Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kormoran Jasny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #16
    Etykieta troszkę amatorska z tytułowym ptakiem oraz marketingowym tekstem o pięciu gatunkach chmielu.
    No skoro to jest cecha wyróżniająca to piwo to czemu się tym nie chwalić?

    Comment

    • eutanatos
      Member
      • 11-2010
      • 43

      #17
      Jeżeli taka jet prawda to należą się gratulacje.
      Ja - nauczony doświadczeniem podchodzę do takich tekstów sceptycznie...

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        Jedyne co w tym piwie jest fajne to piana i goryczka, dla mnie dwa najważniejsze atrybuty jasnego piwa. Niby powinienem być wniebowzięty, ale... nie jestem. W zapachu przytłaczający DMS, w smaku nieprzyjemna kwaskowość.
        Mam podobne odczucia, oprócz DMS-u. Nie uważałem i piwo wykipiało mi z kufla podczas nalewania, a teraz pianka tworzy morza i kontynenty na ściankach naczynia, więc jest pozytywnie. Goryczka wyczuwalna (choć wolę jeszcze mocniejsze chmielenie), ale wszelkie jej ewentualne niuanse giną w kwaskowości, która w miarę picia robi się coraz bardziej nieznośna. Poza goryczką niestety trochę pustawo.

        Ta sama warka: 07-02-11. Piwo ma potencjał, ale przede wszystkim należy pozbyć się tego kwasu, a później zobaczymy. Przydałoby się trochę kwiatowej podbudowy, której ślad wyczułem pod sam koniec kufla, gdy piwo się ogrzało.

        Nazwa jest wg mnie za długa, ale plus za chęć podkreślenia atrybutu, który ostatnio był raczej w odwrocie.
        Last edited by żąleną; 21-11-2010, 22:31.

        Comment

        • bobza
          Senior
          • 01-2009
          • 222

          #19
          Na tą chwilę niestety nie ma żadnego powodu dla którego można by kupić więcej niż jedną butelkę tego piwa. Poza królewską, niesamowitą pianą i bardzo ładną etykietą niewiele się ciekawego w tym piwie dzieje. Goryczka jest ale do kategorii "mocnych" bym jej nie zaliczył, poza tym smakowo niewiele się dzieje. Aromat chmielowo warzywny.
          Jeśli chodzi o opakowanie to rozumiem że Kormoran nie robi dedykowanych kapsli dla każdego piwa, ale mogli by chociaż zrobić jasną wersję standardowego zamknięcia. Ten ciemny nieco psuje efekt.
          Po Krzepkim kolejne rozczarowanie (na szczęście mniejsze) z Kormorana, żółta kartka i piwo do dopracowania. Cena spycha to piwo w niebyt, 4 zł może odstraszyć klientelę tym bardziej że np. Twierdzowe jest złotówkę tańsze.
          http://www.alebrowar.pl/

          http://www.facebook.com/AleBrowar

          Comment

          • pazurq
            Senior
            • 05-2007
            • 120

            #20
            W Olsztynie cena tego piwa 2,80 - 3,00 zł , dlaczego u Ciebie taka to nie wiem - w Olsztynie Twierdzowe jest droższe )
            dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

            Comment

            • bobza
              Senior
              • 01-2009
              • 222

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pazurq Wyświetlenie odpowiedzi
              W Olsztynie cena tego piwa 2,80 - 3,00 zł , dlaczego u Ciebie taka to nie wiem - w Olsztynie Twierdzowe jest droższe )
              Wiadomo, koszty transportu z Raciborza do Olsztyna jest daleko, tak samo jak z Kormorana do Wrocławia. Zresztą to już potwierdziłem na cenach piw czeskich, w Olsztynie mają kosmiczne ceny a u nas tanie jak barszcz
              http://www.alebrowar.pl/

              http://www.facebook.com/AleBrowar

              Comment

              • podswierkiem
                Senior
                • 11-2010
                • 796

                #22
                Subiektywna opinia laika - wielbiciela piwa od równo 20 lat

                Kormorana Jasnego Mocno Chmielonego (warka 07-02-11/A08) wypatrzyłem w sklepie ZUZA w Gdańsku (cena 3,20 zł za butelkę 0,5 l). Skusiła mnie etykieta z nazwą i zawartością alkoholu (4,9%). Po podróży schłodziłem, nalałem do szkła: obfita, gęsta piana (mniam!). Barwa bursztynowa (radość dla oka). Zapach może trochę zbyt delikatny, ale za to smak goryczki - dla mnie w sam raz. Niewątpliwie będę wracał do tego piwa ...no i ta zawartość woltów
                "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
                Niechybnie brakuje tam nas!
                Od stania w miejscu niejeden już zginął,
                Niejeden już zginął kwiat!"

                Comment

                • uziac
                  Member
                  • 02-2006
                  • 34

                  #23
                  Witam,

                  Odbiegając od tematu, czy któryś z szanownych kolegów widział to piwko w jakimś sklepie w Warszawie, oprócz Rudnickiego ?

                  Comment

                  • krzychal1
                    Senior
                    • 12-2008
                    • 236

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika uziac Wyświetlenie odpowiedzi
                    Witam,

                    Odbiegając od tematu, czy któryś z szanownych kolegów widział to piwko w jakimś sklepie w Warszawie, oprócz Rudnickiego ?
                    Rodzinka Bis na Pejzażowej

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #25
                      piana: drobna, gęsta, nalewane na trzy razy, jedna z ładniejszych w polskich piwach,
                      kolor: złoty,
                      zapach: chmielowy to to na pewno nie jest, jakieś połączenie DMS z apteką, czosnek?,
                      smak: słodowy, goryczka jest i to spora, trza by jeszcze popracować aby była bardziej smakowita, aksamitna,
                      wysycenie: ok.

                      Gdyby nie ten zapach to by było całkiem, całkiem.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        zapach: czosnek?,

                        Pod koniec kufla ewidentna cebula, cebula w czystej postaci.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • krzychal1
                          Senior
                          • 12-2008
                          • 236

                          #27
                          No dobra, rozdziewiczyłem dopiero dziś, mocno chmielonego 'Kormorana".

                          Po wielu zapowiedziach (m. in.fejsbuk i bk.com.pl) z przykrością muszę stwierdzić, że jednak jestem rozczarowany ( mimo pełnego szacunku dla moim zdaniem browaru "nr 1" wśród polskich regionaliów).

                          Na brak konkretów w zapachu byłem nastawiony ,jeszcze przed konsumpcją - po przeczytaniu pierwszych postów na temat w/w. (może nie potrzebnie czytałem)
                          Niestety -zgadzało się.

                          Jednak dalej nie było wcale lepiej, tzn. w smaku brak dla mnie tego czegoś, jest jakiś nijaki . Goryczka owszem jest, ale jakaś taka bezwyrazu. I tego konkretnego nachmielenia, posmaku i końca, w/g mnie jednak też brakuje.

                          Może wielu Wam się naraziłem, ale takie są moje osobiste odczucia.

                          Mam nadzieje, że po kolejnych warkach Jasnego Kormorana ,z mojego" debeściarskiego" browaru ,zmienię zdanie na jego temat i są to jedynie to "złe ,miłego początki".

                          Pozdrawiam
                          P.S. Kormorana zakupiłem na ul.Skarbka z Gór 130 (W-wa) - 3,35 PLN ;jak by ktoś był zainteresowany.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, z tych ciemniejszych. [4]
                            Piana: Śnieżnobiała, drobna. Dość długo utrzymująca się. [4]
                            Zapach: W zasadzie brak zapachu. Niby jakiś chmiel a pod spodem słód ale takie niekonkretne. [3]
                            Smak: Bogaty słód od początku do końca. Finisz gorzki ale niezbyt przyjemny. Wokół wszystkiego krąży niepokojąca kwaśność. [3.5]
                            Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                            Opakowanie: Nie podoba mi się ascetyczna forma ale są wszystkie informacje więc jest dobrze. [4]
                            Uwagi: Gdzie ten chmiel? Gdzie jego pięć rodzajów? Przerost formy (marketingowej i "pijarowej") nad treścią i para poszła w gwizdek. Gdyby nie parametry poboczne piwo miałoby ledwie mocne 3 wg ARTomatu
                            Ciekawostką jest podobny do innych piw Kormorana kwaśnawy posmak. To jakiś znak firmowy ostatnich warek?

                            Moja ocena: [3.475]

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              piana: drobna, gęsta, nalewane na trzy razy, jedna z ładniejszych w polskich piwach,
                              kolor: złoty,
                              zapach: chmielowy to to na pewno nie jest, jakieś połączenie DMS z apteką, czosnek?,
                              smak: słodowy, goryczka jest i to spora, trza by jeszcze popracować aby była bardziej smakowita, aksamitna,
                              wysycenie: ok.

                              Gdyby nie ten zapach to by było całkiem, całkiem.
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              Pod koniec kufla ewidentna cebula, cebula w czystej postaci.
                              Czosnek i cebula to inne twarze DMSu.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • AndrewZG
                                Senior
                                • 08-2009
                                • 261

                                #30
                                W weekend miałem okazję zdegustować kilka butelek mocno chmielonego Kormorana i moje wrażenia są jednak na "+", pomimo tego, że browar ten nie należy do moich ulubionych.
                                Trzeba podkreślić jedną rzecz - piwo nie może być za zimne, żeby odczuć aromaty i goryczki chmielowe. Pierwsze łyki mnie trochę zawiodły, ale w miarę ocieplania się piwa w kuflu było coraz lepiej.
                                Metale, DNS-y, czy inne takie nie dokuczyły mi, za to dodatkowy + przyznaję za piękny kolor i pianę.
                                Idąc w tym kierunku (mocne chmielenie) browary mają duże pole do popisu i znajdzie się z pewnością spora grupa stałych "wielbicieli".
                                Podsumowując: tak trzymać, ale nie spoczywać na laurach.
                                Pozdrawiam

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎