Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dubuisson Freres, Scaldis Prestige

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Demandred
    Member
    • 04-2007
    • 34

    Dubuisson Freres, Scaldis Prestige

    Tematu o tym konkretnym piwie nie znalazłem, ale chyba warto je oddzielić od zwykłego Scaldisa/Busha.

    Piwko zakupione pod koniec sierpnia w Piwach Świata Białystok i spożyte z okazji 2-lecia pracy.
    To zdecydowanie jedno z najmocniejszych piw, jakie miałem okazję pić w życiu - zawartość alkoholu to aż 13%!

    Kolor: Bursztynowy, bardzo mętny. [4,5/5]
    Piana: Niezbyt duża już po nalaniu, jednak bardzo trwała i gęsta. Utrzymuje się przez cały okres picia. [3.5/5]
    Zapach: Pierwsze skojarzenie jakie mi się nasunęło to białe wino z domieszką słodu. Wyczuwalne są jednak również nutki owocowe, oraz zapach brandy i dębowej beczki w tle. [4,5/5]
    Smak: Piwo określiłbym jako wytrawne. Bardzo wyraźnie wyczuwalny alkohol, porządnie rozgrzewający, jednak trochę zbyt mocny. W dalszej części owocowe - czuć jabłka i gruszkę, końcówka mocno drożdżowa. [4/5]
    Wysycenie: Bardzo wysokie. Może przesadziłbym ze stwierdzeniem, że podobne jak w szampanie, ale z pewnością dużo mu nie brakuje. [3/5]
    Opakowanie: Szampanowa butelka 0,75 litra z długą szyjką zwieńczoną kapslem, pod którym jest jeszcze dość trudny do przezwyciężenia korek. Całość zapakowana w eleganckie kartonowe pudełko, na którym znajdziemy opis omawianego piwa. [4,5/5]

    Podsumowując, piwo to jest z pewnością warte spróbowania i wyrobienia sobie na jego temat opinii, jednak przy swojej cenie - 123,50 zł za butelkę 0,75 litra - nie jest tak rewelacyjne, jak mogłoby się wydawać. Osobiście, raczej go nie powtórzę - pijałem już lepsze i tańsze Belgi.
    Attached Files
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    #2
    123.50 to trochę drogo. W Poznaniu można dostac pomiędzy 70 a 80zł
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

    Comment

    • Demandred
      Member
      • 04-2007
      • 34

      #3
      W Warszawie było jeszcze drożej...
      Natomiast pod Poznaniem, we Wrześni jest hurtownia - to i może taniej mają...

      Comment

      • snorre
        Senior
        • 02-2006
        • 655

        #4
        To prawda - do Wrześni jest bliżej. Chociaż bawi mnie określenie na nalepkach (Września pod Poznaniem). To "pod" to spory kawał drogi...
        Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

        Comment

        • falcon
          PiwBiz
          • 07-2004
          • 284

          #5
          Niestety piwo to zostało wycofane przez Belgium Best z polskiego rynku...

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎