Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prośba o identyfikację podkładek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • noodles
    Senior
    • 09-2005
    • 700

    #16
    Smejd to czeski Pilsner Urquell a niebieska gwiazda to szwajcarski Hurlimann.
    Moja kolekcja podstawek

    Comment

    • volodos
      Senior
      • 09-2008
      • 717

      #17
      Choinka to browar Frohe Weinachten Tak serio to nie sądzę, że jest piwna.

      Comment

      • genea
        Senior
        • 02-2006
        • 1515

        #18
        Czy to piwna? Wydaje mi się, że nie, ale chciałbym się upewnić. Podkładka jednostronna.
        Attached Files
        Last edited by genea; 17-01-2011, 00:09.
        Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
        Bractwo Piwne

        Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
        Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #19
          Że piwna to widzisz sam. Jednak raczej nie wydana przez browar a o to Ci pewnie chodzi. Myślę że to coś w klimatach naszych prl-owskich podstawek Społem czy czechosłowackich Jednota.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Grothesk
            Senior
            • 11-2005
            • 811

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika genea Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy to piwna? Wydaje mi się, że nie, ale chciałbym się upewnić. Podkładka jednostronna.
            Mój czechosłowacki trochę kuleje, ale tu jak byk napisano Restauracja i Jadalnia, życzymy wam smacznego więc o piwo nawet bardziej niż na pewno nie chodzi. Nie ma tej podstawki w katalogu czeskich podstawek. Taka sama sytuacja jak z bardzo popularnymi podstawkami barowymi z Litwy. Zostaw sobie jako ciekawostkę albo podłóż pod szafę żeby się nie "chybała". ;-P


            Grothesk

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23792

              #21
              Grothesk, piwo jest wizualnie Chyba że to puchar z lodami...
              Last edited by ART; 17-01-2011, 08:27.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • waclaw67
                Senior
                • 06-2009
                • 485

                #22
                W parze,mają się lepiej.
                Attached Files

                Comment

                • Grothesk
                  Senior
                  • 11-2005
                  • 811

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  Grothesk, piwo jest wizualnie Chyba że to puchar z lodami...
                  Heh, tak się skupiłem na tym co jest tam napisane, że kompletnie pominąłem to, co jest tam narysowane! Mea culpa! Nie zmienia to jednak zdania, że nie jest to podstawka żadnego browaru, a raczej coś na zasadzie - wafel baru mlecznego pani Krysi spod Radomia. Tyle! :-)


                  Grothesk

                  Comment

                  • genea
                    Senior
                    • 02-2006
                    • 1515

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...) nie jest to podstawka żadnego browaru, a raczej coś na zasadzie - wafel baru mlecznego pani Krysi spod Radomia. Tyle! :-)
                    Grothesk
                    I tym optymistycznym akcentem kończy się identyfikacja tej podkładki Idzie sobie bynajmniej nie pod nogę od stołu a do zbioru niepiwnych
                    Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                    Bractwo Piwne

                    Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                    Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                    Comment

                    • adi_999
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 425

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika genea Wyświetlenie odpowiedzi
                      I tym optymistycznym akcentem kończy się identyfikacja tej podkładki Idzie sobie bynajmniej nie pod nogę od stołu a do zbioru niepiwnych
                      a zbierasz takowe?? mam kilka min z Hong Kongu , Australii i innych .PW
                      mój zbiór etykiet http://picasaweb.google.com/112278001030728908988

                      Comment

                      • dryx
                        † 1966-2017 Piwosz w Raju
                        • 04-2002
                        • 1735

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                        Najniżej to Japonia browar Otaru.
                        dodam tylko, że jest to jedna z serii ośmiu podstawek, które w sumie tworzą ładną układankę przedstawiającą etapy produkcji piwa w tym browarze

                        Comment

                        • genea
                          Senior
                          • 02-2006
                          • 1515

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adi_999 Wyświetlenie odpowiedzi
                          a zbierasz takowe?? mam kilka min z Hong Kongu , Australii i innych .PW
                          Nie zbieram takich. Mam na wymianę na piwne
                          Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                          Bractwo Piwne

                          Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                          Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                          Comment

                          • genea
                            Senior
                            • 02-2006
                            • 1515

                            #28
                            Przy porządkowaniu kolekcji wypłynęły mi takie kwiatki. Lewa górna wygląda na piwną, ale jaki browar? Na rewersie jest głowa byka i napis "Ochsenfest Wetzlar". Dolna chyba nie piwna, ale nie mam pewności. Wujek google odsyła mnie do jakieś austriackiej Junge Generation
                            Attached Files
                            Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                            Bractwo Piwne

                            Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                            Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika genea Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dolna chyba nie piwna, ale nie mam pewności. Wujek google odsyła mnie do jakieś austriackiej Junge Generation
                              Raczej nie piwna, po prostu polityczna. W latach 90-tych młodzieżówki partii socjalistycznej w Austrii posługiwali się takimi podkładkami w walce politycznej. Podobnie było też w Niemczech. Nie są to więc podkładki konkretnych piw tylko partii politycznych i ich sloganów.

                              Comment

                              • Jerzy1960
                                Senior
                                • 07-2004
                                • 370

                                #30
                                Ochsenfest Wetzlar

                                Podstawka została wydana z okazji festynu "Ochsenfest Wetzlar" w 1994 w miejscowości Wetzlar (Niemcy, Land Hessen) przez 3 lokalne browary: Privatbrauerei Gebr. Waldschmidt GmbH & Co. KG Pfannenstielsgasse 17 35578 Wetzlar zamknięty w 1994r., Privatbrauerei Gebr. Euler GmbH & Co. KG Garbenheimerstr. 20 35578 Wetzlar zamknięty w 1998r. oraz Schloßbrauerei W.u.G.Wahl Braunfels W.&G. Wahl GmbH
                                Gebrüder-Wahl-Str. 21 35619 Braunfels zamknięty w 1997r. Ja bym zaliczył pod
                                Waldschmidt'a - najbardziej wyróżniony na podstawce. Mam w zbiorze nakładki na pokale z tych 3 browarów.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎