Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Core Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    BOSS, Core Beer

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bardzo mocnej herbaty, rubinowo-brązowy [5]
    Piana: beżowa, drobna, dość długo się utrzymuje ok 4 cm kożuszek, nie osadza się na szkle [4]
    Zapach: bardzo przyjemny, wyrazisty, dominuje zapach palonego słodu z owocowymi nutami [5]
    Smak: przyjemna dominująca przypalana goryczka, gorzka czekolada, wyraźnie czuś lekko gorzkawy charakterystyczny posmak pestek z dyni, szkoda tylko, że piwo sprawia wrażenie zbyt wodnistego, brak mu pełności [3.5]
    Wysycenie: minimalnie za dużo, przez co piwo się rozłazi, lekko szczypie [4]
    Opakowanie: charakterystyczna etykieta w ciemnej tonacji, brązowa butelka, żal tylko, że kapsel czarny [4.5]
    Uwagi: ogólnie smaczne piwko, warte ponownego sięgnięcia

    Moja ocena: [4.225]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • petrus33
      Gość
      • 01-2008
      • 888

      #3
      Ostatnio piłem to piwo i jestem do dziś pod wrażeniem.
      Goryczka bardzo mi odpowiadała, a nuty palone, po prostu mnie zachwyciły.
      Bardzo smaczne piwo, jedno z ciekawszych jakie piłem.
      Attached Files

      Comment

      • Mikko
        Senior
        • 12-2008
        • 583

        #4
        Czy to piwo jest robione na eksport? Jeśli nie zastanawia mnie nazwa Core beer - jaki target mieli na myśli? Znudzonych Tyskim obcokrajowców, hardcore'owco-metalowców, snobów??? W jakim znaczeniu użyli słowo core? Może jako ogryzek albo czopek?

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Jest to chyba nawiązanie do nazwy austriackiej firmy KOR-HandelsGMBH, warzone jest między innymi z dodatkiem pestek dyni pochodzących ze Styrii. Wcześniej to piwo robiono u nas w Głubczycach. Napisy dwujęzyczne mogą świadczyć, że faktycznie część produkcji jest skierowana na austriacki rynek.
          Piwo ma swoja stronę: www.core-beer.com
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #6
            Według strony piwa nazwa pochodzi od niemieckiego słowa Kern, które oznacza m.in pestkę. Jednym z angielskich odpowiedników tego słowa jest "core", którego wieloznaczność spodobała się właścicielowi marki i tak już zostało.

            P.S. Ależ spaskudzili etykietę i krawatkę tego piwa. Aż zęby cierpną. Fatal error.
            Last edited by delvish; 20-02-2010, 14:59.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • Mikko
              Senior
              • 12-2008
              • 583

              #7
              Faktycznie, na stronie Witnicy występuje jako piwo eksportowane do Austrii.

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10836

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                (...)Wcześniej to piwo robiono u nas w Głubczycach. (...)
                A pierwotnie przez Racibórz.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pod światło rubinowy, jak porządny domowy kompot z wiśni . [4]
                  Piana: Bardzo krótkotrwała, kremowa, w porywach do 1 cm. [3.5]
                  Zapach: Pierwotnie winno-owocowo-palony, taki "prawie-porterowy", potem przebija się i dominuje zapach prażonych pestek duni. [4]
                  Smak: Lekko kwaskowata palona goryczka, znów "prawie-porter". Nuty suszonych owoców, ale palona goryczka jest tu hegemonem. [4]
                  Wysycenie: W sumie dość wysokie, jak na takie (jakie?) piwo. [4]
                  Opakowanie: Mała brązowa butelka, chyba prawie taka sama, jak w wersji z Głubczyc. Niezbyt się wyróżnia na półce... [3.5]
                  Uwagi: Nie podglądałem mojej oceny tego piwa z Głubczyc, ale mam jakieś podejrzenia, że "tamto" zrobiło na mnie większe wrażenie. Zo-ba-cy-my...

                  Moja ocena: [3.925]

                  Comment

                  • Cannabee776i99
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 658

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny brąz. [4.5]
                    Piana: Drobnopęcherzykowa, twoży czapę przy nalaniu, ale dość szybko znika zostawiając za sobą jedynie obwódkę. [3.5]
                    Zapach: Dość mocny - palono-karmelowe posmaki. [4]
                    Smak: Piwo jest dość wytrawne - czuć posmaki palono-karmelowe, kawę i gorzką czekoladę. [4]
                    Wysycenie: Troszkę za wysokie. [4]
                    Opakowanie: Bardziej mi przypomina etykietę Burna czy innego napoju energeruzującego niż piwa. [3]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.925]

                    Comment

                    • Kamień
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 361

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny mahoń, bardzo ładny. [4.5]
                      Piana: Raczej licha, szybko redukuje się do obrączki. Tu i tam przylepia się do szkła. [3]
                      Zapach: Karmel, suszona śliwka oraz delikatny zapaszek spirytusowy. [4]
                      Smak: Miła. przypiekana goryczka, wyraźne nuty owocowo-winne, trochę karmelu. Niestety po pewnym czasie na pierwszy plan wybija się kwasowość, co obniża punktację. A po przełknięciu, istotnie, w ustach pojawia się smak nasion dyni! [4]
                      Wysycenie: Raczej niewielkie, wydaje mi się, że byłoby lepiej gdyby było większe [3.5]
                      Opakowanie: Całkiem eleganckie, niezła, smukła butelka. Nazwa trochę śmieszna, no ale ok. [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.925]

                      Comment

                      • purc
                        Senior
                        • 02-2009
                        • 650

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                        Według strony piwa nazwa pochodzi od niemieckiego słowa Kern, które oznacza m.in pestkę. Jednym z angielskich odpowiedników tego słowa jest "core", którego wieloznaczność spodobała się właścicielowi marki i tak już zostało.

                        P.S. Ależ spaskudzili etykietę i krawatkę tego piwa. Aż zęby cierpną. Fatal error.
                        Tak, tylko że core w zadnym razie nie oznacza pestki / jądro, gniazdo nasienne, sedno, rdzeń/. Mamy w ang. słowo kernel /jadalny środek pestki/ , a nawet kern /wiele znaczeń m.in. synonim kernel/. A piwo pyszne.
                        Last edited by purc; 19-03-2010, 19:17.

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny brąz, pod światło czerwone refleksy. Bardzo ładny. [5]
                          Piana: Dość wysoka, chce uciekać ze szklanki, jednak szybko opada i niewiele z niej zostaje. [3.5]
                          Zapach: Czuć przede wszystkim nuty palone, a poza nimi w słabszej wersji paleta typowo porterowa - orzechy, owoce, karmel. [5]
                          Smak: Paloność nie jest zbytsilna, ale mimo to stanowi bardzo przyjemna dominantę. Piwo jest dość wytrawne, ale na pewno nie wyprane ze smaku, bo sporo się tu dzieje. Czuć orzechy, czuć smaczki przypominające kawę zbożową, jest też wyraźny smak dyniowych pestek. Jak na ten ekstrakt, to na pewno nie nazwałbym Core piwem wodnistym. [5]
                          Wysycenie: Trochę zbyt wysokie. [4]
                          Opakowanie: Etykieta bardzo fajna, bo nietypowa. Krawatka trochę mniej udana. Minus za goły kapsel. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.75]

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Klarowny rubin. [5]
                            Piana: Drobniutka, dość obfita i nawet trwała. [4]
                            Zapach: Orzeźwiający, świeży karmel. Jest też trochę czekolady i delikatnej waniliowości. Ogółem przyjemnie. [4.5]
                            Smak: Trochę brakuje mu pełni. Brawo za brak słodkawych posmaków, tak częstych w ciemnych piwach. Rzeczywiście wyczuwalny jest delikatny posmak pestek dyni. [4]
                            Wysycenie: Umiarkowane ale pasuje do charakteru tego piwa. Podejrzewam jednak, ze na butelkę 0,5 mogłoby być zbyt niskie. [4.5]
                            Opakowanie: Bardzo stylowe, podoba mi się projekt i kolorystyka etykiet. Szkoda, że napisy na etykiecie głównej i krawatce są po niemiecku. [4.5]
                            Uwagi: Bardzo przyzwoity ciemniak ale przy tej cenie raczej niezbyt szybko po niego sięgnę powtórnie.

                            Moja ocena: [4.275]
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • Koszka
                              Junior
                              • 09-2009
                              • 9

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Burgundowy. [4]
                              Piana: Drobna, dość długo się utrzymuje. [4]
                              Zapach: Intensywny, słodki z karmelową nutą. [5]
                              Smak: Mimo słodkiego zapachu w smaku nie czuć słodyczy, jest delikatny, umiarkowanie treściwy. [4.5]
                              Wysycenie: Umiarkowanie nagazowane. [4]
                              Opakowanie: Prezentuje się ekskluzywnie, ale minus za kapsel "Polskie Piwo", nie pasujący do reszty. [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.575]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎