Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mapa polskich piwiarni

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Mapa polskich piwiarni

    Idąc w ślady chemmobile, który stworzył mapę sklepów z piwem, postanowiłem stworzyć podobną mapę ale dotyczącą lokali w których można napić się ciekawego piwa beczkowego (w wyjątkowych sytuacjach także tych tylko butelkowych). Oczywiście mapa ta promuje tylko lokale, w których leje się piwa z małych i średnich lokali plus ewentualnie takie rodzynki jak żywiecki Porter itp. Jeżeli lokal oprócz np. Ciechana serwuje jakiegoś koncerniaka, to już łaskawie o tym drugim też wspominam Na mapie są też miejsca z piwami zagranicznymi. Wiedzę o lokalizacji ciekawych miejsc z beczkowym piwem czerpię z naszego forum a także z własnych obserwacji. Ograniczam się do wpisów z max. 2 lat (z kilkoma wyjątkami). Liczę na współpracę forumowiczów, w tym właścicieli pubów, w aktualizacji danych, jak np. godzin otwarcia.

    Po cichu liczę, że taka mapka ułatwi wszystkim piwną turystykę, a może też chociaż minimalnie przyczyni się do powiększenia ciekawej bazy piwnej w naszym kraju
    Taka mapa chodziła mi po głowie już od dawna. Także taka ze sklepami, ale tu ubiegł mnie kolega Jakub.

    W tym momencie mapa obejmuję Polskę północną, tj. województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie i mazowieckie (bez Warszawy). Kolejne województwa dodawać będę w przeciągu najbliższych dni / tygodni.

    Mapa dostępna jest pod adresem:

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #2
    Kolejny dobry pomysł, Pendragon Może taka mapka zmobilizuje też innych do zmiany repertuaru piw.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Nieśmiało liczę na taki właśnie efekt. Może gdzieś kiedyś...
      Z drugiej strony czytam, że w takiej Łodzi w jednej z knajp podpięto Żubra, bo "ludzie chcą pić znane im piwo"... Tego lokalu na mapie oczywiście nie ma.
      Nie napisałem, że czekam też na uwagi co do lokalizacji. Na pewno nie zawsze trafiłem "w 10"
      Last edited by Pendragon; 24-10-2010, 22:17.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #4
        EEEEEDiiiitTT
        ...a nic, już doczytałem...
        PS Generalnie świetna robota! Gratki!
        Last edited by Seta; 25-10-2010, 07:23.
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • huanghua
          Senior
          • 10-2005
          • 1910

          #5
          Gut dżob!
          W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

          Comment

          • Bombadil13
            • 05-2005
            • 2479

            #6
            A powiedz czym się kierowałeś dając "U przyjacioł" i "Józefa K." na zielono, a "Bulaj" na niebiesko? Czyżby udział w zyskach?
            Poszukuję

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Dali mi darmowej kiełbasy
              Ale masz rację. Degraduję Przyjaciół, a nominuję Bulaja.
              Last edited by Pendragon; 25-10-2010, 09:05.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Basik
                Senior
                • 06-2006
                • 1308

                #8
                Pendragon, świetny pomysł, czekamy z niecierpliwością na kolejne województwa
                Last edited by Basik; 25-10-2010, 09:38.

                Comment

                • vociek
                  • 09-2002
                  • 119

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Na pewno nie zawsze trafiłem "w 10"
                  W Kaliszu Złoty Róg trafiony w 9,98 Natomiast ogródek na Podmiejskiej znajduje się kilkaset metrów na północ przy "CARNet Polska wypożyczalnia samochodów". Zresztą na zdjęciu widać ten ogródek. Biale i niebieskie parasole to tenże właśnie.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pendragon, świetny pomysł, czekamy z niecierpliwością na kolejne województwa
                    Wrocław będzie ostatni Poważnie!

                    A tak już z innej beczki, to odkryłem, że spora część kraju zyskała porządne zbliżenie, zwłaszcza duże miasta i ich okolice (w promieniu ,czy też bardziej kwadracie, kilkudziesięciu kilometrów). Nie wiem od kiedy, ale kilka miesięcy temu jeszcze tego nie było. Teraz lepiej widać.
                    Last edited by Pendragon; 25-10-2010, 10:04.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie wiem od kiedy, ale kilka miesięcy temu jeszcze tego nie było. Teraz lepiej widać.
                      Do np. Londynu jeszcze nam brakuje:
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika vociek Wyświetlenie odpowiedzi
                        W Kaliszu Złoty Róg trafiony w 9,98
                        Kurcze byłem dwa razy i nie pamiętam - w którą stronę mam przesunąć? To ten pierwszy po lewej?

                        Natomiast ogródek na Podmiejskiej znajduje się kilkaset metrów na północ przy "CARNet Polska wypożyczalnia samochodów". Zresztą na zdjęciu widać ten ogródek. Biale i niebieskie parasole to tenże właśnie.
                        Faktycznie, gdybym dał większe powiększenie, to bym dojrzał. Zasugerowałem się wpisem "za cmentarzem" i dalej na północ nie zbadałem terenu

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Warszawa zrobiona. Stan na podstawie wpisów z bieżącego roku. Wyszło mi prawie 50 lokali. Niech mi nikt więcej nie mówi, że stolica to piwna pustynia! Owszem, zazwyczaj piwa nie najwyższych lotów, ale bardzo duża różnorodność! Nie jest tak źle jak niektórzy malują. Może za niekwaśnym Konstancinem trzeba się trochę nabiegać, może i brakuje czeskich (poza 1 lokalem z kwaśnym Primatorem, 1 z Zubrem i kilkoma ze Staropramenem), ale chciałbym mieć tak wybór w Trójmieście. Dopiero teraz widzę jaką piwną pustynią jest moja okolica. A myślałem że to Warszawa jest większą pustynią... Ale gdy powstaną tam wkrótce 2 minibrowary, to do pełni szczęścia brakować będzie jednego multi-pubu z piwami z małych browarów polskich i czeskich.
                          Last edited by Pendragon; 26-10-2010, 22:38.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            Mogę w tej chwili ogłosić, że przed chwilą pracę nad mapą dobiegły końca. Na dzień dzisiejszy znalazły się na niej "równo" 444 lokale serwujące piwo.
                            Teraz Wasza rola by znaleźć błędy i wypaczenia

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Pepek
                              Senior
                              • 04-2003
                              • 1499

                              #15
                              Wspaniała robota - gratulacje!
                              Jednakże powinieneś wnieść kosmetyczne, acz istotne korekty lokalizacyjne wobec wrocławskich przybytków: Lamusa, Armine i Kuźni. Miejscowy i zamiejscowy obeznany w okolicy piwosz trafi tamże bez problemu, jednak, ktoś zupełnie "zielony" w przypadku bieżącej lokalizacji Lamusa dosłownie odbije się od granitowej licówki estakady kolejowej, a szukając Armine i Kuźni trafi dokładnie pomiędzy Lamusa a te knajpy. Zatem wszystkie trzy należy przemieścić trochę (kilkadziesiąt metrów) na zachód: Lamusa za skrzyżowanie z ul. Komandorską, a Armine i Kuźnię vis-a-vis budynku Odry Film (w likwidacji).
                              Dokładniejsze namiary:
                              Lamus - N 51,099823 E 17,030386
                              Armine - N 51,100020 E 17,029629
                              Kuźnia - N 51,100071 E 17,0294,65

                              Pozostałe lokalizacje na Bogusławskiego, tj. Czesky Raj i jego sąsiad są OK.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎