Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Krzepkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Kormoran, Krzepkie

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Konkretny lagerowy, dla tych parametrów chyba jednak o pół tonu za jasny. [3.5]
    Piana: Białokremowa, drobna, dość wysoka, niestety - szybko zamienia się w nieciekawą plamę. [3]
    Zapach: Słodowo-alkoholowy, w tle winno-koźlakowe akcenty. [3.5]
    Smak: Słód, tępa goryczka i alkohol. Lubię piwa mocne, ale po BK spodziewałem się więcej... [3]
    Wysycenie: Musuje w paszczy, lecz nie nachalnie. Dla tych parametrów wydaje się optymalne. [4]
    Opakowanie: Kapsel browaru, wzornictwo dziwne. Ani po linii "premium" (szkoda...), ani po "budget". Blada etykieta, jakiś mnich (a może dawny piwowar?), jakiś żenujący wierszyk na kontrze... Są parametry. [3]
    Uwagi: BK sieje markami piwa, nie wiadomo, po co.
    Lenin mawiał: "Lepiej mniej, ale lepiej".
    Wystarczyłoby Warnijskie, Orkiszowe i może Rześkie albo Świeże.

    Moja ocena: [3.25]

    Comment

    • Samoglow
      Senior
      • 07-2007
      • 606

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładny, złocisty, lecz spodziewałem się trochę ciemniejszego odcienia. [4]
      Piana: No źle nie jest. Nie ma jej za dużo, ale kożuszek utrzyzmuje się już dobre 15 min. [4]
      Zapach: Silny, słodowy, coś jak dawne mocne piwa z Grudziądza. Bardzo mnie to zachęca jako entuzjastę tego biednego browaru [4]
      Smak: No, Krzepkie to ono jest, ale liczyłem na coś ciekawszego w smaku. Piwo pełne, mocno słodowe, alkohol trochę za mocno wyczuwalny. Miałem ciche nadzieje na coś a'la Hubal, ale jednak do Hubala to mu daleko. Pije się w miarę dobrze, acz jest przyciężkawe. [3.5]
      Wysycenie: Raczej ok, początkowo trochę za mocne, ale później już pasuje lepiej do tego piwa. [4]
      Opakowanie: Wyróżniające się na półce. Jakiś durnowaty wierszyk, ale przede wszystkim pełne info! [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Intensywny złoty ale podejrzanie za jasny. [3.5]
        Piana: Biała, na początku bardzo szybko znika ale szczątki pozostają do połowy kufla. [3.5]
        Zapach: Zbożowo-winno-alkoholowy i tylko ta pierwsza składowa jest miła. [3.5]
        Smak: Baza nie jest zła, słodowa, z nieco przypalanym akcentem. Niestety wszystko przykrył mi finiszujący, nieprzyjemny alkohol. Mimo tego piwo wydaje się płytkie. [3.5]
        Wysycenie: Dobre, gdyby było mniejsze nie dopiłbym butelki. [4]
        Opakowanie: Wyróżniająca kolorystyka ale niestety czcionki na kontrze niespójne i dodatkowo nieczytelne. Pełna informacja i firmowy kapsel. Choć niezbyt mi się podoba to powinna być mocna czwórka. [4.5]
        Uwagi: Nie najgorsze piwo, które nie podbije rynku. W kategorii walących po głowie jest za drogie. W kategorii drogich jest zbyt bijące po głowie.
        Nie wiem po co browary uchodzące za świadome tego czym jest piwo wypuszczają kolejne marki dla nikogo?

        Moja ocena: [3.575]

        Comment

        • krasnal45
          Senior
          • 02-2008
          • 421

          #5
          Dla mnie Krzepkie to jakieś nieporozumienie, kupiłem na próbę i wypiłem....pół.....nie będę się silił na ocenę w artomacie bo jedyne wrażenie jakie odniosłem to to, że ktoś do 450ml Świeżego dolał 50ml najordynarniejszej Czystej Wyborowej....

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasne zloto , może być [4]
            Piana: była podczas nalewania i tyle [2]
            Zapach: słodowy , przypomina mi Sarmackie z Chociwiela [4]
            Smak: Ciekawy slodowo-chmielowy też jak stare Sarmackie dla Biedronki ( to komplement !!!) [4]
            Wysycenie: Trzeba czekać na unoszące się CO2 [1.5]
            Opakowanie: fajna prosta eta , są podstawowe informacje [4.5]
            Uwagi: Nabyte w Browarku na Szczęśliwej

            Moja ocena: [3.7]
            Last edited by anteks; 23-10-2010, 20:34.
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, za jasny jak na piwo o tej zawartości ekstraktu. Klarowne. [3]
              Piana: Szarobiała, gruboziarnista, utrzymująca się dość krótko nie pozostawiając większych śladów na ściankach kufla. [2.5]
              Zapach: Słodowo - alkoholowy, średnio intensywny. [2.5]
              Smak: Dominuje słód z dość nieprzyjemnym alkoholem, goryczki praktycznie brak. [2.5]
              Wysycenie: Intensywne, jak dla mnie bardzo dobre. [4.5]
              Opakowanie: Bardzo ładne. Eleganckie, bardzo czytelne z wyeksponowaną nazwą piwa. Doskonały przykład gdzie mniej znaczy więcej. Po prostu super. [5]
              Uwagi: Może niektórzy lubią takie piwa, jednak dla mnie za bardzo dominuje w nim alkohol, który jest po prostu nieprzyjemny i zabija resztę smaków. Jeszcze dwa łyki i reszta do zlewu.

              Moja ocena: [2.75]
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • domin81
                Senior
                • 03-2010
                • 122

                #8
                Coś czuję, że to piwko zbyt długo na polskim rynku nie zapawi... Ciężko mi znaleźć powód do jego ponownego spróbowania. Zdecydowanie za ciężkie, smakowo nijakie. Entuzjastów raczej nie zdobędzie...

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemnozłocisty, klarowne [5]
                  Piana: średnio-pęcherzykowa, dość zwarta, opada w szybkim tempie, sprawia wrażenie przybrudzonej [3.5]
                  Zapach: średnio-intensywny, wyczuwam leciutki zapach fermentacji i świeżego chmielu [3.5]
                  Smak: nie jest pełne, brak piwu treściwości, jakby dobre piwo rozwodniono niedużą ilością wody, dziwna cierpka goryczka, przechodząca na końcu języka w pestkową, dodatkowo ten posmak wymieszany jest z wyczuwalnym alkoholem [3]
                  Wysycenie: zbyt mocne nagazowane, gaz nieprzyjemnie kłuje w ustach [3]
                  Opakowanie: dwója, za zbyt podobna i monotematyczną szatę graficzną, szukałem tego piwa i....patrząc na stojące obok siebie różne kormorany, Rześkie, Świeże, Krzepkie, zwariowałem i nie wiedziałem które mam wziąć....uratował sprzedawca mówiąc że Krzepkie jest nowością [2]
                  Uwagi: Da się wypić ale z małym problemem, więcej po nie nie sięgnę

                  Moja ocena: [3.275]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 26-10-2010, 20:17.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Niby ładne złoto, ale ciut za jasne jak na ten ekstrakt. [3.5]
                    Piana: Niewysoka, a i tak opadła niemal do zera zanim się zorientowałem. [2.5]
                    Zapach: Sporo gotowanych warzyw, troszeczkę przypalanej ziarnistości. Szkoda, ze nie odwrotnie. [2.5]
                    Smak: Lekko mdląca słodowość, potem bardzo fajna ziarnista nuta i wreszcie dominujący alkohol, przykrywający pozostałe elementy. Gdy się rozmyje na podniebieniu, czuć leciutki goryczkowy finisz. [2.5]
                    Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie. [3.5]
                    Opakowanie: Pomysł fajny, gorzej z wykonaniem. Kiepska jakość, za małe literki pod nazwą. Do tego trochę farmazonów. [3.5]
                    Uwagi: Alkohol jest du zbyt dominujący, poza nim piwo w zasadzie nie ma ani treści, ani charakteru. Chyba najgorzej przeze mnie ocenione piwo z Kormorana.

                    Moja ocena: [2.65]

                    Comment

                    • mwa
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 5071

                      #11
                      Piana może fajna, a w smaku to strasznie gorzkie i nie pijalne.
                      Więcej po to piwo nie sięgnę. Szczerze to niedobrze mi po nim (przepraszam, ale to prawda).
                      Pozdrawiam Cię !!!!

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #12
                        Dla mnie też za wysoko odfermentowane piwo. Alkohol jest bardzo wyczuwalny, i jak to w piwach nadaje mocnej gorzkości. Przez to słód jest zakryty, a i chmielu już nie da się wyodrębnić.

                        Comment

                        • snorre
                          Senior
                          • 02-2006
                          • 655

                          #13
                          U mnie piany nie było w ogóle. Podczas nalewania syczało jak przy nalewaniu napojów gazowanych a piana od razu zanikła! Zostało coś o kolorze: a) słabej herbaty, b) gęstego soku jabłkowego (klarownego). Smak - beznadzieja! Nie chce mi się więcej pisac... Tak jak lubię inne produkty Kormorana, tak na tym się zawiodłem
                          Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                          Comment

                          • Dzik1
                            Junior
                            • 02-2009
                            • 8

                            #14
                            Właśnie to cisnę w siebie i zgadzam się z przedmówcami. Przeciętne, mocne piwo z fabryki i tyle. Chyba nie zostanę fanem Kormoranów...
                            No to ciap..!
                            Pzdr.
                            Dzik :-)

                            Comment

                            • woosaa
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 1548

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ładny bursztyn [4.5]
                              Piana: drobna,śnieżna i dość długo trzyma [4]
                              Zapach: jakiś bardzo ubogi,słabe aromaty słodu i chmielu [3]
                              Smak: dominują nuty słodowe,jednak "wygrywa" moc alkoholu(mimo że to mocne piwo) [3.5]
                              Wysycenie: w miarę dobre [4]
                              Opakowanie: ładna etykieta z kontrą i krawatką,podana zaw.alk i ekstraktu+firmowy kapsel [4.5]
                              Uwagi: piwo trochę za mocne dla mnie(może w mrożne wieczory będzie akuratne )

                              Moja ocena: [3.5]
                              mb WOS

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎