Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Piwo Klasztorne Przeora

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23798

    Witnica (BOSS), Piwo Klasztorne Przeora

    Piwo gotowe do oceny Jasne, ciemne?
    Last edited by ART; 06-11-2010, 22:42.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • grysiek
    Junior
    • 03-2006
    • 2

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Super [5]
    Piana: Piękna [5]
    Zapach: Super [5]
    Smak: Niesamowity [5]
    Wysycenie: Dobre [4.5]
    Opakowanie: Ładne [5]
    Uwagi: Niesamowity smak.

    Moja ocena: [4.975]
    ---------------
    Ocena usunieta z rankingu.
    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
    Art, Admin

    ---------------
    Last edited by ART; 07-11-2010, 09:28.

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Cóż za rozbudowana ocena. Nadal nie wiem czy to jasne czy ciemne.

      Comment

      • skitof
        Senior
        • 11-2007
        • 2478

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        Cóż za rozbudowana ocena. Nadal nie wiem czy to jasne czy ciemne.
        Ciemne. I słodkie. Za bardzo słodkie.

        Comment

        • Piotrkow
          Member
          • 08-2010
          • 98

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grysiek Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor: Super [5]
          Piana: Piękna [5]
          Zapach: Super [5]
          Smak: Niesamowity [5]
          Wysycenie: Dobre [4.5]
          Opakowanie: Ładne [5]
          Uwagi: Niesamowity smak.

          Moja ocena: [4.975]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------
          Czy piana i wysycenie nie było super?

          Comment

          • dryx
            † 1966-2017 Piwosz w Raju
            • 04-2002
            • 1735

            #6
            Zawartość ekstraktu 12,7, alkoholu 6 %. W składzie słody jęczmienne pilzneński, karmelowy, prażony,cukier i karmel. Barwa ciemnobrązowa, ciemnorubinowa pod światło.
            Piana gęsta, kremowa, początkowo wysoka, powoli opada, pozostawiając ślady na szkle. Lekki zapach kawowy i palony słód. W smaku dominuje słodycz, jak dla mnie za słodkie, w tle lekka kawa, zupełnie brak goryczki. Nasycenia słabe, praktycznie znikome. Stylowa samoprzylepna etykieta, brak kontry, wszystkie informacje na etykiecie. Minus za standardowy, wielobrowarniany kapsel
            Attached Files

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnorubinowy, klarowny. [4.5]
              Piana: Beżowa, początkowo dość bujna. Choć szybko dziurawieje, to opada powoli do ochronnej warstwy. Dość mocno brudzi szkło, a pierścień zostaje do końca. [4]
              Zapach: Intensywny. Czuć ładnie ciemne słody, karmel i silny aromat kawy, jakby cappuccino. Początkowo lekka metaliczność w tle. [4.5]
              Smak: Lekko słodki początek, po nim palona, lekko kawowa goryczka. Zostaje mocny i przyjemny kawowo-palony posmak. Smaczny ciemniak, jak dla mnie lekko za słodki. [4]
              Wysycenie: Znikome, słabo wyczuwalne. [3.5]
              Opakowanie: Całkiem ładna, samoprzylepna etykieta z wizerunkiem klasztoru. Parametry i producent podany. Data ważności napisana ręcznie. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.15]
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: brązowo-rubinowy, sprawia wrażenie klarownego [4.5]
                Piana: beżowa, opada dość powoli, utrzymuje się dłuższy czas niewielki kożuszek, osadza się na szkle drobnymi krzaczkami [3]
                Zapach: miły ale słabiutki, leciutka paloność ze słodowo-porterowym aromatem [4]
                Smak: pełne, treściwe, w smaku przyjemna, charakterystyczna dla piw ciemnych kawowa goryczka minimalnie trącająca porterem, w kącikach ust osadza się bardzo miły lekki słodowy posmak [5]
                Wysycenie: bez zarzutu, piwo dla mnie jest bardzo dobre [5]
                Opakowanie: szata graficzna ta sama co w wersji Fortuny, brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
                Uwagi: Piwo zdecydowanie warte swojej ceny - 6,50zł, będąc w pobliżu sklepu benedyktyńskiego nie omieszkam zakupić jeszcze raz

                Moja ocena: [4.4]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  moje miało gładki, czarny kapsel
                  Attached Files
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny rubin. Sprawia wrażenie szlachetności. [4.5]
                    Piana: Kremowa. Drobnoziarnista. Jednak wcale nie jest trwała. Zostaje po kilku minutach jeno szumowinka. Plus za trwałą tendencję do lepienia się do ścianek szklanki. [3.5]
                    Zapach: Mocno kawowo-karmelowy, z aromatami wręcz piernikowymi. [4.5]
                    Smak: Zdecydowanie karmelowy, intensywnie palony. Bardzo delikatna goryczka. Czuć też, że to piwo dosładzane. Nieznaczny posmak alkoholu na finiszu. Odczuwalne delikatne grzanie w przełyku. [4]
                    Wysycenie: Nasycenie wydaje się odpowiednie do stylu i cech smakowych piwa. [4.5]
                    Opakowanie: Monotonne jak życie w klasztorze Bardzo przeciętna etykieta z denerwującym deseniem paseczków i monochromatycznym szkicem opactwa w Tyńcu. Liternictwo stylizowane na gotyk. Nudna, ale za to bogata w potrzebne informacje kontra. Kapsel goły jak św.Benedykt przed obliczem św.Piotra. [2.5]
                    Uwagi: Treściwe i całkiem smaczne piwo. Troszeczkę może za słodkie. Warzone w Witnicy dla Produktów Benedyktyńskich, co ma wyraźne przełożenie na cenę.

                    Moja ocena: [4.1]
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • Rzeszowiak
                      Piwny Radykał
                      • 04-2009
                      • 1596

                      #11
                      Słodkie karmelkowe piwo. Kompletny brak piany. Pierwsze łyki nawet nawet, ale trudno to piwo zmęczyć. Nie podzielam powyższych zachwytów.

                      Moja ocena: +2.

                      Comment

                      • jacekwerner
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2837

                        #12
                        Jest naprawdę nieźle. Trwała, gęsta, beżowa piana; w zapachu wyraźne nuty karmelowe i kawowe; w smaku podobnie plus likierowy alkohol. Gdyby dodać trochę goryczki ( jest lekko wyczuwalna w końcówce ) - byłoby super. Warka z datą przydatności do 08.05.2014.
                        Obecny wygląd :
                        Attached Files
                        Ochotnicza Straż Piwna
                        BAZA = 7446

                        Comment

                        • laiquibe
                          Member
                          • 05-2015
                          • 36

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarny, w przewężeniu bursztynowe refleksy. [4.5]
                          Piana: Słaba, średnioziarnista, momentalnie opadła i potem praktycznie zero piany. [2.5]
                          Zapach: Karmel, polskie chmiele i coś słodkiego. W tle palone słody. Po przelaniu do szkła zaczął wychodzić mokry karton, całe szczęście bardzo słaby. [3]
                          Smak: Zdecydowanie piwo jest słodkie. Karmelowo słodkie. Bardzo niska goryczka, pojawiająca się dopiero w posmaku i momentalnie znikająca. Minimalnie wyczuwalny alkohol, ale nie przeszkadza. W tle słabe suszone owoce i kawa. Szkoda, że tak słabe te właśnie porterowe smaki. Dość pełne, całkiem pijalne. Brakuje balansu piwa, goryczki lub kwaśności - słodycz niestety jest dominująca i piwo przez to jednowymiarowe. [3]
                          Wysycenie: Trochę zbyt niskie. [3]
                          Opakowanie: Nowa szata graficzna. Z opakowania zniknęło słowo "klasztorne". Postaram się w najbliższym czasie wrzucić zdjęcia. Nie podoba mi się obklejanie szyjki "sreberkiem" - po co to Komu? Gorzej się otwiera, ręce poklejone, kapsel pobrudzony. Przy czym kapsel złoty golas. Kolorystyka i wzór etykiety kojarzące się z mnichami. "Imię Róży" i te klimaty. [3.5]
                          Uwagi: Warka do 04.05.2016r. zakupione w Carrefour. Ot taki średniak deserowy. Jedno z pewną przyjemnością wypite, ale nie wypiłbym więcej. Czy wrócę? Raczej nie.

                          Moja ocena: [3.05]
                          http://miesozerny.pl

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎