Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

AidaBlu w Gdyni!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yoorga
    Junior
    • 01-2006
    • 3

    #46
    I warzelnia..
    Attached Files

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szach-Mat Wyświetlenie odpowiedzi
      Za pierwszym i jedynym póki co razem, Aidablu odpłynęła z Gdyni o 16.00 Kanjpa, gdzie podawane jest piwo z okrętowego browaru, jest otwierana o 18.00. Nie wiem czy statek w następnych terminach planuje postać w porcie dłużej, ale lokal będzie raczej otwarty tak jak zwykle to chyba kończy dyskusję o sprzedaży piwa w zgodzie z polskim prawem
      możesz to napisać po polsku, bo nijak Ciebie nie rozumię.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #48
        ... usunięty post
        Last edited by e-prezes; 17-05-2010, 22:10.

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          możesz to napisać po polsku, bo nijak Ciebie nie rozumię.
          A co tam jest nie zrozumiałe?
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • szach-Mat
            Junior
            • 12-2008
            • 3

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            możesz to napisać po polsku, bo nijak Ciebie nie rozumię.
            "rozumiĘ"? teraz wszystko jasne, dlaczego mój język do Ciebie nie przemówił.
            Mniejsza z tym. Chodziło tylko o fakt, że w godzinach obecności statku w Gdyni, piwa z tamtejszego browaru oficjalnie nie zasmakujesz. Nie ma znaczenia czy ktoś serwuje je w kuflu czy w kegu.

            Comment

            • Krzysztof
              Senior
              • 04-2001
              • 1689

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szach-Mat Wyświetlenie odpowiedzi
              "rozumiĘ"? teraz wszystko jasne, dlaczego mój język do Ciebie nie przemówił.
              Mniejsza z tym. Chodziło tylko o fakt, że w godzinach obecności statku w Gdyni, piwa z tamtejszego browaru oficjalnie nie zasmakujesz. Nie ma znaczenia czy ktoś serwuje je w kuflu czy w kegu.
              I tak to należy rozumieć.
              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
              www.twojmalybrowar.pl

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #52
                Zatem nie widzę sensu podawania godzin otwarcia.

                Comment

                • szach-Mat
                  Junior
                  • 12-2008
                  • 3

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zatem nie widzę sensu podawania godzin otwarcia.
                  Gdyby nie godziny otwarcia, ta dyskusja pewnie by się wlekła w nieskończoność. Napisz jeszcze coś, bo chyba bardziej zależy Ci na tym żeby mieć ostatnie zdanie w temacie, niż żeby powiedzieć coś wnoszącego do sprawy.

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szach-Mat Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...) Kanjpa, gdzie podawane jest piwo z okrętowego browaru, jest otwierana o 18.00. Nie wiem czy statek w następnych terminach planuje postać w porcie dłużej, (...)

                    Będzie tylko jedna okazja w tym sezonie, aby się o tym przekonać. W dniu 22 czerwca statek ma zaplanowany postój do godziny 22:00. Nie można tego przegapić
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      #55
                      Gdzie mogę sprawdzić, kiedy statek cumuje/kotwiczy w Kopenhadze?
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                        Będzie tylko jedna okazja w tym sezonie, aby się o tym przekonać. W dniu 22 czerwca statek ma zaplanowany postój do godziny 22:00. Nie można tego przegapić
                        czyli jednak będzie można wypić tego piwa?! wydawało mi się, że zarówno warzenie jak i wyszynk musi odbywać się poza wodami terytorialnymi.

                        Comment

                        • Krzysztof
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 1689

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          czyli jednak będzie można wypić tego piwa?! wydawało mi się, że zarówno warzenie jak i wyszynk musi odbywać się poza wodami terytorialnymi.
                          Przeczytaj proszę akt prawny, który przywołałem.
                          Wynika z niego ze wyszynk moze obbywać sie podczas rejsu miedzynarodowego.
                          tak naprawdę samo warzenie nie ma nic do rzeczy, gdyż opodatkowana jest sprzedaż piwa a ścislej mówiąc wydanie piwa z browaru nie produkcja.
                          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                          www.twojmalybrowar.pl

                          Comment

                          • Krzysztof
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 1689

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                            W dniu dzisiejszym do nabrzeża francuskiego w Gdyni zacumował pierwszy na świecie statek wycieczkowy z zainstalowanym i produkujacym piwo browarem restauracyjnym.

                            Na statku zainstalowana jest szklana warzelnia o wybiciu 5,5 hl dostarczona przez firmę Joh. Albrecht - dostawcę instalacji dla browarów Bierhalle.

                            Dzięki przychylności zaprzyjaźnionego Piwowara po przejściu weryfikacji pod względem bezpieczeństwa wszedłem na pokład Aidablu.


                            Obejrzałem statek, który od mojej poprzedniej wizyty w grudniu 2009 nabrał blasku.

                            Piłem piwo, dobre piwo.

                            Obecnie dostepne są:
                            - Weizen
                            - Maibock
                            - Hovels.

                            Około godziny 12 rozpoczęła się następna warka Hovelsa. Miełem możliwość rozpoczęcia warki przez wsypanie słodu do wody. Odbyło to się dokładnie 6 miesięcy (pierwsza warka 13.12.2009 r.) po tym jak gotowałem z Piwowarem pierwszą warkę w historii browarnictwa restauracyjnego na statku. Miało to miejsce w stoczni Meyera w Papenburgu.

                            Po przygotowaniu postaram się zamieścić kilka fotek.


                            Pisząc "zaprzyjaźnionego Piwowara" miałem na mysli zatrudnionego na statku człowieka a nie Forumowego Piwowara. Zazanaczam ze to sa dwie rózne osoby.

                            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                            www.twojmalybrowar.pl

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                              Przeczytaj proszę akt prawny, który przywołałem.
                              Wynika z niego ze wyszynk moze obbywać sie podczas rejsu miedzynarodowego.
                              tak naprawdę samo warzenie nie ma nic do rzeczy, gdyż opodatkowana jest sprzedaż piwa a ścislej mówiąc wydanie piwa z browaru nie produkcja.
                              fakt, masz rację. zaćmiło mnie tym warzeniem poza terytorium Polski. niemniej dalej nie rozumiem sensu podawania godzin otwarcia. czy z tego wynika, że będzie wtedy warzenie? czy może chodzi jedynie o możliwość obejrzenia sprzętu, samego sprzętu?

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10837

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                                (...)czy może chodzi jedynie o możliwość obejrzenia sprzętu, samego sprzętu?
                                Na pewno nie będzie takiej możliwości!!
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎