Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plzeňský Prazdroj, Master Zlaty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Plzeňský Prazdroj, Master Zlaty

    Kolejny Master,
    zaw. alk. 6,7%, brak zaw. alk. na etykiecie.
    W podanym składzie słody: jęczmienny, bawarski, karmelowy

    aromat: dość intensywny słodowy, karmel, trochę owoców,
    piana - raczej kiepska, utrzymuje się lekki wianuszek
    barwa - ciemno-złota
    wysycenie - w normie
    smak - czuć ten słód karmelowy, ale również i goryczka jest odpowiednio zarysowana,
    treściwe, dodatkowe delikatne smaczki. Znowu mi na myśl przychodzi brzeźniak 14. Master wydaje mi się jednak nieco cięższy, ale może to złudzenie ze względu na obecne wysokie temperatury. Dobra propozycja na jesienne, chłodniejsze wieczory.
  • danhaj
    Senior
    • 04-2010
    • 619

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    Znowu mi na myśl przychodzi brzeźniak 14. Master wydaje mi się jednak nieco cięższy
    To nie złudzenie, to Twój wyostrzony zmysł smaku, Master Zlatý ma to 15°.
    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

    www.czechforum.pl

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #3
      Mnie to piwo rozczarowało. Smakuje jak mniej rozcieńczona wersja PU. Jest karmel, jest i większa goryczka, ale całość smakowała jak niedoleżakowana. Wyraźna, irytująca alkoholowa gorycz. Zapach słaby. Wysycenie kiepskie. Piana krótkotrwała.
      Last edited by delvish; 28-11-2010, 21:57.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Barwa złotobursztynowa, adekwatna do woltażu. Kremowa, sztywna piana na ok. 3 cm, raczej drobnobąbelkowa.
        Pachnie chmielem i słodem, jakiś mikro powiew: rodzynki? Smakuje początkowo goryczką na silnej słodowej podbudowie. Potem goryczka się zaostrza i wygrywa.
        Mocno nagazowane. Dość smukła butelka 0,355, brązowa z wytłoczeniem "Master". Na szyjce kremowe "złotko", kremowo-złota etykieta z czerwonymi napisami.
        Generalnie, bez rewelacji, ale - jak na Czechy - powala mocą .
        Przywiozła małżonka po przymusowo przedłużonym (śnieżnym) popasie w Pradze.

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Piwo, którego nazwa jest jak najbardziej adekwatna - piękny złoty kolor, aż prosi aby skosztować tego piwka. Dużym zaskoczeniem, jak na czeski produkt, była dla mnie jego moc - aż 6,7%, lekko niestety wyczuwalna w smaku. Zapach silnie słodowy, piana niestety się bardzo szybko ulotniła. Piwo zostawia bardzo przyjemną goryczkę na parę długich chwil po przełknięciu. W ogóle jest mocno wytrawne, a to dla mnie duży plus. Śliczna, stylowa butelka o dość dziwnej pojemności. Podsumowując wrażenia jak najbardziej pozytywne, acz piwo wg mnie jest dosyć mało "czeskie".

          Zakupiłem w Pradze całą rodzinkę Mastera, więc z niecierpliwością czekam na moment kiedy dorwę się do jego ciemniejszych braci
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Do powyższego opisu dorzucam fotkę, bo widzę, że jeszcze nie ma.
            Attached Files
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • karol1000
              Senior
              • 09-2007
              • 1823

              #7
              zapach : silny słodowy + karmel
              piana - słaba, utrzymuje się lekki wianuszek
              barwa - ciemne złoto
              wysycenie - trochę za słabe
              smak - słód karmelowy delikatny miód, goryczka potężna zostaje na długo w ustach. Pełne słodowe z silna goryczka, dosyć ciężkie
              LP

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Piwo przywiezione ze Słowacji. Butelka 0,355l. Alkohol 6,7%, ekstrakt 15. Kolor bursztynowy, herbaciany. Średnio ciemny. Piana nietrwała, Przeciętnej wielkości. Dość szybko redukuje się do grubego kożucha. Drobna, jednorodna. Zapach umiarkowany. Początkowo przewaga słodowego. Z czasem chmiel coraz silniejszy. Smak prosty, słodowo chmielowy, ale intensywny i dobry. Doskonale wywarzony. Goryczka chmielowa na koniec silna z długim posmakiem. Wysycenie drobniutkie, średnie. Troszkę większe mogło by być. Opakowanie (jak na foto wrednegohawrana) takie sobie. Nic specjalnego. Takie trochę nijakie. 0,5l było by lepsze. Plus za ekstrakt. Piwo proste i dobre. Mimo, że całkiem mocne, w ogóle tego nie czuć w trakcie picia. Ekstraktywne i intensywne w smaku. Bardzo fajne, oceniam je na 5- (1 – 6).
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎