Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kormoran Jasny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    A ja aż kupię z ciekawości KORMORANA, bo mi się wydaje, że w leclercku na cenówce jest napisane, że doliczają 0,35gr za kaucję, sprawdzę jeszcze w PiP i w Regionalnych

    Dobrze się składa bo już kilka tygodni nie piłem kormoranka. No i z miłą chęcią trafiłbym na jego nową niefiltrowana wersję (powinien przez drożdże chyba pójść smak w chlebek, @Javox :] )

    hehehe a OT wrzucił dlugas
    no robię zamęt, robię
    ale nie świadomie :]
    Last edited by dlugas; 01-07-2013, 13:42.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • ksy
      Kur Domowy
      • 07-2011
      • 280

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
      Cóż jest troche bardziej chmielone od wyrobów z Tyskiego czy Żywca....
      Kolego czas na jakiś czas odłożyć IPE na bok
      --------------------
      --------------------
      "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

      Comment

      • Rogerson
        Senior
        • 08-2012
        • 421

        O tym samym pomyślałem

        Nachmielone to piwko jest w sam raz. Dla fanów goryczki poniżej ipa smakuje wręcz wzorcowo. Trafiłem jeszcze na warkę filtrowaną z datą do 28.08.2013.

        Szkoda tylko że cenowo to wciąż słabo wygląda. Nie widziałem jeszcze we Wrocławiu tego Kormorana taniej niż po 4.10 w PiP, a wczoraj kupiłem go za 4,80, bo akurat nie było w pobliżu innego sklepu...

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          Dla fanów goryczki ZNACZNIE poniżej IPA jest w sam raz.

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            Hmm to już Pilzner ma więcej goryczki. Ja go porównuję do niemieckich pilsów i czeskich, a nie do IPA.
            Spróbuję jeszcze jeden egzemplarz.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • ksy
              Kur Domowy
              • 07-2011
              • 280

              To w takim razie ja dziś też Kormorana na kolacje, bo może zaszły zmiany, o których nie wiem. Wynikami testu się podzielę - piwem nie ;p
              --------------------
              --------------------
              "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Rozumiem że skoro z dużej literki to chodzi o Pilsnera Urquella?

                Z tego co pamiętam PU ma bardzo przeciętną goryczkę (ale i tak większą od eurolagera)
                Chyba Argus Maestic ma większą

                Pilsnera U piłem całkiem nie dawno
                Argusa M dziś kupiłem ,więc pewnie wieczorem odświeżę

                A ten kormoran jakoś mi ucieka z koszyka zakupowego :/

                Nadrobię zaległości i porównam na świeżo jak wygląda w nim goryczka
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  No właśnie do tego nawiązywałem. Dzisiaj PU ma słabą goryczkę a i tak (w mojej opinii) znacząca wyższą od tej z Kormorana Mocno Chmielonego. Stąd moja opinia o braku goryczki w tym piwie. Przynajmniej w konfrontacji z buńczucznymi zapowiedziami na etykiecie.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • ksy
                    Kur Domowy
                    • 07-2011
                    • 280

                    No to tak:

                    Kolor : nie powtarzając się takie złoto zółte piwo
                    Piana: pęcherzykowata dość szybko na dół, zostawia wartewkę lepi się do szkła.
                    Zapach: Mocno słodowy i biorąc pod wagę czym nas rozpieszczają ostatnio nic ciekawego, ale też nic do zarzucenia.
                    Smak bo o to się rozchodzi: stwierdzam, że goryczka jest jak trza i nigdzie se nie poszła.... i z tych porządnych smakowych anie z tych co ci się pluć piwem chce ;p. I do tego przysiągł bym że skórkę pomarańczy lekko czuje... a na końcu delikatne i przyjemne odczucie kwaskowatości.
                    Opakowanie: Ptaszysko sobie gdzieś leci i podpis jest, że to kormoran co bym po atlasach nie szukał i panu Kruszewiczowi pupy nie zawracał.

                    W podsumowaniu subiektywnie daje piwu 4+ (a co mi tam) Obecność goryczki zaobserwowałem na poziomie zadowalającym. Na butelce stoi, że jasne mocno chmielone, co jest w mojej ocenie prawdą. To też uchylam podejrzenie o niedochmielenie i polecam powtarzalne próby sensoryczne .
                    --------------------
                    --------------------
                    "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

                    Comment

                    • a1410
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 613

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                      No właśnie do tego nawiązywałem. Dzisiaj PU ma słabą goryczkę a i tak (w mojej opinii) znacząca wyższą od tej z Kormorana Mocno Chmielonego. Stąd moja opinia o braku goryczki w tym piwie. Przynajmniej w konfrontacji z buńczucznymi zapowiedziami na etykiecie.
                      A próbowałeś to piwo, czy tylko tak sobie bajdurzysz, bo patrząc na Twoje preferencje cenowe nie sądzę, że byłeś w stanie przełamać się i wydać taką fortunę.
                      Spróbuj, to może jednak zmienisz zdanie, bo moim zdaniem, a piłem to piwo nie raz, jest to bardzo przyjemnie nachmielony pils...

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        Daj sobie spokój dzieciaku. Mnie to nie rusza. Tym bardziej napinki netowych hoolsów
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • franekf
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 944

                          To ja tak bardziej o samym piwie się postaram. Ostatnio było w promocji po 2,50 więc wziąłem, nawet kilka. Goryczka - bo o nią się tu w sumie rozchodzi - całkiem niezła, na języku jest ziołowo i cytrusowo, finisz jest trwały i wyraźny, przyjemnie ściągający.
                          Jak na polskie realia sprzed 2 lat (przed tymi wszystkimi IPAmi i im podobnymi) to byłoby chyba najlepiej chmielone piwo, teraz wybrzydzają Ale jako tańszy (choć przy normalnej cenie niewiele) zamiennik PU sprawdzi się nieźle.
                          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                          Piwny Janusz bez Teku

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            Moim zdaniem to piwo jest znacznie lepsze od PU.

                            Comment

                            • franekf
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 944

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                              Moim zdaniem to piwo jest znacznie lepsze od PU.
                              Kwestia gustu, natomiast PU ma jedną obiektywną przewagę - mniej alkoholu. Szkoda tylko, że kosztuje tyle.
                              Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                              http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                              Piwny Janusz bez Teku

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎