Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Platan, Schwarzenberg 10

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Platan, Schwarzenberg 10

    10Blg
    4%
    pasteryzowane, jasne

    zapach: chmielowo-ziołowy
    gaz: OK
    smak: lekka piwko o smaku przede wszystkim goryczkowym ze sporą dawką chmielu, do tego trochę słodu

    ogólnie dobre lekkie piwo
    Last edited by Sokół83; 06-04-2010, 10:06.
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    Alez mnie to piwo zaskoczyło. Mialo być coś leciutkiego do obiadu... okazało się ze jeszcze przed obiadem kufel był prawie pusty

    piana: zaskakująca bardzo gęsta bez dziur, dawno takiej nie wiedziałem. Utrzymała się całkiem długo, później pozostawiła kozuch
    zapach: slodowo-kwaskowy, lekko ziołowy i chmielowy
    smak: wyraźny i bardzo pełny, słodowo - goryczkowy z lekkim kwaskiem - przyjemnie skomponowany.

    Polecam b. smaczne piwo
    LP

    Comment

    • Breakdancer69
      Member
      • 01-2011
      • 54

      #3
      Zawartość alkoholu: 4,0%
      Pojemność: 0,5 l
      Kolor: złoty
      Kraj pochodzenia: Czechy


      Smak nie zachwyca. Goryczki prawie brak. Posmaku ciężko się doszukać. Jakaś słodycz przewija się podczas picia. W moim odczuciu trochę skwaszone. Jedynie konkretna piana na plus. Zapach słaby. Nie smakowało mi. Piłem pierwszy i ostatni raz.
      Last edited by sibarh; 26-04-2011, 12:50.
      mój blog o piwach
      http://browary.blogspot.com/

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Mam trochę inne zdanie niż Breakdancer69. Uważam, że jak na dziesiątkę jest całkiem treściwe, jest lekka goryczka, wyczuwalne słodowe nuty.
        Może problem, że jest to dziesiątka, z którymi wciąż w Polsce mamy mało do czynienia.
        Stosując analogię do wina - jest to takie piwo stołowe, codziennego użytku, a nie reserve czy cuvee /kupaż/ wyjątkowych szczepów. Proponuję powrócić do niego w cieplejszym okresie, po ciężkim dniu, może będzie wtedy przyjemniejsze w odbiorze

        Comment

        • snieguuu
          Member
          • 09-2010
          • 50

          #5
          Mam podobne zdanie jak Darek... może nie wypiłem za dużo dziesiątek w swoim życiu... ale spodziewałem się większej "wodnistości" a tu jest na czym język zawiesić ... przyjemnie się pije

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
          Proponuję powrócić do niego w cieplejszym okresie, po ciężkim dniu, może będzie wtedy przyjemniejsze w odbiorze
          oj tak :]

          pozdrawiam

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Foto:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #7
              U mnie kolor znacznie ciemniejszy i pełniejszy niż u sibarha, ale może to wina zdjęcia.

              Kolor solidnej desitki - ładne głębokie złoto, klarowne.
              Opakowanie jak na zdjęciu powyżej, piwko ma 4%alk.
              Piana średniowysoka, mogłaby być nieco trwalsza.
              Zapach bardzo przyjemny - słodowy, lekko owocowy (jak z browaru restauracyjnego), świeży i lekko chmielowy.
              Smak z początku nieco wodnisty, owoce z zapachu ledwie się przebijają, są głęboko ukryte. Piwo na początku wydaje się być pustawe w smaku, jednak w miarę picia to odczucie zanika - pojawia się coraz wyraźniejszy słód. Mozna by powiedzieć, że im dalej w las tym lepiej. Finisz przyzwoity - goryczkowy z posmakiem owoców.
              Nagazowanie dość wysokie ale odpowiednie. Drobne, lekko podszczypuje.

              Piwo sinusoida. Najpierw opakowanie sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z jakimś tańszym, niewyszukanym piwem, więc nie spodziewamy się zbyt wiele. Następnie kolor zaskakuje - jest bardzo zachęcający. Potem z powrotem w dół - piana przeciętna, żeby nie powiedzieć słaba. Dalej fantastyczny zapach, czyli znowu wystrzał w górę. I na koniec smak pikuje w dół, żeby wznieść się jeszcze nieco na finiszu.

              Ogólne wrażenie jednak pozytywne.
              Last edited by wrednyhawran; 15-03-2012, 23:45.
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Schwarzenberg 10

                Kolor: Jasnozłoty, jak na dziesiątkę to OK.
                Piana: Całkiem wysoka, raczej grubobąblowa. Dość szybko opada do cienkiej warstwy. Później cienki pierścień.
                Zapach: Przyjemny. Lekko słodowy, a w tle mocne akcenty trawiasto-chmielowe. Po ogrzaniu mocniej słodowy i intensywniejszy.
                Smak: Lekko słodowy początek, całkiem treściwy. Powoli dociera całkiem mocna goryczka i zostawia długi, lekko trawiasty posmak. Początkowo drażni lekko metaliczny posmak, ale ogólnie smakowało.
                Wysycenie: Średniowysokie.
                Last edited by Kwadri; 18-03-2012, 19:37.
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • tomolek
                  Hophead
                  • 05-2006
                  • 1752

                  #9
                  Byłoby niezłe, całkiem treściwe, niezłe nachmielenie ale metaliczność jest potężna, aż w zębach zgrzyta
                  www.ohbeautifulbeer.com

                  www.mateuszdrozdowski.pl

                  „Kwaśny Edi herbu Koreb

                  Comment

                  • legart
                    Senior
                    • 06-2012
                    • 913

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Byłoby niezłe, całkiem treściwe, niezłe nachmielenie ale metaliczność jest potężna, aż w zębach zgrzyta
                    Ja też dzisiaj trafiłem na dużą dawkę metaliczności

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6124

                      #11
                      Ciekawe z tymi czeskimi holdingami browarów... to piwo jest z browaru Protivin, Lobkowicz i Platan... i może jeszcze z jakiegoś ale to w sumie nie problem...

                      Piana średnia, dość szybko opadła...
                      Kolor jaśniejsze złoto...
                      Zapach chmiel ze słodem...
                      Gaz średni...
                      Smak goryczkowy, lekkie kwaski, lekkie zboże, końcówki łyków pustawe ale całokształt ok...

                      Piwo lekkie ale w tych ramach całkiem pijalne...

                      Nowe oblicze...
                      Attached Files

                      Comment

                      • karol1000
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 1823

                        #12
                        Pivovary Lobkowicz to nazwa holdingu (dawne K Brewery), a nie browaru.
                        Pivovar Platan to stara nazwa browaru Protivin znajdujacego sie w Protivinie, ich glowna marka piwa jest piwo Platan

                        Czyli pivo Schwarzenberg jest robione dla holdingu Pivovary Lobkowicz w Protivinie w browarze Protivin (dawniej nazywanym pivovar Platan od ich glownej marki piva).
                        Przeciez to takie proste jest
                        LP

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6124

                          #13
                          No masz... jak meter sznurka w kieszeni...
                          Gdy się dokona analizy to wniosek taki na końcu jest...

                          Comment

                          • chechaouen
                            Senior
                            • 01-2011
                            • 1180

                            #14
                            Piana słaba. Zapach - super, chmielowo-ziołowy, delikatny i przyjemny. Smak zaskakuje pozytywnie, spodziewałem się lekkiej średnionachmielonej 10-ki, a tymczasem goryczka jest naprawdę solidna i głęboka, całkiem długo utrzymuje się na języku. Fajnie współpracuje z wysokim nasyceniem. Słodowość raczej na drugim planie. Przyjemne piwo, bez fajerwerków i w sumie mało oryginalny smak, ale pije się dobrze

                            Comment

                            • wit
                              Senior
                              • 12-2012
                              • 144

                              #15
                              Czy to jest to samo piwo, które aktualnie sprzedają w Lidlu z okazji dni czeskich piw? Jeśli tak, to mogę tylko pochwalić. Rześki, czysty smak, bardzo przyjemna równowaga wszystkich komponentów smakowych z nieprzesadną goryczką, przyjemny zapach. Tak na szybko komentuję, wypiłem niestety z butelki, ale chyba szybko skoczę po kolejne.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎