Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Książęcy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #46
    Mówimy o tym, który wygrywał konkursy i uchodzi za najlepsze polskie jasne piwo, a nie o tym tuż przed upadkiem. Nowy Lwówek na razie temu, o którym piszemy do pięt nie dorasta (choć nie jest złym piwem).
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • supersklep
      PiwBiz
      • 01-2005
      • 982

      #47
      Piwo podobne do Ciechana co się można było spodziewać po gruntownej wymianie osprzętu w browarze.Pamiętam że przed upadkiem browaru mieli ulotki z reklamą taką że to jedyne piwo warzone w odkrytych kadziach.


      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep Wyświetlenie odpowiedzi
        Piwo podobne do Ciechana co się można było spodziewać po gruntownej wymianie osprzętu w browarze.Pamiętam że przed upadkiem browaru mieli ulotki z reklamą taką że to jedyne piwo warzone w odkrytych kadziach.
        Po pierwsze to kłamstwo, że jedyne. A po drugie nadal jest fermentowane w otwartych kadziach. Czego dowodem ta relacja.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Tibor_Ferenczy
          Junior
          • 03-2009
          • 28

          #49
          Piwo zupełnie inne niż Ciechan, zdecydowanie bardziej treściwe... z pianą zostawiającą ślady na szkle z mocniejszą goryczką. Barwa trunku nieco ciemniejsza... Piwo zdecydowanie lepsze od Ciechana Wybornego. Mam nadzieję, że forma zostanie co najmniej utrzymana... ale liczę na wzrost. Jak dla mnie ocena 4/5.

          Pozdrowienia.

          Comment

          • IvanH
            Member
            • 06-2007
            • 63

            #50
            Piwo zakupione we wrocławskim Magnacie. Warka (24.08). Piwo bardzo smaczne, pełne w smaku, wyraźnie słodowe - goryczka nieznaczna.

            W moim przypadku godna uwagi rewelacyjna piana, która kożuszkiem utrzymywała się aż do opróżnienia szklanki, zostawiając na szkle piękne okręgi i z drugiej strony bardzo przyjemny i intensywny słodowy zapach. Barwa jasnozłota, wysycenie niskie, ale nie drażniąco niskie.


            Generalnie nawet nie spodziewałem się, że piwo będzie, aż tak dobre.

            Napój godny polecenia i na pewno godny powtórzenia.


            Pozdrawiam i polecam.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: mocny złocisty [5]
              Piana: dość szybko opada po nalaniu, zwarta, czapowata, osadza się na szkle małymi krzaczkami [3.5]
              Zapach: bardzo intensywny, już podczas nalewania czuć przyjemną chmielową woń połączoną z typowy zapachem fermentacji [5]
              Smak: pełne i treściwe, podczas łapczywego gaszenia pragnienia czułem zbyt słodkawe nutki, goryczka jest zbyt mocno stonowana, dopiero pod koniec łyka czuć ją w ustach [4]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: za bardzo kojarzy mi się z Ciechanem, a osobny broar powienien moim zdaniem mieć swoja własną charakterystyczna etykietę, nawet kapsel "ciechanowski" [4.5]
              Uwagi: Dobre piwo, na pewno sięgne po nie nie raz.

              Moja ocena: [4.425]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Jahmaican
                Junior
                • 08-2009
                • 9

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ładny, złocisty. [5]
                Piana: Miała "wejście smoka" ze sporą, gruboziarnistą czapą, szybko "topnieje" do cienkiego kożuszka, który utrzymuje się do ostatniego łyka. Zostawia wyraźne ślady na szkle. [4]
                Zapach: Bardzo przypadł mi do gustu. Świeży, lekko owocowy(?). Nie wiem, czy zasługą nie jest domieszka jakichś aromatów, ale nie zamierzam w to wnikać. [4.5]
                Smak: Bardzo lekki i przyjemny, zupełnie nie czuć, że piwo ma ponad 6%. Dominuje goryczka. Piwko na upały. [4]
                Wysycenie: Słabe, pod koniec kufla prawie znika. [3.5]
                Opakowanie: Przeciętne, bardzo podobne do Ciechana. [3.5]
                Uwagi: Bardzo pozytywne zaskoczenie, piwo wypatrzone w delikatesach T&J. Cenowo bardzo atrakcyjne (3.19 zł), jakość nie pozostawia wiele do życzenia. Jeśli browar utrzyma dobrą formę, to widzę tu bardzo dobrą alternatywę dla Ciechana, któremu coraz częściej zdarzają się słabe partie.

                Moja ocena: [4.175]

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jahmaican Wyświetlenie odpowiedzi
                  Smak...)Dominuje goryczka.(...)
                  Buahahaha, to mnie ubawiłeś.

                  Może bym się nie odezwał, w końcu mogliśmy pić piwo z innej warki, ale widzę, ze kupiłeś swoją but. we Wrocławiu, no to próbowaliśmy piwa z tej samej warki.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Buahahaha, to mnie ubawiłeś.

                    Może bym się nie odezwał, w końcu mogliśmy pić piwo z innej warki, ale widzę, ze kupiłeś swoją but. we Wrocławiu, no to próbowaliśmy piwa z tej samej warki.
                    No wiesz, jak tak możesz być nieżyczliwy dla "małopostowców" To takie nie polityczne zachowanie.

                    No ale jak się porównuje z napojami "piwopodobnymi" nie dziwmy się, że to piwo w ocenie niektórych jest TAKIE gorzkie.
                    Last edited by abernacka; 03-08-2010, 15:08.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Buahahaha, to mnie ubawiłeś.

                      Może bym się nie odezwał, w końcu mogliśmy pić piwo z innej warki, ale widzę, ze kupiłeś swoją but. we Wrocławiu, no to próbowaliśmy piwa z tej samej warki.
                      Na pewno tej goryczki za dużo nie było, choć jak na jasny lager też nie było jej za mało. Ostatnio jak piłem z kolejnej warki, to wadą był mydlany posmak. Czuć, że piwo ma dobrą bazę, ale brakuje wykończenia.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Buahahaha, to mnie ubawiłeś.
                        Nie ma to jak przyjazne zaargumentowanie Najlepiej wyśmiać? A może Jahmaican jeszcze nie pił zagranicznych mocno goryczkowych piw i opiera się na swoich doświadczeniach z polskimi piwami i dla niego akurat Lwówek na tle innych krajowych piw jest właśnie taki jak napisał?
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          No wiesz, jak tak możesz być nieżyczliwy dla "małopostowców" To takie nie polityczne zachowanie.
                          Ja to tak mało politycznie poprawny jestem.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ja to tak mało politycznie poprawny jestem.
                            Chociaż ktoś
                            Last edited by abernacka; 03-08-2010, 15:14.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23792

                              #59
                              Prosze nie mylić niemiłych odzywek z niepoprawnością polityczną.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                                Prosze nie mylić niemiłych odzywek z niepoprawnością polityczną.
                                Czy mój post, to była niemiła odzywka??
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎