Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Piwo Jasne ARO

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Van Pur, Piwo Jasne ARO

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • dipeone
    Senior
    • 05-2010
    • 741

    #2
    Piłem jakiś czas temu ,udało mi się dostać w osiedlowym sklepiku na Zamenhoffa albo Opata Hackiego, na Chylonii który czasami potrafił mnie zaskoczyć ,ale do rzeczy.
    Tylko 3% alkoholu sprawiło ,że za bardzo napój ten piwa nie przypominał. W porównaniu jednak do Rogera z tego samego browaru tragedi nie było. Gdybym miał powstawić ocenę to byłoby to 3-/2+.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złocisty, jak na piwo lekkie o zawartości alkoholi % to barwa jest miła niespodzianką [4.5]
      Piana: obfita po nalaniu, po kilku minutach cieniutki kożuszek ale pokrywający całe piwo w kuflu [3]
      Zapach: dla mnie nieprzyjemny, słodowo-kukurydziany, jakby gotowanej kukurydzy albo zupy krupnik [2]
      Smak: nie do picia, wodniste, mocny metaliczny posmak, poza metalem wyczuwam mało przyjemne słodowo-gorzkawe nuty [1.5]
      Wysycenie: zdecydowanie za dużo, za mocno szczypie w ustach [2.5]
      Opakowanie: tandetna puszka ARO, mało wyróżniająca się [2]
      Uwagi: Po kilku łykach zasili zlew, jedyny plus to cena, jakieś 1,60

      Moja ocena: [2.05]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Muszę przyznać, że ładne ciemne złoto. [4.5]
        Piana: Majstersztyk w... znikaniu. Praktycznie kilkadziesiąt sekund po nalaniu kompletny brak. [2]
        Zapach: Słodowo-drożdżowy, śreniointensywny, nawet nie odrzucający. Później bardziej słodowy. [3]
        Smak: Czego spodziewać się po takim woltażu? Strasznie rozwodnione, ledwo wyczuwalna gorycz z lekko drożdżowym posmakiem. Później gorycz nawet chwile zostaje w posmaku, ale nie jest rewelacyjna, bo czuć lekko mydlane akcenty. [2]
        Wysycenie: Wysokie i orzeźwiające do końca. [4.5]
        Opakowanie: Brzydka konserwa z marką ARO robioną dla Makro. [1.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.575]
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złocisty i klarowny. Jak na taką moc i cenę to bardzo ładny. [4]
          Piana: Co wy chcecie Panowie o tej piany? Bardzo gruba, wysoka i dosyć trwała (to nie żart) piwo było nalewane bardzo długo i na kilka razy, mimo faktu że piwo było mocno schłodzone i lane delikatnie po ściance. Na dowód wstawię zdjęcie poniżej. Po jakimś czasie oczywiście pianka znika, ale zostawia grube zacieki i delikatna mgiełkę na powierzchni. [4]
          Zapach: Słodowo-nijaki. Bardzo niewyraźny, zbliżony do tanich marketowych pilsów, albo słabych zachodnich lagerów. Najwazniejsze, że nie odrzuca, co przy tej cenie jest głównym kryterium [2]
          Smak: Woda ze słodem, popłuczyny po kegu, ale o dziwo wypijalne. Blizej mu do wody mineralnej niż do piwa, ale orzeźwia dobrze i nie uderza do głowy, co w lato jest akurat zaletą Bałem sie podejśc do tego piwa, ale koniec końców nie jest źle. [2.5]
          Wysycenie: Dosyć wysokie, ale przy takim woltażu takie powinno być. Piwo ma orzeźwiać i gasić pragnienie. Innego zastosowania po prostu być nie może. [4]
          Opakowanie: Prosta marketowa konserwa, nie ma się co rozpisywać, zdjęcie zamieszczę poniżej. [2]
          Uwagi: piwo zakupione w Makro przy cenie promocyjnej 1,20zł(!) No, jak na taką kwotę to trzeba przyznać, że daje radę, choć oczywiście powtórki nie planuję

          Moja ocena: [2.6]
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Obiecana fotka:
            Attached Files
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • Tschabe
              Senior
              • 08-2011
              • 105

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złocisty i klarowny, zaskakująco ładny. [5]
              Piana: Od momentu nalania niska, grubopęcherzykowa. Cienki korzuszek trochę się utrzymuje, ale pod koniec picia nie ma po nim śladu. Szału nie ma... [2.5]
              Zapach: Głównie kukurydziany, do tego trochę słodu. Przypomina mi trochę Coronę Extra, jest równie przykry. [1.5]
              Smak: Nadzwyczaj płaski, piwo jest rozwodnione i po prostu niesmaczne. Wyraźny metaliczny posmak, czasem lekko uderzy jakaś gorycz. [1.5]
              Wysycenie: Odpowiednio wysokie przez cały czas, chociaż z początku może uszczypnąć w język. [4.5]
              Opakowanie: Szpetne, jak niemal wszystkie ARO. Do tego brak informacji o zawartości ekstraktu. [1.5]
              Uwagi: Szkoda czasu na takie rzeczy.

              Moja ocena: [1.925]

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ki diabeł mnie podkusił, żeby kupić coś takiego?!
                No dobra, żaden diabeł, tylko ja sam idąc po mieście i czując wyraźne oznaki wiosny (-7°C) pomyślałem o nadchodzącej wiośnie i o piwie na grilla. Czyli o piwie lekkim, tanim, goryczkowym, wytrawnym i z Polski.
                Niestety te piwo spełnia tylko dwa wymagania-jest tanie i z Polski.
                Nawet nie jest lekkie, bo to wodnistość nazywa się.
                Kolor rzeczywiście ładny, złoty.
                Piana też niezła. Bardzo szybko opadła, ale zostawiła fajne ślady na szkle.
                W zapachu jest tylko mokry karton.
                Smakuje jak woda z kranu. Nawet piwa z Kauflandu oferują coś więcej.
                Na finiszu lekki metal.
                Wypiłem i zapomniałem. Na grilla wolę zajść jednak do Lidla po tanie niemieckie piwa.
                Dalej jednak szukam tych z Polski.

                Comment

                • michael50
                  Senior
                  • 06-2013
                  • 325

                  #9
                  Skusiłem się, bo akurat stało na półce osiedlowego marketu. Cóż, można powiedzieć, że cena jest adekwatna do jakości. To tanie, rozwodnione i niesmaczne piwo Jeśli ktoś nie ma kasy, a potrzebuje procentów, śmiało może wrzucić "Aro Jasne" do koszyka.
                  Piłem już kilka wytworów Van Pura i stwierdzam, że w kategorii tanich marketowych piw te akurat plasuje się dość nisko. Gorszy był dla mnie tylko "VIP".

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎