Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomoc w doborze zestawu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • technics
    Junior
    • 08-2010
    • 8

    Pomoc w doborze zestawu

    Witam wszystkich, pisze z dość nietypową sprawą. Mój kolega od jakiś 4 lat bardzo często powtarza że ma ochotę zrobić w końcu swoje własne piwo. Jako że zbliżają się jego urodziny, pomyślałem że sprawie mu taki zestaw surowców- i tu sie zaczyna problem. Kompletnie się na tym nie znam, co więcej nie interesuje mnie to aż tak bardzo żeby nagle zacząc o tym czytać etc. chce jedynie zrobić przyjemność koledze. tutaj moja prośba o doradzenie jakiegoś zestawu surowców, z których w miarę spokojnie bez kłopotów uda się otrzymać piwko. Proszę również, jeśli to nie problem o podanie jakie rzeczy z zakładki szprzęt będą koledze zupełnie niezbędne. Ja myślałem o kupnie jakiegoś podstawowego zestawu surowców oraz pojemnika fementacyjnego z rurką fermentacyjną i kranikiem. Prosze o pomoc, mam bardzo niewiele czasu
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Żadna filozofia: http://www.browar.biz/sklep.php?ids=4&kat=1333
    Wybierz najdroższego PuchMistrza na jakiego Cię stać...
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • technics
      Junior
      • 08-2010
      • 8

      #3
      no dobrze, troche mnie finanse studenckie niestety trzymają, mam do dyspozycji jakieś 80 zł. To może lepiej nie kupować mu sprzętu tylko sam zestaw surowców.nie wiem sam.na taki zestaw bankowo mnie nie stać niestety:/

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika technics Wyświetlenie odpowiedzi
        no dobrze, troche mnie finanse studenckie niestety trzymają, mam do dyspozycji jakieś 80 zł. To może lepiej nie kupować mu sprzętu tylko sam zestaw surowców.nie wiem sam.na taki zestaw bankowo mnie nie stać niestety:/
        A jakaś studencka zrzutka nie wchodzi w grę? Kupując same surowce ryzykujesz, że kolega nie będzie miał jak z niego skorzystać, bo nie wiadomo, czy stać go na sprzęt do tego. No chyba, że kolega jakiś sprzęt już ma?
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • technics
          Junior
          • 08-2010
          • 8

          #5
          kwestia jest taka, kolega bankowo coś tam ma i bankowo sobie dokupi brakujące rzeczy sprzętowe, poprostu tak rzuciłem z tym garnkiem do fermentacji bo stwierdziłem ze wrzuce do niego cały zestaw surowców i zapakuje wiem ze jak kupie surowce to nie bedzie problemu żeby on sobie dokupił inne rzeczy, tu chodzi poprostu o to że ten zestaw go do tego zmobilizuje, bo to ze ma zachomikowane pieniadze na ten cel to wiemtak wiec co radzicie wobec tego?

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            • 05-2004
            • 5615

            #6
            Orientujesz się jaki styl piwa koledze najbardziej odpowiada?
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            • technics
              Junior
              • 08-2010
              • 8

              #7
              hmm z tego co pamiętam bardzo lubi Radegasta Premium, generalnie wiem że uwielbia czeskie piwka, ale tego Radegaścika to chyba najbardziej.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika technics Wyświetlenie odpowiedzi
                bo to ze ma zachomikowane pieniadze na ten cel to wiemtak wiec co radzicie wobec tego?
                Wychomikować mu te pieniądze?

                P.S. A dlaczego studenty nie na robotach w czasie wakacji?
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • technics
                  Junior
                  • 08-2010
                  • 8

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wychomikować mu te pieniądze?

                  P.S. A dlaczego studenty nie na robotach w czasie wakacji?
                  jakoś nie jestem w stanie pojąć, który z moich całych 2 postów mówi słowo o robotach?z resztą nie wiem za bardzo co to ma wspólnego z moim pytaniem/prośbą?

                  Jak nie chcesz mi pomóc przecież nikogo do tego nie zmuszę, chcę zwyczajnie dowiedzieć się co i jak a nie gadać o pierdołach. Więc może doradzisz mi Jacer, skoro siedzisz na tym forum od 4,5 roku, i uważasz się za średnio zaawansowanego piwowara na pewno wiesz co i jak?więc?

                  Comment

                  • Maggyk
                    Szara Adminiscjencja
                    • 05-2004
                    • 5615

                    #10
                    Ja bym poleciła coś z tego - o ile kolega zamierza warzyć z zacieraniem:
                    India Pale Ale - IPA 14º BLG lub też Pale Ale 12º BLG. Jeśli zaś nie zamierza możesz mu sprawić jakiś zestaw z puch do samodzielnego chmielenia: Ciemne Lekkie 11º BLG - górna fermentacja (z ekstraktów) lub Jasne Pełne 12º BLG - górna fermentacja (z ekstraktów).
                    Będzie na pewno trochę inne niż Radek, bo teraz jest czas raczej na górną fermentację, ale kolega powinien być zadowolony
                    Last edited by Maggyk; 03-08-2010, 17:44.
                    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                    Piwo domowe -
                    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                    Reklama w BROWARZE
                    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                    Comment

                    • technics
                      Junior
                      • 08-2010
                      • 8

                      #11
                      Rozumiem że ta pierwsza wrsja z zacieraniem jest trudniejsza? pytanie czy trudniejsza ale jednak na tyle ciągle do zrobienia że na pierwszy raz sobie poradzi? i gdy kupiłbym przykłądowo India Pale Ale - IPA 14º BLG to wtedy musze jeszcze z surowców dokupić zalecane drożdże i w kwestii składników, kolega będzie miał wszystko co potrzeba tak?

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #12
                        A już tam nie obrażaj się. Dobrze ci tu radzą, mój wtręt był taki, bo przypomniały mi się studia i to, że jak tylko sesja się skończyła to już byłem na Zachodzie i nie musiałem się później przez cały rok tłumaczyć, że nie mam pieniędzy. Po prostu zachęcam do pracy w wakacje.

                        Jak Maggyk napisała, kup mu coś na początek do samodzielnego chmielenia. Jak go wciągnie to sam sobie rozbuduje browar.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika technics Wyświetlenie odpowiedzi
                          Rozumiem że ta pierwsza wrsja z zacieraniem jest trudniejsza? pytanie czy trudniejsza ale jednak na tyle ciągle do zrobienia że na pierwszy raz sobie poradzi? i gdy kupiłbym przykłądowo India Pale Ale - IPA 14º BLG to wtedy musze jeszcze z surowców dokupić zalecane drożdże i w kwestii składników, kolega będzie miał wszystko co potrzeba tak?
                          Poradzi sobie - nie jest to takie trudne jak malują. Jeśli się tym interesuje to nie powinno być problemu. A jakby miał jakieś wątpliwości to niech do mnie napisze na PW.
                          Tak dobierasz drożdże i masz cały zestaw do uwarzenia piwa - potrzebny jest tylko sprzęt. Doradzam wybrać zestaw śrutowany, bo nie wiem czy nasz chomik ma już odłożone pieniądze na śrutownik.
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            Na początek to może znalazłby sobie jakiegoś piwowara w pobliżu, to mu pewnie wiaderko pożyczy - wtedy sam surowiec styknie. Skądście jesteśta?
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • technics
                              Junior
                              • 08-2010
                              • 8

                              #15
                              ok to wezmę ten zestaw India Pale Ale - IPA 14º BLG i zaznaczę opcje śrutowanie do tego jakieś drożdże i będzie git
                              @ Jacer-nie obrażam się, po prostu nie widzę powodu żeby w 2 poście na forum, które wizytuje dość krótkotrwale opowiadać wszystkim historie życia.. Poza tym i tak widzę pewną pokrętność logice twojego wywodu co to zmienia, że ktoś pracuje w wakacje nawet na zachodzie i zarabia dużo jak na studenta? musi mieć kasę? no nie powiedziałbym. Jedzie żeby zarobić na cały przyszły rok, nie martwić się o mieszkanie etc a nie rozwalać kasę na lewo i prawo. Poza tym napisałem że nie mam kasy na prezent i nie wydaje mi się żebym był na tym forum od roku i ci truł że nie mam kasy
                              Idea pracy w wakacje godna pochwały-tyle

                              Maggyk bardzo dziękuję za pomoc
                              pozdrawiam!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎