Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krušovice, Pořadná Desítka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Krušovice, Pořadná Desítka

    Butelka 0,5 litra, alkohol 4,2 %, kapsel Krusovice 10
    Kolor - złoty, klarowny
    Piana - drobna, wysoka, średnio trwała
    Zapach - wyraźny słodowo-słodki
    Gaz - okey
    Smak - lekki słód, średni chmiel, średnio słodkie, średnia goryczka która pod koniec jest aż za mocna
    Niezbyt mi smakowało

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3025 - moje 1521 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • domin81
      Senior
      • 03-2010
      • 122

      #3
      Z tą goryczką to zależy na ile schłodzone piwko się spożywa i w jakim tempie. Ja lubię piwa mocno schłodzone, a lagery nawet bardzo mocno. W tych warunkach Desitka miała goryczkę delikatną do samego końca. Jak Krusovickie piwa w ogóle mi nie podchodzą, tak to jest dla mnie miłym zaskoczeniem - przyjemny lekki lagerek, który w gorący letni dzień można wypić z przyjemnością.

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        O ile pierwsze łyki sprawiły troszkę przyjemności, o tyle końcówka to już tragedia. Waliło myszami, że strach
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • lucifuge
          Senior
          • 11-2009
          • 309

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
          O ile pierwsze łyki sprawiły troszkę przyjemności, o tyle końcówka to już tragedia. Waliło myszami, że strach
          kupuje to piwo od czasu do czasu i myszy nie stwierdziłem, możesz rozwinąć swoją myśl?

          Comment

          • dryx
            † 1966-2017 Piwosz w Raju
            • 04-2002
            • 1735

            #6
            Wersja puszkowa 0,5 l. - cena 14.90 Kc.
            Przyjemne lekkie piwo, z wyraźną goryczką. Piana obfita, średnio trwała.
            Myszy również nie stwierdziłem.
            Attached Files

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Takie sobie to piwo.
              Piana niewielka i nietrwała, po kilku minutach nie ma po niej śladu.
              Zapach słodowy.
              Smak słodowo-chmielowy, lekko słodkawy, ze średnią goryczką.
              Opakowanie jak na zdjęciu Sibarha.

              Comment

              • Rzeszowiak
                Piwny Radykał
                • 04-2009
                • 1596

                #8
                Z beczki piwo smakuje nieźle. Wyraźna goryczka, delikatne posmaki słodowe. Ładna piana. Ogólnie dobra, ale nie bardzo dobra desitka.

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #9
                  BARWA: Ładna,złocista. Piwo przejrzyste z drobinkami. [4]
                  PIANA: Nieciekawa. Strzelająca,drobnoziarnista,biała...szybko zmniejsza się do obrączki z firanką w środku,ani trochę nie oblepia szkła. [1.5]
                  ZAPACH: Świeży,ale niezbyt mocny. Wyczuwalna słodowość i jabłka. [2.5]
                  SMAK: Słodowy z lekką goryczką. [3.5]
                  GAZ: Na początku spory,później maleje,ale i tak powyżej średniej. [3]
                  OPAKOWANIE: Brązowa,zwrotna butelka z całkiem ładnymi etykietami i kapslem-wszystko jak na zdjęciu w poście#2. [4]

                  UWAGI: Trwałość do końca 07.2014,wypite 14.05'14. Nie najgorsze i nie najlepsze piwo,ale w letnie,upalne dni powinno się sprawdzić.

                  Comment

                  • Oskaliber
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 727

                    #10
                    Kolor: Złoty, klarowny.
                    Piana: Biała, niezbyt obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do kożucha.
                    Zapach: Czysty, słodowy.
                    Smak: Treściwość średnio niska. Przyjemna słodowość przełamana dosyć niską i dosyć krótką goryczką nieźle wyeksponowaną przez dosyć wytrawny finisz.
                    Wysycenie: Średnie.
                    Ogółem: Szkoda, że nie ma tu nic aromatu/smaku chmielowego, bo mogłoby być bardzo dobrze, ale mimo wszystko jest nawet znośnie. Słodowość jest dosyć przyjemna, nie taka 'koncernowa' jak się spodziewałem, coś tam jest tej goryczki, bez wad, dosyć pijalne.
                    BeerFreak.pl

                    Comment

                    • otvirak
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 764

                      #11
                      Krušovice, 1:0

                      Pivko z Krušovic na Mistrzostwa Świata w Hokeju 2015.
                      Desitka treściwa... jak u nas 12,5 Aż się chce kibicować!
                      Attached Files
                      niepoprawny czechofil


                      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                      WISŁA MISTRZ!

                      Comment

                      • nietzschee
                        Senior
                        • 07-2016
                        • 319

                        #12
                        Wygląd: Kolor złocisty, ładna drobna piana, bardzo trwała, lacing genialny, jak szron.
                        Zapach: odrobina diacetylu i szmacianego chmielu, ale zapach tak nikły, że można powiedzieć, że w ogóle nie pachnie.
                        Smak: smakuje jak woda z delikatną szmacianą goryczką. Nie ma tu nic, niemal pustka, delikatna chlebowość tak daleka jak jakiś aromat, typowy Żywiec czy inny Heineken, pite po plastikowym Edelmeisterze Pilsnerze i ten przy tym to była wielosmakowa, bogata ambrozja, to może konkurować z Muszynianką
                        Attached Files

                        Comment

                        • agarth1979
                          Senior
                          • 06-2013
                          • 119

                          #13
                          Krusovive 10 Rizna

                          Warka: 09.2018. Aromat: Trochę słodu, trawy i chmielu. Złote, klarowne, piana różno pęcherzykowa, trwała. Goryczka leciutka, trochę chmielu czuć. W smaku wodnite, trawa, słodowość i lekka goryczka. Takie na lato, na raz

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎