Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pražský Most u Valšů, Pražský Most Světlé

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pražský Most u Valšů, Pražský Most Světlé

    Mnie kelner poinformował, że ma 11%, 5% alk i zarzekał się, ze to jest ich piwo. Pozostaje mi wierzyć, że warzą obecnie jedenastkę, a nie dwunastkę, choć może sam do końca nie wiedział....
    Samo piwo lekko zmętniałe, lekko, nie bardzo. Ciemno złociste. W smaku dominowała dość mocna chmielowa goryczka z dobrze wyczuwalnym słodem. Piana taka sobie. Ogólnie samo piwo dobre, można spokojnie wypić ale jak i lokal, jakoś bez rewelacji.
    Last edited by becik; 29-08-2010, 18:20.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Czyli to raczej nie Rohozec?

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Rohozec był ale butelkowy, mi kelner mówił, ze to ich własne piwo - z nalewaka. Tak to przyjąłem - licząc, że jest to prawda
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Piwo w swej okazałości
        Attached Files
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4552

          #5
          Odwiedziłem ten browarek w końcu stycznia i kelner twierdził to samo - kuflowe miejscowe a butelkowe z Rohozca. Na nalewaku było że to 12°.

          Kolor: Żółty, jakoś mało mętne, jedynie lekko opalizuje, czyżby filtrowane?
          Piana: Biała, nierównomierna, po kilku minutach opadła zupełnie pozostawiając jedynie nieliczne plamy.
          Zapach: Wyraźny, bardzo przyjemny, świeża chmielowość i chlebowa słodowość.
          Smak: Równie miły, pięknie zharmonizowana delikatna słodowość, rześka nuta owocowa i wyraźna goryczka.
          Wysycenie: Trochę powyżej średniej, powoduje uczucie napompowanego żołądka.
          Opakowanie: Wysoki kufel z firmowym logo, podkładki, czyli wszystko ok.
          Uwagi: Przyjemne piwo, ale dziwne że aż tak klarowne i zbyt nasycone. 45 kč.

          Dorzucam fotkę bo wygląda jakoś inaczej niż u Becika:
          Attached Files
          Last edited by dadek; 23-02-2012, 22:03.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12171

            #6
            Twoje obawy co do tego piwa były uzasadnione. To Skalaczek

            Kelner padalec. Nie jest tajemnicą jakie piwa mają od zeszłego roku:

            Doména www.prazskymost.cz je parkována u služby Český hosting. Vlastník k doméně neobjednal hostingové služby.

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4552

              #7
              Jeśli tak, to niezłe oszustwo. Skalák dobry ale to minibrowar więc powinni też mieć swoje. Nie spotkałem się z takim podejściem w Czechach.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎