Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Austria, Villach, Brauhausgasse 6, Villacher Brauerei

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1412

    Austria, Villach, Brauhausgasse 6, Villacher Brauerei

    Browar przemysłowy "Villacher Brauerei" znajduje się w niezwykle korzystnej lokalizacji w centrum Villach. Odległość od dworca kolejowego to zaledwie 350 metrów w linii prostej, od starówki 400 metrów. Ciekawostką jest sąsiedztwo browaru. Dosłownie mur w mur graniczy z kościołem, co jest niespotykane i niemożliwe, przynajmniej w takich krajach jak Polska. Browar ma firmową restaurację. Serwowane są piwa warzone na miejscu, wszystkie filtrowane. Ceny za 0,5 L zaczynają się od 3,10 €. Do Villach można dojechać z Warszawy, Sosnowca i Katowic bezpośrednim, dziennym pociągiem EuroCity "Polonia". Podróż z Warszawy trwa 12 godzin.

    Zdjęcia w galerii:



  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Tak naprawdę przybytek gastronomiczny nazywa się Villacher Brauhof i mieści się przy Bahnhofstrasse 8, czyli na obrzeżach starówki, jakieś 100 metrów od płynącej leniwie przez miasteczko rzeki Drau.
    O tyle ciekawie, że zaraz na tyłach jest browar, co w zestawieniu ze starówką jest dość nietypowe. Sam obiekt dość spory, kilka niezbyt klimatycznych sal i ogródek z parasolami i rozłożystymi kasztanowcami.
    Menu dość typowe dla niemieckojęzycznego lokalu u podnóża Alp. Winersznycle w różnych odsłonach, mięcha z grilla, ciężkawe zupy, za desery robią naleśniki na słodko. Trafiłem na menu sezonowe "z kurkami", ale w daniach było ich tyle, co stary austriacki kot na... ...wiadomo .
    Beznadziejna obsługa, wiele chaotycznych, zakręconych, młodych osób, udających zajętych - tak bardzo, że przez długi czas nie mogli przyjąć zamówienia.
    Z browarowych piw z kija dostępne były: hausbier, pils, zwickl, dunkel i maerzen i jakaś lokalna wariacja "rezanego".
    W sumie na tym miejscu się trochę zawiodłem... Ciekawostka, sto metrów dalej, na deptaku, stoi miedziany pomnik piwowara z kuflem w dłoni - w sam raz na pozowane foty .

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎