Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocour Varnsdorf, Am Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    Kocour Varnsdorf, Am Lager

    Minipivovar Kocour Varnsdorf, Am Lager

    Zawartość alkoholu: 4,6%, 11-tka.
    Skład: Pitna woda, słód plzeňský, chmiel Žatecký, Amarillo.

    Opis zamieszczę przy kolejnej degustacji - chciałbym być precyzyjny, a niestety piłem je jakiś czas temu na zmianę z Pale Ale - notatek nie zrobiłem. Poprawię się! (jak tylko będzie do kupienia). Ogólne wrażenie - pozytywne.

    Import własny z Varnsdorfu.
    Attached Files
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Czy należy rozumieć, ze to American Lager?

    PS: Piękne szkiełko.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4996

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy należy rozumieć, ze to American Lager?
      AM od chmielu Amarillo.
      5400 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • porek388
        Senior
        • 11-2008
        • 213

        #4
        Kolor: złoty.
        Piana: średnioobfita, wytrzymuje ok 5 min.
        Wysycenie: duże.
        Zapach: mocny chmielowy.
        Smak: wyraźna szlachetna goryczka długo pozostająca na podniebieniu, w tle leciutki smak słodu. Smak orzeźwiający i świeży.
        Opakowanie: butelka szklana 0,5l, etykieta typowa dla tego browaru - dość ciekawa.

        Ogólnie bardzo smaczne piwo na 4,5 (1-6). Zakupione w Noprosu za 29 koron.

        Comment

        • Cannabee776i99
          Senior
          • 08-2009
          • 658

          #5
          W moim egzemplarzu zawartość alkoholu to 5,2%. W smaku i zapachu dominuje chmielowość. Silna goryczka, kojarząca się bardziej z piwami typu "ale", w tle lekkie owocowe posmaki. Bardzo ciekawe, choć mało lagerowe.

          Comment

          • Rzeszowiak
            Piwny Radykał
            • 04-2009
            • 1596

            #6
            Ponieważ piwo to zawitało do "piw regionalnych" w Rzeszowie skusiłem się na jego zakup. Cena - 7,40 zł zapewne odstraszy większość klientów.

            Po nalaniu pojawia sie ładna i trwała piana. Przyjemny chlebowo - chmielowy zapach.

            W smaku o dziwo (zapach na to nie wskazywał) dominuje silna chmielowa goryczka, innych smaków nie wyczułem.

            Ponieważ lubie mocno nachmielone piwa - jestem bardzo zadowolony z degustacji. To taka lepsza wersja Krakonosa 11-tki.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Kupione w Piwotece, ceny nie pamiętam.

              Kolor: Złoty, opalizujący.
              Piana: Średnio wysoka, opada do cienkiej warstwy, trochę osadza się na ściankach.
              Zapach: Przede wszystkim za słaby. Czuć przyjemne nuty biszkoptowo-chmielowe oraz trochę owocków, ale jest ich za mało.
              Smak: Wytrawny, z silną goryczką i solidnymi nutami chmielowo-cytrusowymi.
              Opakowanie: Jak na zdjęciu grew. Standardowe kocourowe wzornictwo.
              Uwagi: Smaczne piwo, ale mocno zaskakujące, bo zapach zupełnie nie przygotowuje na wrażenia smakowe.

              Comment

              • karol1000
                Senior
                • 09-2007
                • 1823

                #8
                Kolejne piwko wypite w browarze

                Kocour AM Lager Jasna 14, 5,2% alk.
                barwa: piękna złota
                piana: drobnopęcherzykowa, pięknie lepi się na szkle
                zapach: słody i aromatyczne chmiele
                smak: silnie słodowa podstawa, potem aromatyczne ejlowe chmiele, nizbyt gorzkie ale dosyć smaczne, szału jednak nie zrobiło u mnie. Trochę dziwna mieszanka lagera z ejlem, choć do ejla mu bliżej.
                LP

                Comment

                • wasyll
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 1823

                  #9
                  Z okazji kończącego się terminu przydatności, zanabyłem za 3zł we wrocławskiej Piwnicy.

                  Końcówka terminu raczej się nie ukazuje, piwo jest porządnie nachmielone, da się wyczuć delikatną nutę cytrusową, goryczka długo zalega na podniebieniu, ale to już chyba sprawka chmielu żateckiego, a niżeli wcześniej wspomnianego amarillo.

                  Aromat piwa jest początkowo bardzo orzeźwiający, po chwili wszystko się fajnie układa i tworzy zgraną słodowo - chmielową kompozycję.

                  Piana jest w porządku, ładnie oblepia szkło, wysycenie też ok.

                  Piwo, jak najbardziej na plus, gdyby na co dzień kosztowało 3zł to chyba grzechem byłoby go nie pić.
                  www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                  Comment

                  • DonZ
                    Senior
                    • 03-2013
                    • 303

                    #10
                    Piana: Biała, lekko beżowa, średnia szybko się redukuje jak na "zwykłym" piwie. Redukuje się do niczego.
                    Kolor: Złote, klarowne, delikatnie zamglone.
                    Aromat: Lekki aromat skunksowy, połączony ze słodowym. W szkle niestety lepiej nie jest, no może delikatny aromat chmielowy.
                    Smak: W smaku jest słodowo, z delikatnym smakiem świeżo łuskanego słonecznika, goryczka niewysoka ale wyraźnie zaznaczona, czysta i nawet przyjemna.

                    Tu moja wina niestety data ważności 12.04.2014...

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      #11
                      Przyzwoite, bez entuzjazmu, brak kwaskowatości występującej w innych Kocourach, na przykład w APA, próbowanym równolegle, niskie poziom wysycenia, ciekawa goryczka, choć momentami wydawała się nieco "chemiczna".

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎