Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Książęcy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ergie Wyświetlenie odpowiedzi
    Spędziłem ostatnio ponad tydzień we Lwówku Śląskim i wielkie było moje rozczarowanie bo nigdzie nie można się było napić lanego Książęcego. Musiałem się zadowolić butelkami kupowanymi w jednym z marketów. Tak w ogóle to w samym Lwówku to lokalne piwo praktycznie nie istnieje.
    I to jest włąśnie przykre, że lany Lwówek łatwiej dostać w Warszawie albo Łodzi niż w samym mateczniku. Totalne zaprzeczenie tego co dzieje się choćby w Czechach.

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      Ja jestem często we Lwówku Śl. i nie mam problemu z kupnem lwóweckiego piwa. Jest dostępne prawie w każdym sklepie, nawet sieciówkach jak Żabka czy Intermarche.
      Co do lanego, to powinno być nadal dostępne w restauracji hotelu Piast. Ponadto w całym mieście jest jedynie kilka knajp. Nie każdemu tutaj pieniądze wychodzą nosem i uszami, więc właściciele chcąc dostać "umeblowanie" lokalu w pakiecie podpisują lojalkę z GŻ lub KP na wyłączność; albo uważają, że lany Lwówek byłby za drogi i nie schodziłby jak tańsze Tyskie. Stąd w niektórych lokalach dostaniecie lwóweckie piwo, ale tylko w butelce.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • Mihai
        Senior
        • 02-2010
        • 186

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ergie Wyświetlenie odpowiedzi
        Spędziłem ostatnio ponad tydzień we Lwówku Śląskim i wielkie było moje rozczarowanie bo nigdzie nie można się było napić lanego Książęcego. Musiałem się zadowolić butelkami kupowanymi w jednym z marketów. Tak w ogóle to w samym Lwówku to lokalne piwo praktycznie nie istnieje.
        Byłem pod koniec lipca tego roku w Lwówku. Piłem butelkowe w Restauracji Pod Czarnym Krukiem, gdzie pili je wszyscy pozostali klienci (nie za dużo ale z 10 osób się uzbiera) a potem poszedłem prosto do hotelu Piast gdzie napiłem się lanego Lwówka. Brak lanego Lwówka w innych knajpach barmanka tłumaczyła jakimiś niestandardowymi kegami do których nie wszyscy mają podłączenie, ja się na tym nie znam, więc nie za bardzo ją zrozumiałem.

        Comment

        • marekj
          Senior
          • 03-2010
          • 508

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
          Ja jestem często we Lwówku Śl. i nie mam problemu z kupnem lwóweckiego piwa. Jest dostępne prawie w każdym sklepie, nawet sieciówkach jak Żabka czy Intermarche.
          Co do lanego, to powinno być nadal dostępne w restauracji hotelu Piast. Ponadto w całym mieście jest jedynie kilka knajp. Nie każdemu tutaj pieniądze wychodzą nosem i uszami, więc właściciele chcąc dostać "umeblowanie" lokalu w pakiecie podpisują lojalkę z GŻ lub KP na wyłączność; albo uważają, że lany Lwówek byłby za drogi i nie schodziłby jak tańsze Tyskie. Stąd w niektórych lokalach dostaniecie lwóweckie piwo, ale tylko w butelce.
          Nic dodać nic ująć .W przyszłym roku będzie można napić się piwa w ogrodzie przybrowarnym - wejście od ul Wojska Polskiego ,oraz na rynku koło ratusza.

          Comment

          • Mihai
            Senior
            • 02-2010
            • 186

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
            W przyszłym roku będzie można napić się piwa w ogrodzie przybrowarnym
            Dobra wiadomość bardzo brakowało mi właśnie takiego miejsca . Czy Lwówek w wersji niefiltrowanej popłynie w przybrowarnych kranach ?

            Comment

            • marekj
              Senior
              • 03-2010
              • 508

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mihai Wyświetlenie odpowiedzi
              Dobra wiadomość bardzo brakowało mi właśnie takiego miejsca . Czy Lwówek w wersji niefiltrowanej popłynie w przybrowarnych kranach ?
              A to zależy od popytu .W Ciechanowie się nie przjęło

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                To faktycznie dobra wiadomosć - taki sklep firmowy/przybrowarny ogródek to bardzo fajna sprawa.

                Comment

                • Mihai
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 186

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                  A to zależy od popytu .W Ciechanowie się nie przjęło
                  Może kwestia odpowiedniego zareklamowania w lokalu...?

                  Comment

                  • marekj
                    Senior
                    • 03-2010
                    • 508

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                    To faktycznie dobra wiadomosć - taki sklep firmowy/przybrowarny ogródek to bardzo fajna sprawa.
                    czekaliśmy na modernizację tego miejsca i już jest na ukończeniu .Będzie parking i mała scena. W przyszłym roku festiwal Lwówecki robię w browarze.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                      A to zależy od popytu .W Ciechanowie się nie przjęło
                      A to szkoda, bo Mocny niefiltrowany na Festiwalu we Wrocławiu był przepyszny. Jedna z większych niespodzianek, której bym nie zaliczył, gdyby ktoś mi nie dał do spróbowania - po 2 minutach już stałem w kolejce po niego

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • marekj
                        Senior
                        • 03-2010
                        • 508

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        A to szkoda, bo Mocny niefiltrowany na Festiwalu we Wrocławiu był przepyszny. Jedna z większych niespodzianek, której bym nie zaliczył, gdyby ktoś mi nie dał do spróbowania - po 2 minutach już stałem w kolejce po niego
                        Ciekawe obserwacje w Ciechanowie w naszym ogródku sprzedajemy głównie piwo z butelki pomimo ,że piwo z beczki jest stale w sprzedaży.

                        ale to nie ten wątek.

                        Comment

                        • marekj
                          Senior
                          • 03-2010
                          • 508

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          A to szkoda, bo Mocny niefiltrowany na Festiwalu we Wrocławiu był przepyszny. Jedna z większych niespodzianek, której bym nie zaliczył, gdyby ktoś mi nie dał do spróbowania - po 2 minutach już stałem w kolejce po niego
                          pogadamy na zlocie jak mi dacie gadać bo jak dotąd to głównie słucham

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ciekawe obserwacje w Ciechanowie w naszym ogródku sprzedajemy głównie piwo z butelki pomimo ,że piwo z beczki jest stale w sprzedaży.
                            Ten kraj powtarzam jest chory.
                            Na nas wszystkich razem ciąży odpowiedzialność, żeby próbować to zmienić.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ciekawe obserwacje w Ciechanowie w naszym ogródku sprzedajemy głównie piwo z butelki pomimo ,że piwo z beczki jest stale w sprzedaży.
                              Ale sprzedajecie butelkowe i dajecie butelkę do stolika? Czy nalewacie do szkła?

                              W Zachodnich krajach jest nie do pomyślenia aby barman dał butelkę do stolika, zawsze dostaje się już przelane.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23798

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                                W Zachodnich krajach jest nie do pomyślenia aby barman dał butelkę do stolika, zawsze dostaje się już przelane.
                                O! jeszcze nie padła odpowiedź a już jest wniosek
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎