Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Matuška, Světlé

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Matuška, Světlé

    Piwo uwarzone w stosunkowo nowym minibrowarze Martina Matuški w Broumach. Pan Matuška do doświadczony mistrz piwowarski, który swoje doświadczenie zdobywał nie tylko w Czechach, ale również w Wielkiej Brytanii, a pracował m.in. U Fleků czy w Św. Norbercie w Pradze oraz browarach japońskich, koreańskich czy tunezyjskich.

    Piwo /oczywiście bez filtracji i pasteryzacji/:
    zaw. alk. 5,5%, ekstraktu na butelce nie podano /chodzi o 13%/
    aromat - dominują drożdże
    piana - trwała czapa zbudowana z średniej wielkości pęcherzyków, ładnie oblepia szkło
    barwa - żółto-złota, zmętniona
    wysycenie - wyczuwalne, ale nie nazbyt silne, drobne bąbelki ładnie szczypią koniec języka. Moim zdaniem idealne
    smak - nie ma wątpliwości: świeżość niepasteryzowanego, niefiltrowanego piwa - charakterystyczny kwasek, lekka owocowa rześkość uzupełniona lekką słodową chlebowością. Wszystko na końcu dopełnione zdecydowaną acz nienachalną goryczką. Bardzo dobrze zbalansowane. Niby klasyka, ale jaka! Świetne, zdecydowanie godne polecenia!
    Attached Files
  • Ramiel
    Senior
    • 11-2010
    • 207

    #2
    Czuć że piwo wyszło spod ręki mistrza. Jedno z lepszych czeskich jakie piłem

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Piłem dotychczas kilka czeskich jasnych 13% (Svijany, Rohozec, Krakonos) i raczej były one mniej goryczkowe niż ich lżejsi "bracia" i czasem nawet nieco słodowo-słodkawe. Matuska zburzyła ten mój porządek, jest bardzo wytrawna, ziołowa gorycz bardzo intensywna, pozostaje w ustach na długo po wypiciu. Poza trawiasto-ziołową goryczką czuć kwasowość i słodowe tło które sprawia że piwo nie jest wodnite, tylko bardzo pełne. Posmaki słodowe zdecydowanie schowane pod goryczką, w zapachu wyczułem głownie chmiel. Pite z kija w Prague Beer Museum.

      Comment

      • ZKB
        Senior
        • 12-2009
        • 172

        #4
        Wypite przed chwilą piwko. Cena druzgocąca bo wychodzi 8 zł za 0,5 l (piwo w butli 0,75l) ale naprawdę jest to majstersztyk. Piana na pół szklanki, świeżość przy wyraźnej goryczce. Świetne proporcje pomiędzy mocą piwa, goryczką i łatwością z jaką to piwko wchodzi. Z uwagi na cenę na pewno nie jest to piwo na co dzień ale wrócić do niego trzeba.
        Beer is for life not just for christmas !

        Comment

        • legart
          Senior
          • 06-2012
          • 913

          #5
          Cudowny pils. Zarówno w smaku jak i zapachu dominuje ziołowo-trawiasty chmiel. Goryczka mocna i długofiniszująca. Niezwykle gładkie i aksamitne. A i jeszcze cieszy oko opalizujące złoto plus czapa drobnoperlistej piany. Jak pije to piwo staje się refleksyjny . Pils absolutnej klasy światowej.
          Last edited by legart; 18-12-2012, 19:12.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎