Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Przewodnik po polskich browarach 2019!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 16-03-2016, 08:42
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

"Kolekcjonowanie" browarów rozpocząłem pod koniec lat 90-tych. Jednakże dopiero wydawnictwo "Przewodnik Piwosza" z 2002 roku, zaszczepiło we mnie pasję piwnych wojaży.

Najnowszy wpis: (26.III.): Browar Wehikuł z Milanówka
Odpowiedz cytując
Stare 27-12-2016, 07:52
Senior

Standardowy

Czas podsumować 2016 rok. Nie był on dla mnie zbyt intensywny pod względem turystycznym. Powodów tego stanu rzeczy było kilka, m.in. przeprowadzka do nowego mieszkania. Mam jednak nadzieję, że w przyszłym roku odbije to sobie z małą nawiązką (dwa urlopy już mam zatwierdzone w kadrach )

W roku 2016 odwiedziłem 92 browary:
- 39 browarów niemieckich
- 34 browary angielskie
- 12 browarów wietnamskich
- 7 (niestety tylko!) polskich browarów

Łącznie 989 browarów.

Odpowiedz cytując
Stare 27-12-2016, 08:41
Fotka Użytkownika: Pendragon
Pendragon Pendragon is offline
Senior

Miejscowość: Starogard Gdański
Standardowy

Celujesz w to, by #1000 był jakiś wyjątkowy?

moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
Odpowiedz cytując
Stare 27-12-2016, 08:46
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
Celujesz w to, by #1000 był jakiś wyjątkowy?
Nie Aczkolwiek wiem już, który to browar będzie . Jak nic niedobrego się nie wydarzy, to wiekopomna chwila nastąpi 4 stycznia.

Odpowiedz cytując
Stare 27-12-2016, 13:36
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
...przeprowadzka do nowego mieszkania.
To to lokum opodal ostatniego zlotowiska? Czy jednak po zlocie trzeba się było przeprowadzić?
Odpowiedz cytując
Stare 27-12-2016, 13:49
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
To to lokum opodal ostatniego zlotowiska? Czy jednak po zlocie trzeba się było przeprowadzić?
Na całe szczęście nie musiałem się stamtąd wyprowadzać

Odpowiedz cytując
Stare 05-01-2017, 13:58
Fotka Użytkownika: Maremali
Maremali Maremali is offline
Senior

Miejscowość: Marki
Standardowy takie małe podsumowanie

Poniżej skromne zestawienie odwiedzonych przeze mnie browarów:
- Polska 74 + 5 (pod bramą)
- Czechy 27 + 1 (pod budynkiem)
- Szwecja 5 + 1 (pod budynkiem)
- Litwa 3
- Francja 2
- Cypr 1
- Niemcy 1
Z założonych na zeszły rok odwiedzin browarów zagranicznych nie udało mi się tylko z jednym przez własną nieuwagę przyjechałem w dzień, w którym browar był nieczynny
jeśli chodzi o polskie rzemieślnicze to nie będąc blogerem lub sędzią piwnym ewentualnie znajomym "króliczka" to umówienie się na wizytę niejednokrotnie graniczy z cudem.
Odpowiedz cytując
Stare 05-01-2017, 14:06
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali Wyświetlenie odpowiedzi
(...)
jeśli chodzi o polskie rzemieślnicze to nie będąc blogerem lub sędzią piwnym ewentualnie znajomym "króliczka" to umówienie się na wizytę niejednokrotnie graniczy z cudem.
Podejrzewam dlaczego
Odpowiedz cytując
Stare 06-01-2017, 12:17
Fotka Użytkownika: grzeber
grzeber grzeber is offline
Senior

Miejscowość: Mokotowo
Standardowy

Abernacka dobił już do 1000. Gratulacje!

www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
Odpowiedz cytując
Stare 06-01-2017, 18:05
Fotka Użytkownika: fans
fans fans is offline
Senior

Miejscowość: podlubelska wieś
Standardowy

W 2016 u mnie cienizna totalna.Jamrozowa Polana w recepcji całego kompleksu i Pivovar Braumov pod bramą.Abernacka kapelusz z czerepa.
Odpowiedz cytując
Stare 06-01-2017, 18:17
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Swoją drogą, zastanawiam się, czy jest ktoś, kto np odwiedził wszystkie istniejące polskie browary i pił przynajmniej po jednym piwie z każdego z nich?
Odpowiedz cytując
Stare 06-01-2017, 18:27
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Na 99 procent nie ma takiej osoby
Zresztą najlepsi na tym polu forumowicze wpisali tutaj swoje polskie osiągnięcia i nawet ich liczby są zdecydowanie mniejsze od obecnej, czy aktualnej w dniu podawania ich wyliczeń, sumy wszystkich polskich browarów.

No chyba że jest jakiś cichy, skromny forumowicz który dokonał tego wyczynu i nie chwali się publicznie

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 06-01-2017, 19:35
Fotka Użytkownika: wpadzio
wpadzio wpadzio is online now
Senior

Miejscowość: Warszawa - Natolin
Standardowy

Wcale nie musi być forumowicz. Mogę sobie wyobrazić ludzi, którzy nie słyszeli o browar bizie, czy wręcz w ogóle nie udzielają się online. Ale robią swoje, spełniają swe pasje. Na przykład zbieranie hotelowych mydełek, pistoletów na wodę, tubek po paście do zębów czy też etykiet zapałczanych (znałem osobiście człowieka, który zbierał takowe z całego świata, a samych chińskich miał ponad 50 tysięcy, wszystko osobiście lub listownie, żadnej sieci...)
Odpowiedz cytując
Stare 06-01-2017, 20:08
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

Robi się pomału mały offtop ale nic to.
Podejrzewam że gdyby wspomniany koleszka znał innych kolekcjonerów mydeł a dokładnie gdyby tacy byli, to pewnie jego kolekcja była by jeszcze większa gdyż miałby możliwość wymiany swoich dubli na egzemplarze których nie udało mu się złapać a złapali inni kolekcjonerzy. Tak jest w wielu innych rodzajach kolekcjonerstwa. Jeśli jesteś sam, ograniczasz się w pewnym sensie do jedynie swoich możliwości zbierackich to na pewnie nie wyłapiesz tylu przedmiotów ile mógłbyś wyłapać mając dodatkowo opcję zdobycia ich od innych pasjonatów.
Na jeżdżenie po browarach może się to dokładnie nie przekłada bo nie są to fizyczne przedmioty ale jeśli, jak zasugerowałeś, taki potencjalny rekordzista nie zna takich stron jak nasza (czy inne piwnych fanatyków gdzie podane na tacy są takie informacje jak np adresy browarów czy świeże informacje o ich powstawaniu które szczególnie ostatnio jest bardzo burzliwym zjawiskiem) to może być mu na prawdę ciężko osiągnąć jakiś imponujący wynik.
Druga sprawa to coś co nazwę powiedzmy ogólnie "śladem". Chodzi mi o to że ktoś kto odwiedzał by bardzo dużo browarów a więc spotykał się z masą ludzi po pewnym czasie przynajmniej w tym browarowo-turystycznym środowisku stawał by się coraz bardziej rozpoznawalny i właśnie nawet nieświadomie pozostawiał po sobie taki "ślad". Znali by go piwowarzy, właściciele niewielkich browarów a więc ludzie którzy częściowo są częścią naszego grona. Zaryzykuję stwierdzenie że rawie każdy z nas zna kogoś "z branży" a takie media jak np internet znacznie ułatwiają przepływ informacji i zawieranie znajomości.

No ale może czas pokaże że jednak to błędny tok myślowy i kiedyś niespodziewanie dowiemy się o takiej osobie.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie

Cooper edytował/a post 06-01-2017 o godz. 20:13.
Odpowiedz cytując
Stare 06-01-2017, 20:41
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

No to aby było w temacie i ja się pochwalę...

Polska 32
Białoruś 8
Łotwa 4
Węgry 2

łącznie 46

Rekordowy był rok 2014, ale często wracam do tych samych zamiast odwiedzać nowe
Odpowiedz cytując
Stare 06-01-2017, 21:29
Prusak Prusak is offline
Senior

Standardowy

A to też jest sposób. Ja kiedyś, założywszy że nie znajdę tyle czasu, żeby być we wszystkich browarach w Polsce czy Europie Środkowej (zresztą, nie byłem przekonany co do sensu takiego działania), chciałem mieć na rozkładzie przynajmniej degustację piw ze wszystkich browarów polskich, ale też dałem sobie spokój. Nie da się ściągnąć z każdego browaru przez internet, od jazdy odciągają inne sprawy, a znajomych też ma się nie wszędzie albo nie wszędzie się udają.
Im człowiek starszy, tym chyba bardziej traktuje takie "kolekcjonerstwo" z dystansem. Może lepiej właśnie wracać do już wizytowanych i próbowanych?
Odpowiedz cytując
Stare 06-01-2017, 21:40
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

Ja już dawno nawet nie tyle co odpuściłem (bo ścigać się z najlepszymi tutaj nigdy nie miałem szans) co nawet specjalnie nie liczę na bieżąco gdyż dociera do mnie ile tych browarów już mamy i ile i w jakim tempie otwiera się kolejnych.
Póki co to może jeszcze jedynie w browarach irlandzkich lideruję się tutaj ilościowo choć niebawem pewnie przegoni mnie Abernacka gdyż już nie nabijam tej liczby a i wśród innych forumowiczów kraj ten jest podejrzewam popularną destynacją nazwijmy to turystyczno-pracowniczą

Odpowiedz cytując
Stare 06-01-2017, 22:18
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

W sumie z nudów podliczyłem sobie finalnie odwiedzone irlandzkie browary (bez Irlandii Północnej). Jeśli jest pomyłka to na pewno bardzo śladowa. Wyszło mi:

- 38 browarów czynnych w momencie odwiedzin
- 9 browarów nieczynnych od dłuższego lub krótszego czasu jednak zachowane były przynajmniej częściowo budynki.

Łącznie wychodzi 47 browarów.
Do tego na szybko z pamięci minimum 2 miejsca gdzie dokładnie wiem że znajdowały się historyczne browary jednak nie pozostał po nich żaden ślad.

Odpowiedz cytując
Stare 09-01-2017, 12:02
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Rok 2016 sumujemy, kolejne odwiedzone browary, zmiany pogrubione

1. Polska - 163
2. Czechy - 18
3. Holandia - 1
4. Estonia - 1
5. Litwa - 4
6. Słowacja - 27
7. Słowenia - 18
8. Tunezja - 1
9. Egipt - 1
10. Mołdawia - 9
11. Macedonia - 3
12. Serbia - 16
13. Albania - 10
14. Czarnogóra - 1
15. Kosowo - 1
16. Syria - 2
17. Liban - 4
18. Malta - 2
19. Łotwa - 1
20. Rumunia - 3
21. Wietnam - 20
22. Rosja - 8
23. Liechtenstein - 3
24. Szwajcaria - 2
25. Monako - 1
26. Bośnia i Hercegowina - 15
27. Gruzja - 11
28. Dania - 2
29. Indie - 6
30. Austria - 1
31. Palestyna - 2
32. Izrael - 2

z polskich:
Restauracyjne
Soma, Bierhalle W-wa, Bierhalle Łódź, Spiż Wrocław, Brovarnia, Pivovaria, Browarmia, Brovaria, CK, Marysia, Grill Łódź, Grill Warszawa, Kameralna, Majer, Bielitzer, Zadyma, Grodzka, Czenstochovia, Kujanki, Kalisz, Kowal, Tumski, Hotel Płock, Warzelnia Piwa, Olbracht, Szymbark, Krajcar, Trzy Korony, Zamość, Nowy Sącz Bierhalle, Biała Podlaska Osjann, Lublin Lwów, Szczecin Stara Komenda. Hrubieszów Sulewski, Racibórz Rynek. Rybnik Tragarz, Czechowice-Dziedzice Dziedzice, Siedlce Brofaktura, Bierhalle Wilanów, Łódź Księży Młyn, Rzeszów Stary Browar Rzeszowski, Uniejów Wiatr, Olsztyn Zamkowy Młyn, Zielona Góra Haust, Poznań Ułan Browar

Istniejące: Okocim, Żywiec, Van Pur, Kłodawa, Czarnków, Jabłonowo, Zawiercie, Racibórz, Gościszewo, Olsztyn-Kormoran, Natolin, Pokrówka, Białystok Dojlidy, Ciechanów, Warka, Łomża, Grybów, Tarczyn, Wąsosz, Sierpc, Jędrzejów, Łódź 1, Piotrków Trybunalski – Sulimar, Bojanowo, Miłosław, Bednary, Lublin Nr.1, Piotrków Jan Olbracht, Bielanka, Błonie Artezan, Nowy Drzewicz Hopium, Łąkomin, Białystok Gloger, Osmola Stara Szkoła, Cieśle, Żyrardów Beer Bros, Zarzecze, Zwoleń Maryensztadt, Łódź Antybrowar, Uherce Mineralne Ursa Maior, Wojkówka Z&Z, Łańcut – nowy, Poniatowa Browar Zakładowy, Dukla, Hajnówka Markowy, Szkaradowo Nepomucen, Połczyn-Zdrój, Witnica, Nowa Wieś EDI, Harasimowicze Słodowy Dwór, Łoziska BeerLab, Warszawa Palatum

Zamknięte: Babin, Podole, Dębowa Góra, Jatutów, Olsztyn, Szczytno, Biskupiec, Barczewo, Antonowo, Kętrzyn, Krasnystaw, Chełm, Chełm Wist, Dąbrowa, Jeżewo, Suwałki, Wyszków, Warszawa Królewskie, Konstancin, Radom, Pisary, Poznań Hugger, Drozdowo Dan-Czer, Okuniew, Szczyrzyc, Tymbark, Ostrowiec Świętokrzyski, Zwierzyniec, Częstochowa Kmicic, Łódź 2, Łódź 3, Zduńska Wola, Męcka Wola, Bielsko Biała, Chomęcice, Starogard Gdański, Nidzica, Janów Lubelski, Trzemeszno, Bytów, Zarszyń, Niechanowo, Trojanów, Tomaszów Mazowiecki, Kielce Belgia, Zamość, Żnin, Ćmielów, Sarnaki, Sitnik, Karlino, Lublin Nr.2, Lublin Jensza (Kijoka), Sierpc Pehlke, Maszewo, Piotrków Brauliński, Słobity, Suchań, Chociwel,Łańcut, Strzyżów, Dukla, Zaczernie, Krotoszyn, Poznań Kobylepole, Łobez

Co daje razem już 359 odwiedzone browary
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 09-01-2017, 12:25
Prusak Prusak is offline
Senior

Standardowy

A który to zamknięty browar w Dukli odwiedziłeś, można wiedzieć?
Odpowiedz cytując
Stare 09-01-2017, 12:25
Fotka Użytkownika: dryx
dryx dryx is offline
† 1966-2017 Piwosz w Raju

Miejscowość: Cieszyn
Standardowy

Ja natomiast w zeszłym roku odwiedziłem 88 browarów:
Polska 35
Węgry 22
Kazachstan 14
Białoruś 4
Ukraina 5
Gruzja 6
Czechy 2
Odpowiedz cytując
Stare 09-01-2017, 12:38
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
ten:
http://www.browar.biz/galeria.php?id=20902
w galerii jest więcej zdjęć
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 09-01-2017, 12:40
Fotka Użytkownika: Pendragon
Pendragon Pendragon is offline
Senior

Miejscowość: Starogard Gdański
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
Rzut beretem od obecnego browaru Dukla, który faktycznie w Dukli się nie znajduje, istniał kiedyś (prawdopodobnie do 1910) inny browar - już w granicach miasta.

moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
Odpowiedz cytując
Stare 09-01-2017, 12:52
Prusak Prusak is offline
Senior

Standardowy

Jeśli to ten, to właściwie nie ma czego odwiedzać, jest to porośnięta chaszczami ruina, bez śladów czegokolwiek w środku, wejście tam wymaga w sezonie dużego samozaparcia.
Odpowiedz cytując
Stare 09-01-2017, 17:26
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
Abernacka dobił już do 1000. Gratulacje!
Dzięki

Tak, 4 stycznia odwiedziłem tysięczny browar w swojej podróżniczej karierze. Był to Pivovárek Na Kopečku w czeskiej Svitavie. Od tego momentu udało mi się jeszcze odwiedzić cztery inne browary, co daje łączną sumę 1004 browarów.

Co ciekawe, przygoda z piwną turystyką wcale mi się nie znudziła, a wydarzenie z przed kilku dni, jeszcze bardziej mnie napędza do odkrywania piwnego świata. Najlepszym dowodem na to twierdzenie jest to, że kolejną wyprawę zaplanowałem już za siedem tygodni. Tym razem padło na browary w Ameryce Południowej.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg DSC05528.JPG (38,2 KB, liczba wyświetleń: 128 )

abernacka edytował/a post 09-01-2017 o godz. 17:27.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Godziny podane są wg strefy czasowej GMT +1. Stronę wygenerowano o 23:45.

Browar.biz: ©2000 - 2019, Pub.Net wszelkie prawa zastrzeżone | Serwis przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Oprogramowanie Forum: vBulletin ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Swoje piwo domowe uwarzysz z Centrum Piwowarstwa - zaopatrujemy Piwowarów domowych w surowce i sprzęt do warzenia a Piwoszy w wiedzę o piwie i piwowarstwie.