Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svatováclavský, Svatováclavská 12°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Svatováclavský, Svatováclavská 12°

    Kolor: Ciemnozłoty, lekko mętne. (4,5)
    Piana: Na początku wydaje się mocna jak w 10°, choć oczka już większe i nieregularne. Po paru łykach pozostaje kożuszek na powierzchni i nieregularne ślady na szkle. (4,5)
    Zapach: Wyraźny, przeważa słodowość, jest też kwiatowa nuta. (4,5)
    Smak: Słodwo - chlebowy pełny i wyraźny, z gejfrutową owocowością, tu także goryczka mocno daje znać o sobie. (5)
    Wysycenie: I w tym przypadku jest idealne. Nie przeszkadza nadmiarem i nie jest za małe. (5)
    Opakowanie: Gruby, ładny kufel, odpowiedni do tego piwa lecz w minibrowarze powinni mieć takie ze swoim logiem. (3,5)
    Uwagi: Bardzo dobre piwo. Tak jak w 10° widać, że piwowar lubi goryczkę, chmielu nie żałuje, co mi bardzo odpowiada. Pite w browarku, cena 29 kč.
    Attached Files
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Podobne odczucia, tylko wysycenie wydało mi się zdecydowane, goryczka wyraźna, nieco piołunowa. Poza tym na tle wielkiej liczby browarów restauracyjnych piwo można uznać za klasyk. W tym ołomunieckim browarze restauracyjnym niewiele się zmieniło po latach. Nawet obrusy podobne
    Attached Files

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Piwo bardzo ładne "na oko", złote, klarowne, tworzy białą, drobną, choć średniowysoką i średniotrwałą pianę.
      Pachnie chmielem i owocami lekko... W smaku dość konkretna goryczka, lekki ślad chlebowy i słodowy.
      Gazu całkiem sporo. Wziąłem na wynos, w pecie z etą z zakutym gościem - czyżby to Vaclav...?
      Bardzo smaczne piwo, rzeczywiście klasyk, choć mnie ich "desitka" - zaskakująco - urzekła bardziej...

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎