Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pozdrawiam smakoszy piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • trzydziestolatek
    Junior
    • 05-2010
    • 23

    Pozdrawiam smakoszy piwa

    Witam, zalogowałem się tu głównie po to by móc szybko i na bieżąco czytać najnowsze posty, jako że forum podglądam od dawna. Stuka mi właśnie trzydziestka na karku, więc piwo piję połowę swojego życia Jest to jedyny napój z alkoholem który lubię, zapachu i smaku wódki nie znoszę, wino działa na mnie nasennie podobnie jak i inne kolorowe trunki, więc w sumie piję tylko, a raczej aż piwo, które w umiarkowanej ilości uważam za doskonały orzeźwiający i poprawiający samopoczucie napój, co wcale nie oznacza, że nie pijąc piwa jestem ponurakiem - o nie - piwko preferuję wieczorem ewentualnie późnym popołudniem, po prostu wtedy najlepiej smakuje.
    Aktualnie jestem na etapie picia piwa wyłącznie w butelce, ewentualnie ogródek piwny + piwo w kuflu, jednak najbardziej lubię z butelki. Zastanawiam sią jak mogłem pić kiedyś piwo z puszki typu Harnaś lub podobne piwopodobne napoje. Z wiekiem po prostu zacząłem stawiać na jakość, a nie ilość w piciu piwa. Pozdrawiam forumowiczy.
  • purc
    Senior
    • 02-2009
    • 650

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika trzydziestolatek Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam, zalogowałem się tu głównie po to by móc szybko i na bieżąco czytać najnowsze posty, jako że forum podglądam od dawna. Stuka mi właśnie trzydziestka na karku, więc piwo piję połowę swojego życia Jest to jedyny napój z alkoholem który lubię, zapachu i smaku wódki nie znoszę, wino działa na mnie nasennie podobnie jak i inne kolorowe trunki, więc w sumie piję tylko, a raczej aż piwo, które w umiarkowanej ilości uważam za doskonały orzeźwiający i poprawiający samopoczucie napój, co wcale nie oznacza, że nie pijąc piwa jestem ponurakiem - o nie - piwko preferuję wieczorem ewentualnie późnym popołudniem, po prostu wtedy najlepiej smakuje.
    Aktualnie jestem na etapie picia piwa wyłącznie w butelce, ewentualnie ogródek piwny + piwo w kuflu, jednak najbardziej lubię z butelki. Zastanawiam sią jak mogłem pić kiedyś piwo z puszki typu Harnaś lub podobne piwopodobne napoje. Z wiekiem po prostu zacząłem stawiać na jakość, a nie ilość w piciu piwa. Pozdrawiam forumowiczy.
    Proponuję przejść od razu do następnego etapu - picia w szklance/pokalu/kuflu - picie z butelki zostaw Amerykanom i polskim gwiazdkom show biznesu i ich niewolnikom.
    Przyjemnych wrażeń / w tym wzrokowych/...

    Comment

    • trzydziestolatek
      Junior
      • 05-2010
      • 23

      #3
      Być może się mylę ale mam wrażenie, że w kuflu się szybciej wygazowuje i traci smak, takie są moje wrażenia, choć fakt że wizualnie picie w kuflu wyglada lepiej niż z butelki.
      Chodzi mi o to że np. popijam sobie powoli jedno piwo załózmy przez pół godziny i ono się wygazowuje w tym czasie chyba.
      Ps. a gwiazdki szoł biznesu mnie nie interesują, szczęśliwie nie mam telewizora od kilku lat.

      Comment

      • chemmobile
        Senior
        • 03-2009
        • 2168

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika trzydziestolatek Wyświetlenie odpowiedzi
        Być może się mylę ale mam wrażenie, że w kuflu się szybciej wygazowuje i traci smak
        Zapewniam Cię, że dobre piwo (a przynajmniej dobry lager) nawet odgazowany i ciepły nadal jest dobry. To taka moja prosta metoda wyłuskiwania zacnych marek
        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

        Comment

        • trzydziestolatek
          Junior
          • 05-2010
          • 23

          #5
          Aaacha, no proszę, ile się można rzeczy tu dowiedzieć.
          W takim razie czas przeprosić się z lekko zakurzonym kufelkiem w szafce i testować.

          Comment

          • purc
            Senior
            • 02-2009
            • 650

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
            Zapewniam Cię, że dobre piwo (a przynajmniej dobry lager) nawet odgazowany i ciepły nadal jest dobry. To taka moja prosta metoda wyłuskiwania zacnych marek
            Hm - czyli stawiasz na słońcu albo przy kaloryferze na parę godzin i mówisz : sprawdzam???

            Comment

            • purc
              Senior
              • 02-2009
              • 650

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika trzydziestolatek Wyświetlenie odpowiedzi
              Aaacha, no proszę, ile się można rzeczy tu dowiedzieć.
              W takim razie czas przeprosić się z lekko zakurzonym kufelkiem w szafce i testować.
              W ściankach kufla światło się załamuje i nie widać dobrze koloru i wysycenia - najlepsze są szklanki i pokale /no i belgijskie cuda do Trappistów, polski pokal do Dubeltowego tez bardzo udany/.
              Last edited by purc; 27-05-2010, 15:57.

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                #8
                purc, nie prowokuj...
                Każdy, kto próbował spijać ostatnie łyki np. Tyskiego wie, jakie można spotkać nieprzyjemności. Dla odmiany mogę podać parę czeskich svetlych lezak'ów, które podczas sesyjnego, powolnego spijania trzymają jakość do dna kufla/szklanki.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                W ściankach kufla światło się załamuje i nie widać dobrze koloru i wysycenia
                Hmmm.... intrygujące
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • trzydziestolatek
                  Junior
                  • 05-2010
                  • 23

                  #9
                  Szczerze to Tyskie to jakaś pomyłka, piłem je kiedyś ale z czasem się pogarszało, kojarzy mi się z masówką, sprzedażą na ilość nie na jakość.
                  A co do tego picia z butelki to mam jeszcze taki przedpotopowy otwieracz z zamknięciem, że można go nasunąć na butelkę i się nie wygazowuje, dobra rzecz.

                  Comment

                  • purc
                    Senior
                    • 02-2009
                    • 650

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                    purc, nie prowokuj...
                    Każdy, kto próbował spijać ostatnie łyki np. Tyskiego wie, jakie można spotkać nieprzyjemności. Dla odmiany mogę podać parę czeskich svetlych lezak'ów, które podczas sesyjnego, powolnego spijania trzymają jakość do dna kufla/szklanki.


                    Hmmm.... intrygujące
                    a co masz specjalne korygujące okulary???

                    Comment

                    • purc
                      Senior
                      • 02-2009
                      • 650

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                      purc, nie prowokuj...
                      Każdy, kto próbował spijać ostatnie łyki np. Tyskiego wie, jakie można spotkać nieprzyjemności. Dla odmiany mogę podać parę czeskich svetlych lezak'ów, które podczas sesyjnego, powolnego spijania trzymają jakość do dna kufla/szklanki.


                      Hmmm.... intrygujące
                      Tyskiego nie piję, bo kto lubi smak papieru/kartonu??? a co to ma do picia z pokala to naprawdę nie rozumiem

                      Comment

                      • trzydziestolatek
                        Junior
                        • 05-2010
                        • 23

                        #12
                        A co do picia z pokala to zauważyłem we Włoszech że tam jest bardzo popularny, nie dają kufla, lecz właśnie pokal, mieszkałem dwa lata w Rzymie i tam do Peroni zawsze pokal. No i po tym można było poznać Polaków że brali duże Peroni, bo włosi to tylko w małych butelkach. A z polskich piw był tam ...Van Pur, normalnie w supermarketach z polskimi napisami.

                        Comment

                        • dyzio1212
                          Junior
                          • 11-2015
                          • 1

                          #13
                          Wiec tak witam wszystkich smakoszów piwerka heh mam odo was takie pytanie czy jak wypije w ciagu tygodnia nie kiedy codziennie piwko a nie kiedy co dwa dni a w sobotę wypije sb z 8 piwek i jestem lekko podchmielony nie raz jak rano wstaje czuje takie mdlenie w brzuchu to nadużywam piwa ?

                          Comment

                          • Maggyk
                            Szara Adminiscjencja
                            • 05-2004
                            • 5615

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyzio1212 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wiec tak witam wszystkich smakoszów piwerka heh mam odo was takie pytanie czy jak wypije w ciagu tygodnia nie kiedy codziennie piwko a nie kiedy co dwa dni a w sobotę wypije sb z 8 piwek i jestem lekko podchmielony nie raz jak rano wstaje czuje takie mdlenie w brzuchu to nadużywam piwa ?
                            Tak, nadużywasz.
                            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                            Piwo domowe -
                            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                            Reklama w BROWARZE
                            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎