Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Piwo Klasztorne Opata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Witnica (BOSS), Piwo Klasztorne Opata

    Piwo gotowe do oceny Jasne, ciemne?
    Last edited by ART; 06-11-2010, 22:43.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • grysiek
    Junior
    • 03-2006
    • 2

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Super [5]
    Piana: Piękna [5]
    Zapach: Cudowny [5]
    Smak: Niesamowity [5]
    Wysycenie: Przeciętne [3]
    Opakowanie: Ładne [5]
    Uwagi: Jeszcze nigdy czegoś tak dobrego nie piłem,a mam prawie 60.

    Moja ocena: [4.9]
    ---------------
    Ocena usunieta z rankingu.
    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
    Art, Admin

    ---------------
    Last edited by ART; 07-11-2010, 09:27.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, jak to w jasnych pełnych. [5]
      Piana: Średnio wysoka, szybko robi się grubopęcherzykowa i opada niemal do zera. [3]
      Zapach: Silny, słodowo-chmielowy. Chmielowość jest świeża, jakby lekko ziołowa. [4.5]
      Smak: Przyjemna słodowość, z nutą jakby przypalanej ziarnistości, do tego sympatryczne nuty chmielowe (rzadkość przecież w polskich piwach) i solidna goryczka. Szkoda, ze w finiszu robi się ona ciut nieprzyjemna, bo inaczej piwo byłoby zaskakująco dobre. [4.5]
      Wysycenie: Troszkę za wysokie. [4]
      Opakowanie: Wzornictwo etykiety fajne, stonowane, do tego etykieta ma ciekawy kształt. Podoba mi się pomysł z "krawatką" naklejoną na wzór banderoli na kapsel, bo robi to zdecydowanie lepsze wrażenie niż na piwach z GABa. Minus należy się jednak za kiczowate liternictwo nazwy, nie pasujące do niezłej reszty oraz za bzdurę o "bursztynowym kolorze". [4]
      Uwagi: Nie wiem jakiego witnickiego piwa klonem jest ten produkt, ale jest zaskakująco dobry. Ma bardzo dobrze wyważone proporcje między słodowością a "solidną" chmielowością.

      Moja ocena: [4.325]

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, ładny, ale miał być bursztynowy. [4]
        Piana: Początkowo całkiem obfita. Szybko się dziurawi i po kilku minutach opada do pierścienia, lekko brudząc szkło. [3.5]
        Zapach: Intensywny i dość ładny. Mocno chmielowy z lekkim diacetylem w tle. Później przebija się słód. [4]
        Smak: Lekko słodowy początek szybko dominuje mocna i przyjemna gorycz. Długo zostaje jej przyjemny posmak. Niestety momentami wydaje się wodniste. [4]
        Wysycenie: Średniowysokie, tak jak lubię. [4.5]
        Opakowanie: Całkiem ładna etykieta z wizerunkiem klasztoru. Na niej podane parametry i producent. Trochę rażą ściemy o bursztynowym kolorze i tynieckiej recepturze. Kapsel złoty, a na niej naklejona banderolka. [3.5]
        Uwagi: Całkiem przyjemne za sprawą mocnej goryczy, ale stanowczo za drogie.

        Moja ocena: [3.95]
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bez zarzutu, ciemno-złociste [5]
          Piana: po nalaniu kilucentymetrowy kożuszek, opada powoli, na piwe unosi sie po kilku minutach ok 1cm warstwa, osadza się na szkle drobnymi krzaczkami, drobna, zwarta, można powiedzieć, ze kremowa [3]
          Zapach: bardzo delikatny, miły, lekko słdowowe nuty z przyjemnym zapachem chmielu [3]
          Smak: prawie pełne, dość treściwe, dominuje miła goryczka przeplatana ze słodowym smakiem, w tle mozna wyczuć leciutką chmielową świeżość, piwo doskonale się komponuje ze swoimi smakami [4.5]
          Wysycenie: prawie, że idealne, momentami dały sie wyczuć na podniebieniu zbedne bąbelki [4.5]
          Opakowanie: nowa-satara sztaa graficzna dla produktów bernardyńskich, brak mi tylko do kompletu firmowego kapsla [4.5]
          Uwagi: Nie wiem cóz to jest za normalne witnickie piwo ale wersja dla bernardynów jest bardzo dobra. Piwo z gatunku tych co ciężko się oderwać od szkła zanim nie bedzie puste. Zmiana dostawcy z Fortuny na Bossa wyszła zdecydowanie na lepsze

          Moja ocena: [3.85]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Piwosz23
            Junior
            • 12-2010
            • 4

            #6
            Gdzie je można kupić w ZG?

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              piwko
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złocisty. (Za) Jaśniutki. Idealnie klarowny. Jak herbata z cytryną. [3]
                Piana: Dość rachityczna. Bzyczy przy nalewaniu jak sprite. Niewielkie wysepki próbują utrzymywać się, jak Pan przykazał, na powierzchni przez dłuższy czas. [3]
                Zapach: Przyjemnie orzeźwiający, owocowo-słodowy. Wyczuwam też jakieś świeże zielone zioła. Choć mało mi się to z piwem kojarzy, mimo wszystko ocena za doznania zapachowe pozytywna. [4]
                Smak: Aż boję się spróbować po tym, co powyżej....
                Goryczka wycofana zrazu, na finiszu trochę się podnosi. Na pewno karmel i na pewno jakieś zioła. A wszystko podlane jakby medycznym (klasztornym??) aromatem. Już po konsumpcji zostałem zaś ze słodowymi smaczkami na języku (kłania się Witnica, a jakże). Trudno mi się ustosunkować, choć nie powiem by były to doznania nieprzyjemne. [4]
                Wysycenie: Dla mnie za duże. Ale już mnie nic nie jest w stanie zaskoczyć w tym trunku [3]
                Opakowanie: Nic szczególnego. Dość słaba grafika, bez pomysłu. Wyróżnia się jedynie symbol produktów benedyktyńskich. Liternictwo, niby stylizowane na gotyk, zrobione na siłę. Goły kapsel. Plus za informacje na kontrze. [2.5]
                Uwagi: Całość Klasztornego Opata zaskakuje niczym flaszka piwa wyciągnięta nagle spod habitu przez braciszka w Tyńcu. Ciekawostka przyrodnicza, choć za 8 złociszy (Rodzinka Bis) mógłbym spodziewać się większych atrakcji. No chyba, że w pakiecie jest jeszcze modlitwa za duszyczkę nabywcy podczas porannej Jutrzni.

                Moja ocena: [3.725]
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Piwny Radykał
                  • 04-2009
                  • 1596

                  #9
                  Kompletna lura. Piwo wodniste, niczym desitka, a ma 6% alkoholu. Całkowity brak goryczki. Kolor słomkowy, z etykiety wynika, że miał być bursztynowy. Co ciekawe bardzo ładna piana.

                  Moja ocena: -2.

                  Comment

                  • jacekwerner
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2837

                    #10
                    Generalnie - rozczarowanie. W zapachu słód i niestety - kiszonka; w smaku wyraźne nuty miodowe ( utlenienie ? ), generalnie - słodkie, w posmaku pałęta się lekka goryczka. Warka z datą przydatności do 07.02.2014 r.
                    Tak się obecnie prezentuje :
                    Attached Files
                    Ochotnicza Straż Piwna
                    BAZA = 7446

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎