Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Litovel, Jurand Extra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Litovel, Jurand Extra

    Butelka 0,5 litra, alkohol 6 %, eks. 13%, kapsel goły pod złotkiem, robione dla Barlana
    Kolor - ciemne złoto, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - lekki słód
    Gaz - ok
    Smak - wyraźny słód, średni chmiel, średnia słodycz i goryczka
    Poprawne wypijalne czeskie piwo

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2875 - moje 1468 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Jurand Extra:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #3
      Kolor na 5, ciemne złoto. Piana umiarkowanie wysoka, średnio bąblowa, dziurawiejąca,
      umiarkowanie szybko opada i umiarkowanie zostaje na szkle w postaci umiarkowanych krzaczków. W sumie umiarkowanie średnia ta piana była. W zapachu słód delikatnie dochmielony w tle. W smaku też słód z lekkimi akcentami chmielowymi. Goryczka w miarę wyraźna jednak w tle czuć też jakąś słodycz. Jurand w wersji Extra jest trochę bardziej treściwy niż Premium ale sprawia wrażenie trochę wodnistego. Wysycenie bardzo wysokie.

      Jak dla mnie oba Jurandy zasługują na podobną ocenę pomimo wyraźnych różnic.
      Do tego etykieta zdecydowanie ładniejsza od wersji staro-olsztyńskiej. Jeszcze przydałby się do tego kapsel jakiś ciekawy do kolekcji i byłoby całkiem nieźle.

      Zakupione w M&L Delikutasy w Sulejówku
      Data ważn.: 12.11.2010
      Degustowane przy dźwiękach zeszłorocznego albumu Chikenfoot [Satriani, Hagar, Smith, Anthony]
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Ciekawe, też jestem w trakcie spożycia.
        Jak dla mnie to piwo do spróbowania, zaliczenia i zapomnienia. Są dziesiątki lepszych czeskich piw.
        Z tych dwóch wybrałbym jednak wersję Premium.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • GaryFisher
          Senior
          • 10-2009
          • 739

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Ciekawe, też jestem w trakcie spożycia.
          Jak dla mnie to piwo do spróbowania, zaliczenia i zapomnienia. Są dziesiątki lepszych czeskich piw.
          Z tych dwóch wybrałbym jednak wersję Premium.
          Bo są to raczej średniaki. Problem tkwi w tym, że naszym średniakom brakuje jednak dużo do tych czeskich (jak to napisałem w temacie Juranda Premium... chyba napisałem, nie pamiętam). Faktem jest też, że raczej nie będę ani jednego ani drugiego szukał (to szukanie chyba nieładnie wygląda w temacie czeskich piw) po sklepach

          PS: wczoraj piłem Warkę Jasną"Pełną" więc mam porównanie jeśli chodzi o średniaki nasze i czeskie
          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

          Comment

          • GaryFisher
            Senior
            • 10-2009
            • 739

            #6
            A do tego dochodzi kwestia rozwodnienia wersji Extra więc też chyba wybrałbym Premium jako fan goryczki
            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Kupione w Rodzince Bis za 3,70 zł.

              Kolor: Bardzo ładne ciemne złoto.
              Piana: Wysoka, gruboziarnista. Opada do solidnej kołderki i pozostaje na ściankach.
              Zapach: Silny, ale nieprzyjemny. Czuć piwniczną słodowość, czuć też sporą metaliczność.
              Smak: Mdląca słodowość, sprawiająca wrażenie rozwodnionego piwa mocnego. Do tego solidna, ale niezbyt przyjemna goryczka. Wodniste, nieprzyjemne, gorzkie i niedobre.
              Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha.
              Uwagi: Da się wypić, ale ledwo-ledwo.
              Last edited by Twilight_Alehouse; 20-08-2010, 23:08.

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Piwo zakupione w sklepie Kocyk. Butelka 0,5l. Moc 6%, ekstrakt 13. Kolor leciutko miedziany, średnio ciemny, ładny. Piana średnio duża, drobniutka, biała. Dość szybko opadła do grubego, trwałego kożucha. Zapach początkowo z nutami chmielowymi. Z czasem mocno zaczynają dominować nuty słodowe. W porównaniu do Juranda Premium wyczuwa się jakby alkohol w słodowych nutach. Smak wyraźnie mocniejszy od Premium. Mocniejszy słód i posmaki alkoholowe, na szczęście nie za mocne. Goryczka mocna, ale nie specjalna. Wysycenie dość silne jak na 13. Opakowanie jak u sibarha. Nic specjalnego, ale brzydkie nie jest. Parametry podane. Kolorystycznie bardziej podoba mi się Jurand Premium. Takie sobie piwo, wyraźnie gorsze od wersji Premium. Extra jest trochę taki przyciężki. Brak mu „lekkości”, i nie chodzi tu o zbyt dużą moc. Ocenia je na +3 (1 – 6).
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎