Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

AidaBlu w Gdyni!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PiwowarAG
    Member
    • 09-2007
    • 54

    #16
    Warzenie legalne po opłaceniu akcyzy.[/QUOTE]

    Można warzyć przed opłaceniem akcyzy i większości browarów tak jest. Akcyzę płacimy po wyprowadzeniu piwa ze składu podatkowego. Ale chodziło mi bardziej o to, że aborcja i warzenie piwa to niezbyt trafne porównanie.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwowarAG Wyświetlenie odpowiedzi
      Można warzyć przed opłaceniem akcyzy i większości browarów tak jest. Akcyzę płacimy po wyprowadzeniu piwa ze składu podatkowego. Ale chodziło mi bardziej o to, że aborcja i warzenie piwa to niezbyt trafne porównanie.
      Dzizas. Rozmawialiśmy o tym czy na statku zagranicznym, który przypływa do Polski obowiązuje polskie prawo. Tak trudno to zrozumieć?
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • PiwowarAG
        Member
        • 09-2007
        • 54

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        Dzizas. Rozmawialiśmy o tym czy na statku zagranicznym, który przypływa do Polski obowiązuje polskie prawo. Tak trudno to zrozumieć?
        Jeżeli musieliby płacić akcyzę to i polskie kasy fiskalne powinni mieć, bo w piwie oprócz akcyzy jest podatek Vat i dochodowy. Według mnie organy podatkowe nie mają wstępu na statek. Policja ścigająca przestępstwa tak. Tak trudno zrozumieć, że aborcja nie jest dobrym przykładem?

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19163

          #19
          Wprowadzanie do obrotu piwa oraz jego warzenie musi odbywać się poza wodami terytorialnymi dla uczestników rejsu - tak mi się wydaje, że jest w tym przypadku. Przypomina mi to składy wolnocłowe, ale trudno mi powiedzieć, że tak właśnie jest.
          Liczyłem, że ktoś mi to powie

          Comment

          • kruger_nr1
            Senior
            • 11-2005
            • 801

            #20
            W temacie na forum nie ma jakichś pewnych informacji, a chciałbym wiedzieć czy jako zwykły klient chcący spróbować piwka jest możliwość dostać się na pokład Aida Blu w tym celu i jak tego dokonać? Będę w Gdyni i chętnie bym połączył moją wizytę z degustacją piwa na Aida Blu, jeśli to możliwe. Prosiłbym o info, pewnie nie tylko mnie to interesuje
            Kolekcja puszek piwnych:
            http://puszkikrugera.web-album.org/

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwowarAG Wyświetlenie odpowiedzi
              Jeżeli musieliby płacić akcyzę to i polskie kasy fiskalne powinni mieć, bo w piwie oprócz akcyzy jest podatek Vat i dochodowy. Według mnie organy podatkowe nie mają wstępu na statek. Policja ścigająca przestępstwa tak. Tak trudno zrozumieć, że aborcja nie jest dobrym przykładem?
              Mają, celnicy weszli na statek aborcyjny i przeszukali go.


              Coś się uparł z tą aborcją? To był przykład o tym czy obcy statek obowiązuje polskie prawo. Do aborcji prawo obowiązuje a do warzenia piwa nie????

              Czy warzenie piwa na statku, na polskich wodach terytorialnych nie podlega polskiemu prawu? A więc legalizacji sprzętu itd.

              Jeżeli tak, to to też było przestępsto, skarbowe.

              Daj sobie juz spokój z aborcją i napisz jezeli wiesz, czy statek pod zagraniczną bandera jest eksterytorialny czy nie.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kruger_nr1 Wyświetlenie odpowiedzi
                W temacie na forum nie ma jakichś pewnych informacji, a chciałbym wiedzieć czy jako zwykły klient chcący spróbować piwka jest możliwość dostać się na pokład Aida Blu w tym celu i jak tego dokonać? Będę w Gdyni i chętnie bym połączył moją wizytę z degustacją piwa na Aida Blu, jeśli to możliwe. Prosiłbym o info, pewnie nie tylko mnie to interesuje
                Chyba Krzysztof wszystko wyjaśnił.

                "Dzięki przychylności zaprzyjaźnionego Piwowara po przejściu weryfikacji pod względem bezpieczeństwa wszedłem na pokład Aidablu."

                Masz bilet, to możesz wejść.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kruger_nr1 Wyświetlenie odpowiedzi
                  W temacie na forum nie ma jakichś pewnych informacji, a chciałbym wiedzieć czy jako zwykły klient chcący spróbować piwka jest możliwość dostać się na pokład Aida Blu w tym celu i jak tego dokonać? Będę w Gdyni i chętnie bym połączył moją wizytę z degustacją piwa na Aida Blu, jeśli to możliwe. Prosiłbym o info, pewnie nie tylko mnie to interesuje
                  Jeżeli masz około 5 tys. dolarów możesz sobie zafundować dziesięciodniową rundkę po Bałtyku i Morzu Północnym.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • PiwowarAG
                    Member
                    • 09-2007
                    • 54

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Mają, celnicy weszli na statek aborcyjny i przeszukali go.


                    Coś się uparł z tą aborcją? To był przykład o tym czy obcy statek obowiązuje polskie prawo. Do aborcji prawo obowiązuje a do warzenia piwa nie????

                    Czy warzenie piwa na statku, na polskich wodach terytorialnych nie podlega polskiemu prawu? A więc legalizacji sprzętu itd.

                    Jeżeli tak, to to też było przestępsto, skarbowe.

                    Daj sobie juz spokój z aborcją i napisz jezeli wiesz, czy statek pod zagraniczną bandera jest eksterytorialny czy nie.
                    Ja się z tą aborcją nie uparłem, tylko ten przykład mi tu nie pasuje. Mój podatkowy punkt widzenia już wyjaśniłem.

                    Comment

                    • przemo70
                      † 1970-2019 Piwosz w Raju
                      • 05-2007
                      • 1501

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jeżeli masz około 5 tys. dolarów możesz sobie zafundować dziesięciodniową rundkę po Bałtyku i Morzu Północnym.
                      Kurde chłopaki jak za darmo a co oferują za to siano oprócz degustacji piwka z miejscowej warzelni i tej przejażdżki ?
                      Save water, drink beer ...

                      http://www.parowozy.com.pl/
                      http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                      https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                      Comment

                      • Krzysztof
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 1689

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dzizas. Rozmawialiśmy o tym czy na statku zagranicznym, który przypływa do Polski obowiązuje polskie prawo. Tak trudno to zrozumieć?
                        Nie potrafię udzielić informacji czy na obcym statku obowiazuje polskie prawo. Zakładając, że to prawo obowiązuje proponuję przeanalizować następujące rozporządzenie ministra finansów z 26 lutego 2009 r. w sprawie zwolnień z podatku akcyzowego.

                        Link:



                        Proszę zwrócić uwagę na paragraf 20.

                        § 20. 1. Zwalnia się od akcyzy z chwilą sprzedaży alkohol etylowy i produkty pośrednie
                        w opakowaniach o pojemności nie większej niż 50 ml, wina i napoje fermentowane w
                        opakowaniach nie większych niż 1 l, piwo w opakowaniach nie większych niż 0,5 l i papierosy w opakowaniach zawierających nie więcej niż 30 sztuk, tytoń do palenia w opakowaniach nie większych niż 40 g, dostarczane ze składu podatkowego na terytorium kraju lub, w przypadku importowanych wyrobów dostarczane z wolnego obszaru celnego i składu wolnocłowego napokłady samolotów, statków oraz promów morskich, pod warunkiem, że są rozdawane lub sprzedawane do bezpośredniej konsumpcji przez podróżnych lub załogę podczas trwania podróży w rejsach międzynarodowych.
                        2. Zwolnienie, o którym mowa w ust. 1, stosuje się również w przypadku:
                        1) alkoholu etylowego i produktów pośrednich w opakowaniach o pojemności większej niż 50 ml,
                        2) win i napojów fermentowanych w opakowaniach o pojemności większej niż 1 l,
                        3) piwa w opakowaniach o pojemności większej niż 0,5 l
                        – pod warunkiem że te wyroby, przed rozdaniem lub sprzedasą do bezpośredniej konsumpcji przez podróżnych lub załogę podczas trwania podróży w rejsach międzynarodowych, są rozlewane do naczyń stosowanych zwyczajowo w gastronomii do spożywania takich wyrobów.
                        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                        www.twojmalybrowar.pl

                        Comment

                        • Krzysztof
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 1689

                          #27
                          cd.

                          3. Zwolnienia, o których mowa w ust. 1 i 2, mają zastosowanie, pod warunkiem że:
                          1) nabywca wyrobów pochodzących z importu, przy ich wyprowadzaniu z wolnego obszaru
                          celnego lub składu wolnocłowego, złoży naczelnikowi urzędu celnego oświadczenie, że
                          nabywane wyroby akcyzowe będą przeznaczone wyłącznie do bezpośredniej konsumpcji przez podróżnych lub załogę podczas trwania podróży;
                          2) sprzedaż lub rozdanie wyrobów akcyzowych podróŜnym lub załodze nastąpi podczas trwania podróży, opakowania jednostkowe wyrobów akcyzowych, o których mowa w ust. 1, sprzedawanych lub rozdawanych podróżnym lub załodze zostaną otwarte przed rozdaniem lub sprzedażą, a alkohol etylowy lub produkty pośrednie w opakowaniach o pojemności większej niż 50 ml, wino i napoje fermentowane w opakowaniach o pojemności większej niż 1 l i piwo w opakowaniach o pojemności większej niż 0,5 l, zostaną rozlane i podane w stosowanych zwyczajowo w gastronomii naczyniach;
                          3) w przypadku podróży statkiem lub promem morskim, podróŜ ta odbywa się z bezpośrednim wpłynięciem do zagranicznego portu, który oddalony jest od polskich wód terytorialnych co najmniej o 40 mil morskich.

                          Wg mojej oceny piwo sprzedawane na statku jest zwolnione z akcyzy.
                          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                          www.twojmalybrowar.pl

                          Comment

                          • Krzysztof
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 1689

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kruger_nr1 Wyświetlenie odpowiedzi
                            W temacie na forum nie ma jakichś pewnych informacji, a chciałbym wiedzieć czy jako zwykły klient chcący spróbować piwka jest możliwość dostać się na pokład Aida Blu w tym celu i jak tego dokonać? Będę w Gdyni i chętnie bym połączył moją wizytę z degustacją piwa na Aida Blu, jeśli to możliwe. Prosiłbym o info, pewnie nie tylko mnie to interesuje
                            Z przykrością informuję, że wizyta na Aidablu w "kształcie" który przytaczasz jest niemożliwa.

                            Swoją wizytę anonsowałem pół roku temu. Kapitan statku, który odwiedził nas podczas warzenia w Papenburgu podczas rozmowy powiedział: "do zobaczenia w Gdyni". Więc słowo stało się faktem. Poza tym inwestor docenił mój wkład w szkolenie piwowara i w wizytę z stoczni.
                            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                            www.twojmalybrowar.pl

                            Comment

                            • Micho441
                              • 04-2008
                              • 812

                              #29
                              Sam zobacz co za 1.649EURO oferują podczas 10-dniowego rejsu.Skąd Abernacka wymyślił 5.000USD?

                              Comment

                              • Micho441
                                • 04-2008
                                • 812

                                #30
                                To miała być odpowiedź dla przemo70

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎