Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

AidaBlu w Gdyni!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    AidaBlu w Gdyni!

    Znany jest już rozkład zawinięć do Gdyni jedynego jak dotąd pływającego browaru restauracyjnego AidaBlu.
    Statek (248 metrów długości) będzie cumować w porcie gdyńskim w dniach:
    -13 maja
    -23 maja
    -2 czerwca
    -12 czerwca
    -22 czerwca
    -2 lipca
    -12 lipca
    -22 lipca
    -1 sierpnia
    -11 sierpnia
    Last edited by abernacka; 18-03-2010, 16:13.
    Piwna turystyka według abernackiego
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #2
    Czy to oznacza że można w te dni wejść na pokład na warzone tam piwo, czy po prostu pogapić się na statek?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy to oznacza że można w te dni wejść na pokład na warzone tam piwo, czy po prostu pogapić się na statek?

      Wejść na pokład uchlać się, schować na pokładzie i uciec do Szwecji
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
        Czy to oznacza że można w te dni wejść na pokład na warzone tam piwo, czy po prostu pogapić się na statek?
        Z tego co się już dowiedziałem to nie. Tzn, możesz tylko się pogapić i przełknąć ślinę.
        Last edited by becik; 18-03-2010, 17:44.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Z tego co się już dowiedziałem to nie. Tzn, możesz tylko się pogapić i przełknąć ślinę.
          Powiedzmy, że abernacka kilka fotek warzelni wklei do galerii
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9731

            #6
            Kurka, a już się cieszyłem, bo 12.06 będę w Trójmieście zawodowo...

            Comment

            • Krzysztof
              Senior
              • 04-2001
              • 1689

              #7
              Wizyta Aidablu w Gdyni

              W dniu dzisiejszym do nabrzeża francuskiego w Gdyni zacumował pierwszy na świecie statek wycieczkowy z zainstalowanym i produkujacym piwo browarem restauracyjnym.

              Na statku zainstalowana jest szklana warzelnia o wybiciu 5,5 hl dostarczona przez firmę Joh. Albrecht - dostawcę instalacji dla browarów Bierhalle.

              Dzięki przychylności zaprzyjaźnionego Piwowara po przejściu weryfikacji pod względem bezpieczeństwa wszedłem na pokład Aidablu.


              Obejrzałem statek, który od mojej poprzedniej wizyty w grudniu 2009 nabrał blasku.

              Piłem piwo, dobre piwo.

              Obecnie dostepne są:
              - Weizen
              - Maibock
              - Hovels.

              Około godziny 12 rozpoczęła się następna warka Hovelsa. Miełem możliwość rozpoczęcia warki przez wsypanie słodu do wody. Odbyło to się dokładnie 6 miesięcy (pierwsza warka 13.12.2009 r.) po tym jak gotowałem z Piwowarem pierwszą warkę w historii browarnictwa restauracyjnego na statku. Miało to miejsce w stoczni Meyera w Papenburgu.

              Po przygotowaniu postaram się zamieścić kilka fotek.


              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
              www.twojmalybrowar.pl

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                Bardzo żałuje, że nie mogłem dziś dotrzeć na pokład Aidy, ale wszystko wskazuje, że będę u nich już za dziesięć dni.
                Ps. Dokładnie teraz Aidablu odcumowuje od nabrzeża i kieruje się ku Kopenhadze.
                Last edited by abernacka; 13-05-2010, 14:36.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • grzeber
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2867

                  #9
                  Krzysztof, czy mógłbyś napisać jak pod względem prawnym rozwiązane jest warzenie piwa na jednostce pod obcą banderą ale na terenie polskiego portu?
                  pozdrawiam
                  www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                  Comment

                  • Krzysztof
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 1689

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                    Bardzo żałuje, że nie mogłem dziś dotrzeć na pokład Aidy, ale wszystko wskazuje, że będę u nich już za dziesięć dni.
                    Ps. Dokładnie teraz Aidablu odcumowuje od nabrzeża i kieruje się ku Kopenhadze.
                    Szkoda, ze Cię nie było.

                    Miło był być pierwszym na Tej wyjatkowej jednostce>
                    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                    www.twojmalybrowar.pl

                    Comment

                    • Krzysztof
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 1689

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                      Krzysztof, czy mógłbyś napisać jak pod względem prawnym rozwiązane jest warzenie piwa na jednostce pod obcą banderą ale na terenie polskiego portu?
                      Nie wchodziłem w aspekty prawne, zwłaszcza że nie dotyczy to terenu Polski. Statek pod obcą banderą jest częścią państwa pod, którego banderą pływa.

                      Kiedyś czytałem, w rozporządzeniu o zwolnieniach akcyzowym, że alkohol sprzedawany na statkach jest zwolniony z akcyzy jezeli jest podawany w naczyniach wyszynkowych - w tym wypadku kuflach.
                      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                      www.twojmalybrowar.pl

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                        Szkoda, ze Cię nie było.

                        Miło był być pierwszym na Tej wyjatkowej jednostce>
                        Ja również żałuję ale obowiązki służbowe nie mogły czekać.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                          Statek pod obcą banderą jest częścią państwa pod, którego banderą pływa.
                          Ale celnicy mogą go skontrolować. Chyba jednak obowiazuje go polskie prawo. Gdyby tak nie było pływająca klinika aborcyjna nie wypływała by na wody eksterytorialne aby dokonywać aborcji.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • PiwowarAG
                            Member
                            • 09-2007
                            • 54

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ale celnicy mogą go skontrolować. Chyba jednak obowiazuje go polskie prawo. Gdyby tak nie było pływająca klinika aborcyjna nie wypływała by na wody eksterytorialne aby dokonywać aborcji.
                            Aborcja to przestępstwo. Warzenie piwa w Polsce jest dozwolone. Z innej beczki to Gdynia ma już pierwszy minibrowar, taki co pojawia się i znika.

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwowarAG Wyświetlenie odpowiedzi
                              Aborcja to przestępstwo. Warzenie piwa w Polsce jest dozwolone.
                              No właśnie, dlatego wypływali na morze gdzie nie obowiązuje polskie prawo.

                              Warzenie legalne po opłaceniu akcyzy.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎