki

                  Comment

                  • cororo
                    • 04-2003
                    • 766

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Adrianer7 Wyświetlenie odpowiedzi
                    To elegancko, nie podejrzewałem że może mieć taką wartość jest lekko uszkodzona, tzn. ma parę rysek. Wcześniej przeglądałem forum w poszukiwaniu informacji o niej, jeden z użytkowników był w posiadaniu takiej butelki, ale bez napisów ST na denku. może właśnie w tych symbolach zawarta jest jakaś informacja o np. dacie produkcji czy czymś w tym stylu? próbuje się domyślać, chciałbym wiedzieć czy miały jakieś znaczenie w produkcji tej butelki
                    ST- to nazwisko producenta Stephen Tokarz- niech ewentualnie mnie Pieczarek poprawi jeśli to nie sygnatura tego producenta. Wystawisz ją na allegro, kilka osób z forum z tego co widzę jest mocno zainteresowana? Powalczymy o nią!

                    Comment

                    • genea
                      Senior
                      • 02-2006
                      • 1515

                      #11
                      Jeśli będzie wystawiona, to zapowiada się ciekawa aukcja
                      Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                      Bractwo Piwne

                      Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                      Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                      Comment

                      • Adrianer7
                        Junior
                        • 11-2009
                        • 6

                        #12
                        Dla pewności że o tą butelkę chodzi wstawiam fotkę. Jeśli się zgadza to wystawię ją na aukcję
                        Attached Files

                        Comment

                        • cororo
                          • 04-2003
                          • 766

                          #13
                          Zgadza się!
                          Wystawiłeś? Wystaw od 3-4 tysięcy!

                          Comment

                          • Adrianer7
                            Junior
                            • 11-2009
                            • 6

                            #14
                            Nie wystawiłem ale znalazłem podobną za 80zł, z kapslem jest Pan zainteresowany?hehe

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #15
                              Jesteście bezlitośni jak wino jabłkowe mocne. Kogo jak kogo ale akurat czytając ten temat od samego początku nie podejrzewałbym Adrianera o robienie nas w wała czy "kręcenie se z nas beki" i wg mnie totalnie koleszka nie ma pojęcia ile ta flaszka może być warta bo po prostu się na tego typu szkle nie zna. Flaszka raczej nie zwala z nóg i pewnie jest warta kwotę 2-cyfrową a jeśli nawet nieco lepsza to może nieco ponad setkę bo akurat szkła z Jeleniej Góry dobrze nie znam ale generalnie tzw Ziemie Odzyskane nie osiągają wysokich cen w porównaniu do innych obecnych i byłych ziem polskich.

                              Inna sprawa i piszę to już do autora tematu że w obecnych czasach jeśli czegoś sie nie wie to w większości przypadków wystarczy zasadzić odpowiednie hasło w internet , w tym przypadku było by to HIRSCHBERGER BRAUHAUS czy po prostu HIRSCHBERG i było by wszystko wiadome. Proste.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎