Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Porter 22º

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lotus
    Member
    • 01-2013
    • 89

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Nieprzejrzysty mrok [3.5]
    Piana: łatwo się tworzy , około centymetrowej grubości, niestety szybko znika , obłoczka do końca [3]
    Zapach: Czekolada, jakieś bakalie , rodzynka, odrobina lasu [3.5]
    Smak: Czekolada - Gorzka , taka 95% : delikatna kwaskowatość na języku , odrobina karmelu z melasą [3.5]
    Wysycenie: niskie , pasujące [3]
    Opakowanie: A cóż można powiedzieć o Ciechanie [3]
    Uwagi: warka z datą 02.08.15

    Moja ocena: [3.4]

    Comment

    • behegrzmot
      Senior
      • 01-2009
      • 276

      Kolor:
      Piana:
      Zapach: Nic poza ciemnymi słodami nie rzuca się w nozdrza, może lekko alkohol [3,5]
      Smak: Intensywnie palony, co daje z jednej strony fajną, długą goryczkę jak i (ciut za bardzo) wyczuwalny kwaśny smak. Poza cechami charakterystycznymi dla ciemnego słodu nie dzieje się tu zbyt wiele. O dziwo alkohol nadal lekko wyczuwalny (choć w przyjemny sposób). Gładkie, jak na portera zeszło z pokala stosunkowo szybko. [3.75]
      Wysycenie: niskie , OK [4]
      Opakowanie:
      Uwagi: Warka z datą 15.07.15. Miałem jedną butelkę i w sumie cieszę się, że nie czekałem z konsumpcją do zimy jak pierwotnie zakładałem. Porządny porter ale nie na tyle, żeby zasługiwał na miejsce w skrzynce obok starego Żywieckiego czy sprawdzonej warki Komesa.

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika behegrzmot Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolor:
        Piana:
        Zapach: Nic poza ciemnymi słodami nie rzuca się w nozdrza, może lekko alkohol [3,5]
        Smak: Intensywnie palony, co daje z jednej strony fajną, długą goryczkę jak i (ciut za bardzo) wyczuwalny kwaśny smak. Poza cechami charakterystycznymi dla ciemnego słodu nie dzieje się tu zbyt wiele. O dziwo alkohol nadal lekko wyczuwalny (choć w przyjemny sposób). Gładkie, jak na portera zeszło z pokala stosunkowo szybko. [3.75]
        Wysycenie: niskie , OK [4]
        Opakowanie:
        Uwagi: Warka z datą 15.07.15. Miałem jedną butelkę i w sumie cieszę się, że nie czekałem z konsumpcją do zimy jak pierwotnie zakładałem. Porządny porter ale nie na tyle, żeby zasługiwał na miejsce w skrzynce obok starego Żywieckiego czy sprawdzonej warki Komesa.
        Czyli potwierdza się to, że nie jest to najlepszy materiał do leżakowania?

        Comment

        • Doodeck
          Senior
          • 05-2003
          • 1612

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
          Czyli potwierdza się to, że nie jest to najlepszy materiał do leżakowania?
          Ale jakież to było leżakowanie ? Pięciotygodniowe ?
          Dalekosiężny
          Obserwator
          Obiektów
          Dynamicznie
          Epatujących
          Ciekawymi
          Koncepcjami

          Comment

          • behegrzmot
            Senior
            • 01-2009
            • 276

            Hmmmm, niby łódzkiego udało mi się przetrzymać 3 lata (ehh, aż łezka się w oku kręci na wspomnienie tych butelek Euro) po terminie więc 2 miesiące to żaden wyczyn ale wątpię, czy trzymanie akurat tego egzemplarza Ciechana miałoby sens. Te kwaśne posmaki raczej by się nasilały.

            Ale werdyktu nie wydaję, bo swoje to piwo przeleżało w sklepie na półce (kupione jakoś w maju), lato gorące więc w garażu u mnie też miało raczej więcej niż 23 stopnie. Ta butelka miała prawo być już zmęczona takim traktowaniem.

            Comment

            • Dukat_WSI
              Senior
              • 03-2015
              • 781

              Mój kumpel (nie ma tu konta, przekazuję informację w jego imieniu) ostrzega, że warka do 23.12.2015r. to kwaśna, przypalona woda.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Piana: Z początku nie wielka, ale po zakręceniu tulipem/pokalem ładnie się wzbiła i została ze mną do samego końca. Gęsta, ciemno beżowa. Coś tam zdobi szkło. Jak na porter jest całkiem nieźle
                Zapach: Średnio intensywny, ale łatwo wyczuć poszczególne aromaty. Przewaga gorzkiej czekolady czy wręcz kakao (proszku). Troszkę ciemnego chleba, troszkę paloności. Czarna nie posłodzona kawa. Po ogrzaniu da się wyczuć wiśnióweczkę.

                Smak: Podobnie jak w aromacie. Przewaga gorzkiej czekolady (takiej 70%), czarnej leciutko posłodzonej kawy. Praliny z alkoholem. Alkohol chyba wyczuwalny, ale w ten cieplutki i rozgrzewający sposób. Do tego jego posmak jest połączony z gorzką czekoladą, i dlatego można to piwo traktować jako mniej słodszy deser. Leciutka nuta kwasu chlebowego oraz wisienek. Goryczka jest, ale taka bardziej kakaowa (nie napój, lecz proszek)
                Pijalność dość wysoka, może nie tak jak GIP czy Okocima, które są słodsze i wydają się lżejsze, ale Ciechana pije się i smakuje za razem.


                Wysycenie: średnie znacznie ku niskiemu
                Opakowanie: jak zawsze, bez szału, ale nie odpycha
                Uwagi: Warka z datą chyba 27.10.2015
                Cena 5,95zł +kaucja

                Wniosek: trzeba pójść i dokupić więcej (oby była ta warka)
                Wrzucić gdzie trzeba i zawitać tutaj za pół roku czy rok

                Polecam
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • concerto
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 859

                  Z innej beczki.

                  Nie wydaje się Wam, że Jakubiak narzuca sklepom stałą cenę portera?

                  Czy to w specjalistycznych czy w warzywniaku ( ostatnio widziałem portera 22 nawet w takim przybytku ) widzę go po 6,90. Podobnie w specjalistycznych w których ceny np. łódzkiego są bardzo różne.

                  Chyba w Cearfourze bywa ciut tańszy. Z punktu widzenia klienta to niedobra praktyka.
                  "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                  Comment

                  • yoda79
                    Senior
                    • 01-2013
                    • 861

                    Raczej się mylisz co do tego narzucania, na pewno się mylisz odnośnie carrefoura - w moim ten porter 7,30.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      5,95zł to cena mojego specjalistycznego, a w moim mieście to piwo jest dostępne w góra 2-3 punktach (specjalistycznych)
                      W zwykłym sklepie to tylko wyborne i miodowe + inne BRJoty

                      Z łódzkim jest podobnie. Cena 5,50zł. Zatem jakby właściciel chciał to by sieknął 7zł i kiedyś by się konserwa łódzkiego sprzedała. W końcu ma sporą datę ważności.
                      Z ciechanem p. to już jest inaczej.

                      W moim karfurze szczytem rzemiosła jest ŻYWIEC APA i od tygodnia dodatkowo 2 ciechany z jednym kormoranem :]

                      Wątpię, żeby Pan Jakubiak komukolwiek, cokolwiek dyktował, szczególnie że obecnie to raczej sieci żądają wiele a producent musi kombinować, aby sprostać tym chorym wymaganiom.
                      Piwa regionalne czy rzemieślnicze to nie towar przyciągający na zakupy do danej sieci handlowej. Masło, cukier,zapchaj kiszki białe bułeczki, srajtaśma czy proszek do prania sprzedają po dampingowych cenach. Nadrabiają wysokimi marżami na reszcie asortymentu
                      Last edited by dlugas; 12-09-2015, 11:39.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2292

                        Dzisiaj kupiłem w Carrefourze na Góralskiej za ... 1.99
                        Wyprzedają, bo data przydatności to 18.09.15. ale widziałem kilka ostatnich sztuk, więc niewielka szansa na okazyjny zakup.
                        B. dobry jest, paloność, czekolada, wiśniówka, podobny do Łódzkiego, z tym że tamten jest zbyt słodki, ten jest wytrawniejszy, choć zarazem nieco wodnisty.
                        Wydaje się, że Komes jednak rządzi, żaden nie ma tak wyraźnej paloności i misiowatości jak ten miłosławski.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dzisiaj kupiłem w Carrefourze na Góralskiej za ... 1.99
                          Wyprzedają, bo data przydatności to 18.09.15.
                          aaa idź stąd !!!!

                          cholera taki porterek w cenie tyskiego. W dodatku już odleżakowany kilka miesięcy :]

                          zazdraszczam
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2292

                            Przypadkiem się trafiło
                            I tak jestem głupi, że tylko trzy butelki wziąłem, bo dziś już półka wyczyszczona.
                            Podobnie jak pisał concerto w W-wie ten porter jest w stałej cenie po 6.90, niezależnie od tego czy to sklep ze zdrową żywnością czy market. I jest i tak warty tej ceny.

                            Comment

                            • concerto
                              Senior
                              • 09-2003
                              • 859

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dzisiaj kupiłem w Carrefourze na Góralskiej za ... 1.99
                              To mnie zdziwiłeś. Ze dwa razy szykowałem się na przeceny pod koniec daty ważności ( bodaj w Almie ), a kończyło się tym że starą warkę zastępowano nową na półce. Tak więc byłem pewien że robią zwroty, albo mają prikaz żeby przecen nie robić. Może zależy jaką dana cieć podpisze umowę.
                              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2292

                                Nie wnikam jak to wygląda w innych sieciach, ale widocznie Carrefour wolał wyprzedać za grosze.
                                Dowód poniżej:
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎